Wyjeżdżam do Tunezji – jak się przygotować?

Opublikowano: 2015-10-23 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

5 (100%) 1 głosów

Tunezja jest krajem licznie odwiedzanym przez turystów, których przyciągają piękne plaże, morze oraz widoki. Klimat śródziemnomorski sprawia, że czujemy się tam jak w raju i z przyjemnością popijamy drinki z palemką opalając się w pobliżu licznych palm, nadających uroku całej scenerii. Tunezja to nie tylko plaża i błogie lenistwo. Turyści mogą podziwiać wspaniałą architekturę, która opiera się na tysiącletniej historii. Liczne wykopaliska i zabytki jak chociażby amfiteatr w El Jem, łuk triumfalny w Haidrze czy Wielki Meczet w Kairouanie pozwalają nam podziwiać pozostałości wielu kultur. Poza renomowanymi kurortami nadmorskimi możemy spotkać się z życzliwością mieszkańców oraz ich wspaniałą kuchnią.

Jak ubezpieczyć się przed wyjazdem?

Wyjazd do Afryki wiąże się ze zmianą klimatu oraz koniecznością przystosowania do innej kuchni. Pamiętajmy, żeby miejscowe specjały stopniowo wprowadzać do swojej diety. Flora bakteryjna mieszkańców Tunezji jest ukształtowana w inny sposób niż u Europejczyków. Najczęstszymi chorobami jakie spotykają turystów są właśnie problemy żołądkowo-jelitowe. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych na miejscu niezbędne okaże się, wcześniej wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Koszt wizyty u lekarza ogólnego wynosi 30-50 dinarów tunezyjskich, doba w szpitalu nie uwzględniająca kosztów leczenia to również 30-50 DT. Posiadając wykupione ubezpieczenie zdrowotne niezbędna pomoc zostanie nam udzielona w wielu towarzystwach bezgotówkowo. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ochrona Assistance może uwzględniać między innymi opłacenie kosztów transportu medycznego do Polski. W sytuacji gdy ciężko zachorujemy i konieczna jest dłuższa wizyta w szpitalu, a nawet operacja, zdecydowanie wolelibyśmy wrócić do Polski. Sama choroba i leczenie jest już dużym stresem, a znajdując się na innym kontynencie naturalnym będzie, że nasze obawy się zwiększą. Każdy chciałby wrócić do Polski i na miejscu poddać się leczeniu, zamiast spędzać urlop w nieznanym szpitalu, w którym nie możemy się normalnie porozumieć. Transport do kraju może obejmować nas samych, a także naszych najbliższych.

Wysoki stopień przestępczości w Tunezji zmusza nas do zachowania szczególnej ostrożności. Nie możemy jednak przewidzieć co się wydarzy, a w sytuacji niespodziewanych zdarzeń przydatne okaże się ubezpieczenie NNW. Chroni ono nas oraz naszych bliskich na wypadek śmierci lub stałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie OC dotyczy odpowiedzialności jaką musimy ponieść za wyrządzone przez nas szkody. W przypadku gdy jesteśmy winni, druga strona będzie oczekiwać od nas zwrotu poniesionych kosztów. Dzięki polisie OC cała suma nie obarczy zbytnio naszego portfela. Przykładem mogą być uszkodzenia jakie wywołaliśmy podczas pobytu w hotelu. Koszty zbitych naczyń czy innych strat może opłacić nasze towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć:

  • Tunis – stolica Tunezji, która urzeknie nas swoją architekturą, stare miasto i historyczna kolekcja mozaik to punkty, które z pewnością musimy wybrać jako swój cel podczas wyjazdu.
  • Muzeum Bardo – największe muzeum archeologiczne Tunezji znajdujące się nieopodal Tunisu, otwarte pod koniec XIX wieku gromadzi liczne zbiory rzymskich mozaik, rzeźb oraz sarkofagów.
  • Wzgórze Byrsa w Kartaginie – urokliwe miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, niegdyś odgrywające ważną rolę. Historię miasta poznamy zwiedzając szczątki punickich budowli oraz odwiedzając znajdujące się na szczycie muzeum.
  • Medina of Sousse – obowiązkowy punkt programu, jeżeli chcemy zobaczyć jak wygląda życie mieszkańców Tunezji. Wśród wielu uliczek odnajdziemy liczne sklepiki kuszące nas bogactwem barw i aromatów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja