Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota odszkodowania jaką może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe ubezpieczonemu lub poszkodowanej przez ubezpieczonego osobie (przy polisie OC). Każde ubezpieczenie wchodzące w skład polisy turystycznej może mieć inną sumę ubezpieczenia. Na przykład koszty poszukiwania i ratownictwa mogą zostać ubezpieczone na kwotę 5000 euro, podczas gdy ubezpieczenie bagażu tylko na 5 000 zł.

W przypadku ubezpieczenia NNW maksymalna kwota odszkodowania może zostać wypłacona w sytuacji śmierci ubezpieczonego, gdy ubezpieczony jest w śpiączce lub jego mózg został nieodwracalnie uszkodzony po wypadku. Za zdarzenia takie jak złamana ręka czy noga ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w zależności od oszacowania procentowego uszczerbku na zdrowiu. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Jeśli uszczerbek na zdrowiu zostanie oszacowany na 3 proc. a turysta ubezpieczył się na kwotę 40 000 zł, to otrzyma odszkodowanie o wysokości 1200 zł. Nie warto oszczędzać na sumach ubezpieczenia. Im większa suma ubezpieczenia, tym większe kwoty odszkodowań. Wybór niskiej ochrony spowoduje wypłatę niskiego odszkodowania, które może nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji.

 

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments