Pobierz Raport RanKING – bezpieczne wyjazdy wakacyjne 2018

Opublikowano: 2018-07-05 (aktualizacja 2021-07-05, godz. 2:16)

5/5 - (1 głos)

Osoby cierpiące na choroby przewlekle mogą nie otrzymać odszkodowania od ubezpieczyciela. Podobnie turyści jeżdżący na quadzie czy pływający na bananie wodnym. Nasz raport podpowie jak wybrać optymalną polisę turystyczną, dlaczego EKUZ nie wystarczy oraz ile trzeba zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne należy indywidualnie dostosować do celu i miejsca wyjazdu. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Można w nich znaleźć zapisy o stosowanych przez towarzystwa wyłączeniach, które w przypadku niektórych chorób czy aktywności fizycznych, uniemożliwią wypłatę środków.

Wielu turystów przecenia również zakres ochrony Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Karta nie gwarantuje pokrycia wszystkich kosztów leczenia, m.in. transportu pacjenta do Polski. Na pełną refundację opieki medycznej mogą liczyć wyłącznie turyści z optymalnie dobraną polisą turystyczną.

    Pobierz raport

Najczęstsze kierunki wyjazdów Polaków

Z danych porównywarki rankomat.pl wynika, że Polacy najchętniej spędzają wakacje w Chorwacji. Dużą popularnością cieszą się również Włochy i Hiszpania. Rzadziej wybieramy Grecję, Słowację oraz Niemcy.

Rozszerzenie zakresu ochrony dla aktywnych

Większość towarzystw ubezpieczeniowych zalicza aktywności fizyczne do potencjalnych przyczyn nieszczęśliwego wypadku. W efekcie turyści zamierzający podczas wakacji uprawiać sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka, powinni rozszerzyć zakres ochrony polisy turystycznej od tego typu ryzyk.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe indywidualnie klasyfikuje dyscypliny jako sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Ich dokładna lista jest określona w OWU.

Polisa turystyczna a choroby przewlekłe

O dodatkowym rozszerzeniu zakresu ochrony ubezpieczenia turystycznego muszą pamiętać również osoby cierpiące na zdiagnozowaną chorobę przewlekłą (np. cukrzyca czy nadciśnienie), które pozostają pod opieką lekarza lub przyjmują leki.

Jaka jest cena ubezpieczenia turystycznego?

Turyści wypoczywający w dłuższym wymiarze czasowym płacą mniej za polisę turystyczną niż osoby wyjeżdżające na krótko. Na najtańsze ubezpieczenie turystyczne mogą liczyć urlopowicze planujący wakacje od 8 do 14 dni (średnio 4,33 zł dziennie). Najwięcej muszą zapłacić podróżujący do 3 dni (6,82 zł za dzień).

    Pobierz raport

Raport RanKING powstał w oparciu o dane zgromadzone przez porównywarkę ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl. Do analizy posłużyły zapytania wykonane za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń podróżnych rankomat.pl w okresie od 1 maja do 30 września 2017 roku. Analizowane ubezpieczenia oferowane były przez towarzystwa ubezpieczeń: Allianz, Aviva, AXA, AXA Assistance, ERV, Gothaer, Signal Iduna, TU Europa. Podawane ceny są średnimi cenami polis w rankingach prezentowanych po wypełnieniu kalkulatora ubezpieczeń.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments