Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Serbii – ile kosztuje i jakie wybrać?

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-03-07

Serbia znajduje się w najstarszym i największym historycznie regionie Europy i chociaż nie ma dostępu do morza, bałkańskie widoki przyciągają niejednego turystę. Jest to ciągle nie odkryty przez nas kraj, o którym rzadko się wspomina, jednak osoby które stamtąd wróciły zachwalają wkomponowane w krajobraz średniowieczne twierdze, świątynie oraz wspaniałe parki narodowe.

Nieoblężony przez turystów Belgrad warto odwiedzić ze względu na wpływ austriackiej architektury oraz swoisty bałkański klimat. To co najbardziej przyciąga turystów poza krajobrazem to ceny. Są one zdecydowanie niższe niż w Polsce, dlatego też wyjazd nie powinien przysporzyć nam finansowych problemów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Jak ubezpieczyć się przed wyjazdem?

Mimo, że Serbia znajduje się w Europie i stara się o członkostwo w Unii Europejskiej, na obecną chwilę EKUZ nie obowiązuje tego kraju. Chcąc ubezpieczyć się, przed wyjazdem warto pomyśleć o polisie turystycznej. Wycieczki organizowane przez biura turystyczne uwzględniają także ubezpieczenie zdrowotne, jest to jednak ich minimalna wersja. Dodatkowa ochrona pozwoli na pełne pokrycie kosztów leczenia. Prywatna wizyta u lekarza w Serbii wyniesie około 50 €, a więc koszt wykupienia polisy może nam się szybko zwrócić w przypadku niespodziewanych komplikacji zdrowotnych. Wakacje powinny być dla nas jedynie przyjemnością i nie warto ryzykować własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Nawet zachowując największą ostrożność możemy zostać ofiarą nieprzychylności losu. Dodatkowe koszty nie zachęcą nas do kolejnych podróży, warto więc wcześniej zainwestować w polisę.

Assistance

Ochrona Assistance powinna zainteresować każdego, kto liczy na więcej niż podstawową polisę. W nagłych przypadkach konieczny może okazać się transport medyczny. Przejazd lub przelot zapewniający odpowiednie warunki z pewnością nie będzie należeć do najtańszych. Dzięki właściwej polisie możemy ubiegać się o zwrot tych kosztów lub mogą one być pokryte przez ubezpieczyciela bezgotówkowo.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu w zależności od wybranej oferty może obejmować przykładowo zaginiony czy skradziony bagaż. Wożąc ze sobą cenne przedmioty i wartościowy sprzęt szczególnie nie chcielibyśmy narazić się na jego utratę. Będąc pasjonatem fotografii i jadąc do Serbii, kraju w którym nie brakuje obiektów oraz cudownych widoków wartych upamiętnienia, zabierzemy ze sobą swoje aparaty. Często są to drogie sprzęty, których stratę finansową może pokryć ubezpieczenie.

Odpowiedzialność Cywilna

OC dotyczy nas wszędzie gdzie się znajdziemy. Musimy ponosić odpowiedzialność za zdarzenia których jesteśmy sprawcami. Często nieumyślnie możemy doprowadzić to uszkodzenia czyjegoś sprzętu, nawet bardzo kosztownego. Towarzystwo ubezpieczeniowe może pokryć koszty naprawy jeżeli wcześniej zabezpieczymy się wykupując ubezpieczenie OC.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Serbia może nas zachęcać do odwiedzin także, jako ośrodek sportów zimowych. Liczne stoki i trasy zjazdowe zachwycą każdego pasjonata narciarstwa. Uprawiając zimowe, ekstremalne czy jakiekolwiek sporty czasem nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Ubezpieczenie NNW może pomóc pokryć nam koszty związane z powyższym. Zazwyczaj obejmuje ubezpieczenie na wypadek śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 

źródło: opracowanie własne

 Co warto zobaczyć:

  • Belgrad – stolica Serbii, która odzwierciedla historię państwa. Liczne ruiny po wielu bombardowaniach, w połączeniu z nowoczesną architekturą oraz nocnym życiem miasta tworzą swoisty klimat jednego ze starszych europejskich miast.
  • Kalemegdan – belgradzkie fortyfikacje pochodzące z czasów celtyckich, zmieniające się na przestrzeni lat i będące centrum spotkań.
  • Fruška gora – najstarszy park narodowy Serbii, który tworzy pasmo niskich gór nad południowym brzegiem Dunaju. Ze względu na historyczne i przyrodnicze walory jest uznawana za ośrodek turystyczno-wypoczynkowy.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments