ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Singiel w ofercie ubezpieczeń turystycznych

Opublikowano: 2015-11-25 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Oceń tę stronę
Z tego artykułu dowiesz się:

Wyniki badań statystycznych pokazują, że z każdym rokiem rośnie liczba singli. Najczęściej są to młodzi ludzie w wieku 25 – 40 lat, którzy prowadzą bardziej aktywny tryb życia niż ich rówieśnicy w stałych związkach, zarabiają powyżej średniej krajowej i oczekują, że rynek sprosta ich wymaganiom. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

W Polsce żyje ok. 5 milionów singli, ale ta liczba nie odzwierciedla danych rzeczywistych, bo singlem z socjologicznego punktu widzenia jest osoba żyjąca samotnie (choć niesamotna) z wyboru, a nie z powodu np. śmierci partnera czy małżonka. Jeśli zatem singlem zgodnym z definicją byłoby 2-3 mln, jest to i tak spory odsetek społeczeństwa i grupa do zagospodarowania przez sektor ubezpieczeniowy.

Ubezpieczenie turystyczne

Singiel nie tylko zarabia więcej niż wynosi przeciętna polska płaca, ale też nie ponosi kosztów związanych z posiadaniem rodziny. Te pieniądze może przeznaczyć np. na zagraniczne podróże. Jak wynika z przeprowadzanych badań, single są grupą społeczną, która lubi podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Dla takich osób ważne jest, aby w trakcie samotnej podróży liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego w nagłych wypadkach. Dlatego wiele polis Assistance dla singli zawiera klauzulę o całodobowym wsparciu w podróży np. poprzez zorganizowanie pomocy w razie wypadku.

Polisa NNW

Osoba żyjąca w pojedynkę statystycznie żyje i wypoczywa aktywniej niż człowiek w związku, w dodatku z potomstwem. Dlatego przy wyborze polisy NNW należy ze szczególną dbałością uwzględnić ryzyko związane z aktywnym trybem życia. Uzupełnieniem oferty może być także wykupienie polisy związanej z nietypowym zainteresowaniem ubezpieczonego – wspinaczką czy nurkowaniem – z którego najpewniej nie zrezygnuje podczas zagranicznegourlopu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny ubezpieczenia turystycznego dla jednej osoby. Kalkulacja dotyczy turysty, który ukończył 26 lat i wyjeżdża na 10 dni do Hiszpanii. Wybrano podstawowy wariant z uwzględnieniem ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oraz Odpowiedzialności Cywilnej.

Towarzystwo Cena polisy
Allianz 30,40 zł
Generali 35,00 zł
Aviva 43,00 zł
Signal Iduna 43,40 zł
Europa 52,05 zł
Wart 55,00 zł

źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w serwisie polisaturystyczna.pl dnia 09.06.2016

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments