Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Kiedy polisa z biura podróży nie pokryje wszystkich kosztów?

Redakcja

Zaktualizowano: 2021-05-27

Wybierając się na wakacje wiele osób korzysta z usług biur podróży i wykupuje kompleksowo zorganizowane wycieczki właśnie tam. Nie trudno zauważyć, że oferta jednego biura innej ofercie nierówna, a także że nie wszystkie elementy wyjazdu w praktyce okazują się być takimi jak w folderze. Zamiast pokoju z widokiem na morze, dostajemy klitkę na parterze z sąsiednim hotelem za oknem. Opcja all inclusive wcale nie zawiera tego co powinna, a dojście na plażę zdecydowanie nie zajmuje 3 minut. Do tego dochodzi kwestia ochrony, którą biuro podróży ma obowiązek objąć swojego klienta. Czy zastanawialiście się kiedyś, co takie ubezpieczenie, zakupione wraz z wycieczką, pokrywa?

Organizatorzy wycieczek są zobligowani do zapewnienia swoim klientom polisy turystycznej. Niestety przepisy regulujące tę kwestię nie mówią o tym, jakie parametry ma ona posiadać. W związku z tym suma ubezpieczenia kosztów leczenia proponowana przez biura podróży wynosi zwykle od 10 tys. do 15 tys. EUR. Za granicą taka kwota nie wystarczy na pełną opiekę medyczną w razie wypadku czy zachorowania. Ponadto standardowe ubezpieczenie może zawierać bardzo niski dodatek NNW, który w razie wypadku nie zapewni nam należytego odszkodowania.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Czego nie zawiera polisa z biura podróży?

Polisa z minimalną sumą ubezpieczenia powoduje, że tylko w teorii jesteśmy chronieni. Gdyby jednak podczas wyjazdu naprawdę przydarzył się wypadek albo nagłe zachorowanie, takie ubezpieczenie nie wystarczy. Koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie. Przyjmuje się, że minimalna kwota ubezpieczenia, które powinno się wykupić wyjeżdżając z kraju, to 20 tys. EUR.

Okrojony zakres polisy z biura podróży nie ochroni nas od skutków uprawiania sportów ekstremalnych np. bardzo popularnego podczas wakacyjnych wypraw nurkowania oraz wspinaczki.

Wykupując polisę turystyczną na własną rękę możemy zadbać o to, by znalazły się w niej wszystkie interesujące nas elementy. Indywidualna polisa może chronić nie tylko nas ale i nasz sprzęt sportowy oraz bagaż (w tym aparat lub kamerę). Polisa od organizatora wyjazdu nie zawiera tego typu ochrony. Nie chroni nas również od odpowiedzialności cywilnej, za zdarzenia mające miejsce podczas wycieczki jak i nie zapewni ochrony z tytułu odwołania wyjazdu z przyczyn losowych.

Koszty leczenia za granicą

Sumy ubezpieczenia gwarantowane przez polisy dołączane do wyjazdów z biur turystycznych nie są wysokie. Koszty leczenia w krajach, do których najczęściej wybieramy się na wakacje – wręcz przeciwnie. Pamiętajmy, że chorując przewlekle należy to zgłosić ubezpieczycielowi. W przeciwnym wypadku polisa nie pokryje kosztów ewentualnego leczenia związanego z zaostrzeniem objawów takiej choroby za granicą. Okrojona wersja polisy turystycznej nie zapewni nam również bezpłatnego transportu medycznego do kraju, a należy pamiętać, że mówimy tu o kwotach rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Na zakończenie – pamiętajmy o tym, żeby zawsze przed wyjazdem czytać OWU swojej polisy, czy to tej wykupionej razem z wycieczką w biurze, czy tej kupionej indywidualnie. Wówczas będziemy świadomi tego, co i na jakich warunkach gwarantuje nam ubezpieczenie. Pamiętajmy, że biuro podróży zaoferuje nam najprawdopodobniej najtańszą, a więc najbardziej okrojoną wersję ubezpieczenia podróżnego, więc warto rozważyć kwestię indywidualnej ochrony.

Kompleksowa polisa powinna zawierać kilka ważnych składników.

Kompleksowa polisa turystyczna
Koszty leczenia
Assistance
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
Odpowiedzialność Cywilna
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

żródło: opracowanie własne

Pamiętajmy, że należy zwrócić uwagę nie tylko na to co polisa zawiera, ale także na jak wysokie sumy ubezpieczenia opiewa.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

4.5/5 - (18 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments