Ubezpieczenie turystyczne a ciąża – co musisz wiedzieć przed wyjazdem na wakacje?

Opublikowano: 2013-07-18 (aktualizacja 2021-06-28, godz. 12:25)

Wybierasz się na wakacje będąc w ciąży? Pamiętaj, że ochrona ubezpieczeniowa dla kobiet w ciąży jest w polisach mocno ograniczona, a różnice pomiędzy ofertami są ogromne. Sprawdź na co w szczególności zwrócić uwagę i kiedy możesz bez obaw wyjechać na wczasy.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie odpowiada za zdarzenia związane z ciążą powyżej 32 tygodnia. Część ubezpieczycieli ogranicza swoją odpowiedzialność do jednej wizyty lekarskiej i niezbędnego transportu do wysokości 100 euro, inni pokrywają tylko koszty przedwczesnego porodu. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Jeszcze inni oferują pełne pokrycie wszelkich wydatków do wysokości wykupionej w polisie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia – w każdym przypadku związanym z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia ciężarnej.

Dlaczego warto mieć ze sobą polisę?

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Współcześnie, jeśli tylko rozwija się prawidłowo, nie jest przeciwwskazaniem do podróżowania. Niemniej jednak i w czasie wakacji może dojść do jakichś, nawet drobnych problemów ze zdrowiem czy nieszczęśliwych wypadków. 

Właśnie wtedy przydatna okaże się polisa turystyczna. Zapewnia ona pomoc lekarzy nie tylko w publicznych punktach (taką ochroną gwarantuje EKUZ, ale tylko w podstawowym zakresie i w krajach należących do UE i EFTA), ale również u prywatnych specjalistów.

Dzięki ubezpieczeniu możesz również liczyć na pomoc assistance dostępną 24 h/dobę. W razie problemów można uzyskać informacje chociażby o najbliższych szpitalach.

Co zapewnia polisa kobietom w ciąży?

W ramach ubezpieczenia kosztów leczenia można liczyć na pokrycie wizyt u specjalistów, hospitalizację, transport powrotny do kraju czy pomoc w razie przedwczesnego porodu.

UWAGA! Koniecznie trzeba sprawdzić, do którego tygodnia ciąży ubezpieczyciele oferują pomoc. Niektóre towarzystwa udzielają wsparcia ciężarnym w ramach rozszerzenia ochrony o choroby przewlekłe.

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko pokrycie kosztów leczenia (chociaż taka jest jego podstawowa rola). Oprócz tego polisa zapewnia również:

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
  • ubezpieczenie odpowiedzialność cywilnej
  • ochronę bagażu
  • rozszerzenia za dodatkową składką (klauzula alkoholowa, choroby przewlekłe, uprawianie sportów).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży?

Cena polisy zależy od wielu czynników – wybranego kierunku wyjazdu, dodatkowych rozszerzeń, czasu pobytu za granicą czy wybranych dodatków. Najlepiej ochronę dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości.

W tabeli poniżej prezentujemy przykładowe ceny ochrony dla kobiet w ciąży:

Towarzystwo ubezpieczenioweZakres ochronyCena/dzień
Signal Idunakoszty leczenia na 20 000 euro, ratownictwo, NNW, pandemia Covid-19, 83 sporty3,21 zł
Axa Assistancekoszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo, NNW, pandemia Covid-19, 17 sportów3,70 zł
Europa Ubezpieczeniakoszty leczenia na 30 000 euro, ratownictwo, NNW, bagaż, pandemia Covid-19, 10 sportów4,00 zł
Proamakoszty leczenia na 100 000 zł, ratownictwo, NNW, pandemia Covid-195,00 zł
Generalikoszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo, NNW, OC, pandemia Covid-195,00 zł
Nationale-Nederlandenkoszty leczenia na 150 000 zł, ratownictwo, NNW, OC, OC sportowe, pandemia Covid-19, 60 sportów5,35 zł

źródło: opracowanie własne, na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 02.09.2020 r.

Pamiętaj, że ochrona ubezpieczeniowa dla kobiet w ciąży jest w polisach mocno ograniczona, a różnice pomiędzy ofertami są ogromne. Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie odpowiada za zdarzenia związane z ciążą powyżej 32 tygodnia.

Część ubezpieczycieli ogranicza swoją odpowiedzialność do pokrycia jednej wizyty lekarskiej i niezbędnego transportu do wysokości 100 euro, inni pokrywają tylko koszty przedwczesnego porodu, a jeszcze inni oferują pomoc… Dzięki naszej porównywarce nie musisz wczytywać się w poszczególne warunki, aby znaleźć najlepszą ochronę. My zrobimy to za Ciebie!

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments