Ochrona dla kobiet w ciąży

Opublikowano: 2017-05-16 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Twoja ocena

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, z pewnością będzie miała pewne obawy przed podróżą. Czasem kilka godzin spędzonych w samochodzie może być trudne do zniesienia, nie mówiąc już o kilkunastogodzinnej podróży. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wyjazd, czy to autem, samolotem, czy innym środkiem komunikacji warto zadbać o bezpieczeństwo w czasie podróży.

Żadnej kobiecie nie trzeba powtarzać, że ciąża to okres, w którym szczególnie musi dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Nie wyklucza to jednak normalnego funkcjonowania, a już z pewnością odmawiania sobie wakacyjnych wyjazdów. O ile lekarz prowadzący ciążę nie wyraża przeciwskazań i o ile czujemy się na siłach, jak najbardziej możemy wybrać się w podróż. W przypadku zagranicznych kierunków najlepszym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie przelot samolotem. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Bezpieczeństwo podróży

W trakcie wyjazdu może dojść do wielu nieprzyjemnych sytuacji, w których będziesz potrzebować pomocy lekarskiej. Niekoniecznie dotyczy to porodu czy okresowych badań zleconych przez lekarza, jednak mogą pojawić się nagle sytuacje, kiedy w trosce o zdrowie swoje, jak i dziecka, będziesz musiała udać się do placówki medycznej. Właśnie wtedy przydatna okaże się polisa turystyczna. Zapewnia ona pomoc lekarzy nie tylko w publicznych punktach (taką ochroną gwarantuje EKUZ), ale również u prywatnych specjalistów. Dzięki ubezpieczeniu możesz również liczyć na pomoc assistance dostąpną 24h/dobę. Może ona udzielić infomacji chociażby o najbliższych szpitalach.

Co jeszcze dzięki polisie?

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko pokrycie kosztów leczenia (chociaż taka jest jego podstawowa rola). W polisie możesz również zawrzeć ubezpieczenie następstw niesczęśliwych wypadków (coraz częściej uwzględniane w podstawowym pakiecie), odpowiedzianości cywilnej czy kosztów rezygnacji z podróży. W trakcie podróży nie wiemy co może się wydarzyć, warto więc wybierać jak najbogatszy pakiet. Nie należy również zapominać o wysokiej sumie ubezpieczenia kosztów leczenia, ponieważ to właśnie do niej towarzystwo ponosi odpowiedzialność. Kupując polisę poprzez naszą porównywarkę pamiętaj o zaznaczeniu rozszerzenia dla kobiet w ciąży. Poniżej znajduje się porównanie przykładowych ofert dla kobiety w ciąży, która wyjeżdża na 10 dni do Francji.

Towarzystwo Szczegóły Cena
Signal Iduna Bezpieczne Podróże SU Kosztów leczenia: 20 000 €
SU NNW: 15 000 €
31,39 zł 
Generali Direct SU Kosztów leczenia: 80 000 zł
SU NNW: 10 000 zł
 29,00 zł
Allianz Globtroter SU Kosztów leczenia: 40 000 zł
SU NNW: 5 000 zł
 30,40 zł
Axa Travel SU Kosztów leczenia: 20 000 €
SU NNW: 2 000 €
 33,12 zł
Europa Travel World SU Kosztów leczenia: 30 000 €
SU NNW: 3 000 €
 39,74 zł
Aviva W podróży SU Kosztów leczenia: 80 000 zł
SU NNW: 10 000 zł
42,00 zł
Warta Travel Plus SU Kosztów leczenia: 80 000 zł
SU NNW: 10 000 zł
45,00 zł

źródło: opracowanie własne, na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 16.06.2016r.

O czym musisz wiedzieć?

Pamiętaj, że ochrona ubezpieczeniowa dla kobiet w ciąży jest w polisach mocno ograniczona, a różnice pomiędzy ofertami są ogromne. Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie odpowiada za zdarzenia związane z ciążą powyżej 32 tygodnia.

Część ubezpieczycieli ogranicza swoją odpowiedzialność do pokrycia jednej wizyty lekarskiej i niezbędnego transportu do wysokości 100 euro, inni pokrywają tylko koszty przedwczesnego porodu, a jeszcze inni oferują pomoc… Dzięki naszej porównywarce nie musisz wczytywać się w poszczególne warunki, aby znaleźć najlepszą ochronę. My zrobimy to za Ciebie!

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja