Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Najpiękniejsze plaże w Palermo i okolicach

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-04-22

Palermo to prowincja położona na północnym krańcu Sycylii. Znajduje się w samym środku wielkiej zatoki i jest otoczona przez piękną przyrodę, czemu niewątpliwie zawdzięcza swoją malowniczość i atrakcyjność turystyczną. Na jej obszarze znajduje się wiele pięknych plaż, m.in. Spiaggia di Mondello, Spiaggia di Balestrate czy Spiaggia di Capaci. Poznaj zachwycające miejsca na wybrzeżu Palermo!

Co warto wiedzieć o Palermo?

Palermo to nazwa określająca miasto i gminę leżące na Sycylii — największej wyspie na Morzu Śródziemnym, wyróżniającej się śródziemnomorskim klimatem oraz mnogością zabytków architektonicznych. Historia tego miejsca sięga czasów starożytności, co ma swoje odzwierciedlenie w liczbie znajdujących się tu atrakcji kulturalnych.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Planujesz wyjazd do Włoch?

Z nami wyjazd do Włoch zaplanujesz od A do Z!

🌅 Atrakcje we Włoszech
 1. Najpiękniejsze plaże w Wenecji Najpopularniejsze plaże oraz nieznane perełki
 2. Najpiękniejsze plaże w Palermo (sprawdź koniecznie naszą listę)
 3. Wczasy na Sycylii (wszystko, co musisz wiedzieć)
🚗 Samochodem do Włoch
 1. Włochy samochodem (kompleksowy poradnik)
☔ Miej wszystko pod kontrolą - niezbędne ubezpieczenia
 1. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Włoch (oszczędź do 50%)

Na obszarze Palermo można podziwiać m.in. pozostałości murów rzymskich, pałac królewski z XI wieku oraz wiele kościołów reprezentujących styl gotycki, renesansowy czy barokowy. Warto wspomnieć również o malowniczym położeniu Palermo, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie masywów górskich poprzecinanych dolinami rzek, a wszystko to w niedużej odległości od wybrzeża.

Jakie są najpiękniejsze plaże w Palermo i okolicach?

Wybrzeże w Palermo spełnia kryteria stawiane przed „idealnymi plażami”. Gwarantuje możliwość spędzania czasu na czystym, jasnym piasku, gdzieniegdzie poprzetykanym delikatnymi kamykami. Pozwala opalać się i wypoczywać na kocu bez końca w otoczeniu pięknej przyrody — gór, klifów i zieleni. Ponadto w pobliżu większości plaż znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne, które można odwiedzić, gdy wielogodzinne odpoczywanie na plaży okaże się zbyt nużące. Mowa tu o ruinach budynków, punktach widokowych i rezerwatach zapewniających możliwość obcowania z przyrodą.

A więc które plaże należą do najpiękniejszych? Wybór jest trudny, jednak do grona najbardziej urokliwych z pewnością zaliczają się: Spiaggia „Torre Conca”, Spiaggia Aciddara, Spiaggia Vergine Maria – Arenella, Spiaggia di Cefalù, Spiaggia di Mondello, Spiaggia di Capaci oraz Spiaggia di Balestrate.

Spiaggia di Balestrate

Spiaggia di Balestrate to piękna, kilkukilometrowa plaża położona w mieście Balestrate — niewielkiej włoskiej miejscowości o malowniczej lokalizacji. Zachęca do letnich aktywności swoim naturalnym urokiem. Stwarza idealne warunki do plażowania, morskich kąpieli i wypoczynku. Gwarantuje łagodne zejście do morza, przez co idealnie sprawdza się nie tylko u grup znajomych i par, ale również u rodzin z dziećmi.

Plaża Spiaggia di Balestrate jest znana z przejrzystej wody o błękitnym zabarwieniu oraz złocistego piasku. Spodoba się zwłaszcza wielbicielom wylegiwania się na kocu oraz spacerowania brzegiem morza przy zachodzie słońca. Znajdą tam coś dla ciebie również miłośnicy aktywnego spędzania czasu, bo da się tam uprawiać sporty wodne takie jak windsurfing czy paddleboarding. A gdy wypoczynek na plaży już się znudzi, zawsze można udać się na przechadzkę po miasteczku. Panuje tam niepowtarzalny sycylijski klimat, który sprawia, że czas płynie wolniej.

Spiaggia di Capaci

Spiaggia di Capaci to urocza plaża położona w mieście Capaci, pokryta miękkim i złocistym piaskiem. Zapewnia możliwość komfortowego plażowania. Łagodnie łączy się z wodami Morza Śródziemnego i stwarza idealne warunki do kąpieli oraz zabaw z dziećmi. W tej części wybrzeża atmosfera sprzyja wyciszeniu i relaksowi, a ciszę zakłóca tylko szum fal i odgłosy przelatujących od czasu do czasu ptaków.
W ramach urozmaicenia można wybrać się na znajdujący się w pobliżu punkt widokowy Pizzo Manolfo. Wiedzie na niego dość długa, jednak trasa jest łatwa do przejścia. Po wejściu na szczyt oczom ukazuje się piękna panorama wybrzeża i całej prowincji Palermo.

Plaża w Capaci oferuje turystom wiele udogodnień. Znajdują się tu liczne bary i restauracje, w których można zjeść smaczny posiłek. W sezonie zwykle można też wypożyczyć leżaki i sprzęt wodny. Wszystko to sprawia, że jest to idealne miejsce na wakacje, spacery po plaży oraz korzystanie z piękna sycylijskiego wybrzeża.

Spiaggia di Mondello

Plaża w miejscowości Mondello wyróżnia się białym i piaszczystym brzegiem ułożonym w kształt litery „C”. Ciągnie się przez wiele kilometrów, gwarantując dużo przestrzeni do plażowania i wypoczynku nad brzegiem morza. Znajduje się w malowniczym położeniu, pomiędzy dwoma wzgórzami. Dzięki nim widok z lądu jest naprawdę niesamowity i zachwyca nawet osoby niewrażliwe na piękno przyrody.

Plaża Mondello leży nad zatoką i zapewnia łagodne wejście do morza. Woda jest tu nieskazitelnie czysta i lekko błękitna. Swoim wyglądem zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych, np. windsurfingu i kitesurfingu. W okolicy działa wiele obiektów gastronomicznych, w których można zjeść posiłek lub napić się pysznej, włoskiej kawy. Warto również przespacerować się promenadą lub rozważyć zwiedzanie miasteczka Mondello. Do największych atrakcji w okolicy zaliczają się park Gorgo Rosso, punkt widokowy Pizzo Sella oraz budynek Semaforo borbonico dell’Eremita Isravele.

Spiaggia di Cefalù

Spiaggia di Cefalù to plaża położona w dużej odległości od Palermo, jednak warta odwiedzenia ze względu na sąsiedztwo wielu interesujących zabytków i ruin. Tuż obok niej znajduje się obiekt historyczny Castello di Cefalù ulokowany na wzgórzu, ponad 240 m n.p.m. Rozpościera się stamtąd zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę.

Plaża w Cefalù jest pokryta złocistym i miękkim piaskiem. Wyróżnia się niewielkim nachyleniem w kierunku morza, dzięki czemu zapewnia łagodne zejście do wody. Ze względu na niedużą odległość względem centrum, zwykle znajduje się tam sporo turystów. Znacznie mniej uczęszczane są inne plaże w okolicy, np. Spiaggia di Mazzaforno i Spiaggia di Settefrati.

Spiaggia Vergine Maria – Arenella

Spiaggia Vergine Maria – Arenella to plaża pokryta piaskiem i drobnymi kamykami, która jest dość popularna wśród turystów. Mimo wielu odwiedzających zachowuje swój nieco dziki klimat i gwarantuje możliwość spędzenia czasu nad wodą w ciszy i spokoju. Dawniej pełniła funkcję przystani rybackiej, a dziś znajdują się tam kameralne knajpki i klimatyczne ruiny zabudowań.

W pobliżu plaży Vergine Maria – Arenella znajduje się rezerwat przyrody Riserva Naturale Orientata Monte Pellegrino. Obejmuje tzw. Górę Pielgrzymów liczącą 606 m n.p.m., na szczycie której znajduje się jaskinia, a w niej tajemnicze Sanktuarium Santa Rosalia. Miejsce to uznaje się za jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w okolicy Palermo. Stamtąd można podziwiać panoramę okolicznych miasteczek oraz wybrzeża.

Spiaggia Aciddara

Spiaggia Aciddara to plaża otoczona klifami i wzgórzami, położona w miejscowości Santa Flavia, zbudowana z piasku i drobnych kamyczków. Znajduje się w miejscu, w którym morze jest bardzo spokojne, co sprzyja bezpiecznym kąpielom oraz zabawom w wodzie. To miejsce sprawdzi się zwłaszcza u osób, które lubią spędzać czas bez towarzystwa tłumu turystów.

W odległości ok. 1 km od Spiaggia Aciddara można zobaczyć The Solanto Castle — obiekt, w którym organizowane są imprezy okolicznościowe, umiejscowiony na niewielkim cyplu. W otoczeniu wzgórz prezentuje się on niesamowicie. Warto się tam przespacerować, aby zrobić ciekawe zdjęcia i lepiej zorientować się w okolicy.

Spiaggia „Torre Conca”

Spiaggia „Torre Conca” to kamienista plaża, do której można się dostać pieszą trasą prowadzącą przez dość stromy teren. Wysiłek włożony w zejście do morza w pełni rekompensują zapierające dech w piersiach widoki. Plażę otaczają bowiem klify i porośnięte wzgórza, które tworzą w tym miejscu niezapomnianą atmosferę.

W pobliżu plaży często pojawiają się niewielkie rybki, które można obserwować stojąc na brzegu lub nurkując z maską. „Podglądanie” ich w naturalnym środowisku bardzo odpręża i pozwala wypocząć.

Podsumowanie
 1. Do najpiękniejszych plaż w Palermo zaliczają się Spiaggia „Torre Conca”, Spiaggia Aciddara, Spiaggia Vergine Maria – Arenella, Spiaggia di Cefalù, Spiaggia di Mondello, Spiaggia di Capaci i Spiaggia di Balestrate.
 2. Plaże położone na terenie Palermo zapewniają przeważnie łagodny dostęp do morza.
 3. Przeważająca większość plaż nieopodal Palermo jest pokryta miękkim i złocistym piaskiem.
 4. W okolicy plaż często znajdują się liczne punkty widokowe i atrakcje turystyczne, które mogą urozmaicić wakacje

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy plaże na Sycylii są piaszczyste?

  Piaszczyste plaże są najbardziej pożądane przez turystów, bo zapewniają możliwość bezpiecznego spacerowania bez obuwia. Sycylijskie wybrzeże jest w głównej mierze pokryte piaskiem lub piaskiem z drobnym żwirkiem. Zdarzają się też miejsca w pełni kamieniste, jednak stanowią one mały odsetek wszystkich plaż.

 2. Kiedy najlepiej jechać na Sycylię?

  Termin wyjazdu na Sycylię dopasuj do swoich oczekiwań odnośnie do wyjazdu. Jeśli zależy Ci na idealnej pogodzie, jedź latem lub wczesną jesienią. Gdy Twoim głównym celem nie jest wypoczynek na plaży, lecz zwiedzanie zabytków oraz spacery po parkach i rezerwatach, urlop zaplanuj wiosną lub nawet zimą. Unikniesz w ten sposób turystów i wysokich cen za noclegi.

 3. Ile trwa lot na Sycylię?

  Z Polski na Sycylię leci się ok. 2-2,5h.

 4. Ile kosztują bilety na Sycylię?

  Bilety z Polski na Sycylię i z powrotem można kupić poza sezonem za ok. 500 zł. Ceny w okresie wakacyjnym mogą nieco wzrosnąć

 5. Czy Palermo ma plaże?

  Palermo to nazwa miasta i gminy położonych na Sycylii. Zarówno na terenie miejscowości, jak i w całym regionie znajduje się wiele plaż, które umożliwiają wypoczynek nad wodą i opalanie się

 6. Jakie miasto na Sycylii na wakacje?

  Na terenie Sycylii znajduje się wiele miejscowości, w których warto spędzić wakacje. Do najpopularniejszych należą Palermo, Tinari, Etna, Taormina i Cefalù.

 7. Czy warto jechać do Cefalù na Sycylii?

  Cefalù jest niewielkim miasteczkiem, które zaskakuje liczbą oferowanych atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Znajdą tam coś dla siebie zarówno wielbiciele zabytków architektonicznych, jak i miłośnicy włoskiej kuchni czy wylegiwania się na plaży

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments