Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że przy poważniejszych wypadkach, urazach, kosztach potrzebnych na leczenie, czy transport medyczny do Polski, suma ubezpieczenia kosztów leczenia zapewniana przez biuro podróży nie wystarczy. Zwłaszcza, jeśli przybywamy w kraju oddalonym od Polski i/lub w którym nie obowiązuje EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Suma ubezpieczenia kosztów leczenia z biura podróży opiewa zwykle na około 15.000 euro. Do tego jest dodawane ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) opiewające na symboliczne kwoty kilku-kilkunastu tysięcy złotych.

Dzieje się tak dlatego, że regulacje prawne nakładają na biuro podróży obowiązek ubezpieczenia każdego klienta, jednak nigdzie nie jest określone jakiej wysokości sumy mają to być. A więc biura same ustalają te kwoty. A im niższa suma ubezpieczenia, tym niższe koszty ponosi biuro na każdego klienta. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ponadto w polisach z biura podróży nie ma na ogół ujętych takich ryzyk jak: odpowiedzialność cywilna, ubezpieczenie bagażu. Polisa nie obejmuje też chorób przewlekłych, czy uprawiania sportów, nawet rekreacyjnie. Dlatego zalecamy Państwu dokupienie we własnym zakresie dodatkowej polisy, która uzupełni tę, którą otrzymacie w ramach zakupionej wycieczki.

Czytaj więcej o ubezpieczeniu z biura podróży.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments