Europa

TU Europa to jeden z liderów na polskim rynku ubezpieczeniowym. Grupa, która istnieje już od ponad 20 lat, tworzy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów oraz partnerów biznesowych. Ochroną ubezpieczeniową w TU Europa objętych jest przeszło milion osób Polsce. Ten wynik był możliwy do osiągnięcia dzięki sprzedaży ubezpieczeń we współpracy z bankami, w czym firma się specjalizuje. Porównaj oferty

O firmie

TU Europa S.A. jest częścią Grupy Europa, w skład której wchodzi także: TU na Życie Europa S.A. Większość udziałów należy do Talanx International – jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Niemczech.

Specjalizacja w sektorze bankowo-ubezpieczeniowym pozwala firmie wyznaczać nowe trendy i aktywnie wpływać na jakość oferowanych produktów oraz kondycję całego rynku, ale oprócz ubezpieczeń powiązanych z produktami finansowymi z segmentu bancassurance (dołączanych do kredytów hipotecznych, konsumpcyjnych, kart kredytowych i lokat bankowych) TU Europa dysponuje ofertą dla zainteresowanych polisami majątkowymi, na życie czy turystycznymi. Te ostatnie są oferowane zarówno w postaci produktów dla klientów indywidualnych, jak i tych wyjeżdżających z biurem podróży.

Oferta ubezpieczeniowa

Ubezpieczenie turystyczne, inaczej zwane też ubezpieczeniem w podróży, jest w ofercie TU Europa jedną z pozycji flagowych. Przejrzyste pakiety wyczerpują zapotrzebowanie klientów zainteresowanych ubezpieczeniem na czas wyjazdu za granicę, połączeniem podróżowania z uprawianiem sportu czy odwołaniem wyjazdu.

Travel World

Ubezpieczenie dla podróżujących za granicę pozwala na pokrycie kosztów leczenia, transportu i ratownictwa, ochronić bagaż, zabezpieczyć się finansowo na wypadek kontuzji podczas uprawniania sportu czy pogorszenia stanu zdrowia spowodowanego chorobą przewlekłą. Cena pakietu podstawowego to już ok. 3 zł za dzień ochrony.

Ubezpieczenie w wymiarze podstawowym obejmuje m.in. koszty przedwczesnego porodu, transport ubezpieczonego do Polski, NNW, bagaż podróżny i Assistance (np. organizację transportu po rekonwalescencji).

Sport&Fun

Już za mniej niż 5 złotych za każdy dzień ochrony można zyskać wiele korzyści. W ramach ubezpieczenia dla osób łączących podróżowanie z uprawianiem sportów, TU Europa pokrywa koszty leczenia, transportu i ratownictwa w podróży zagranicznej i krajowej, zapewnia świadczenia w ramach NNW oraz OC, a także zabezpiecza bagaż i sprzęt sportowy ubezpieczonego.

Pakiet Sport&Fun jest ofertą czasową. Jednorazowy pobyt za granicą ubezpieczonego nie może trwać dłużej niż 45 dni. Dla osób planujących dłuższy wyjazd dostępne są opcje długoterminowe na okres 90, 180 lub 360 dni.

Koszty Rezygnacji

W TU Europa możliwe jest nie tylko wykupienie ochrony na czas podróży, ale zabezpieczenie na wypadek jej odwołania z różnych powodów. Dzięki ofercie właściciel polisy odzyska 100% wpłaconych środków na poczet wyjazdu.

Ubezpieczenie składa się z dwóch wariantów do wyboru: Koszty Rezygnacji 100%, i Koszty Rezygnacji 100% Max. Kompleksowa ochrona przewiduje maksymalne kwoty w ramach świadczenia do 35 tys. zł w razie rezygnacji z podróży lub jej przerwania. Dotyczy to cen: imprezy turystycznej, rejsu, biletu podróży, przewozu, noclegu, najmu, czarteru, jachtu, wypożyczenia samochodu, konferencji, szkolenia, kursu, warsztatów, biletu na imprezę masową.

Porównaj oferty