Wyjeżdżam do Rosji – jak się przygotować?

Opublikowano: 2016-12-07 (aktualizacja 2021-06-28, godz. 12:42)

5 (100%) 1 głosów

Wyjazd do Rosji wiąże się z obowiązkiem posiadania wizy, a także ubezpieczenia. Jeżeli jesteś w trakcie przygotowań do podróży, koniecznie sprawdź, jaką polisę musisz posiadać oraz na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Niezależnie od tego, czy masz zamiar jedynie zwiedzić najpopularniejsze miejsca, takie jak np. Plac Czerwony w Moskwie, czy wybierasz się w podroż Koleją Transsyberyjską, dobre ubezpieczenie na wyjazd do Rosji to podstawa.

Przygotowania do wyjazdu do Rosji należy rozpocząć od wyrobienia wizy. W tym celu musisz udać się do właściwego Konsulatu Federacji Rosyjskiej. Już na tym etapie konieczne jest przedstawienie potwierdzenia zakupu ubezpieczenia na kwotę co najmniej 30 000 € na koszty leczenia. Ambasada honoruje polisy zawarte w firmach: Signal Iduna, TU Europa lub Hestia. Dwie pierwsze możesz porównać i kupić przez naszą porównywarkę. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia w Rosji

Minimalna suma ubezpieczenia kosztów leczenia według ambasady wynosi 30 000 €. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać wartościowszą ochronę. Z pewnością w Rosji nie będziesz mógł liczyć na pomoc NFZ w ramach EKUZ, a więc wszystkie wydatki, które przekroczą sumę ubezpieczenia, będziesz musiał pokryć samodzielnie. Indywidualna polisa zapewnia ochronę w placówkach medycznych, zarówno tych publicznych jak i prywatnych, a więc w razie nieszczęśliwego wypadku, warto posiadać odpowiednią ochronę.

Assistance

Pomoc Assistance jest dodatkiem do kosztów leczenia i znajduje się w każdej polisie turystycznej. Jest to niezbędna pomoc informacyjna oraz organizacyjna w związku z usługami okołomedycznymi. Często w tym zakresie znaleźć można również transport medyczny. Assistance dostępny jest w podstawowym zakresie polisy, aczkolwiek niektóre towarzystwa proponują rozszerzenie ochrony o dodatkowe usługi. Zanim kupisz ubezpieczenie podróżne, sprawdź jego szczegóły i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie wariant.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Wyjeżdżając do Rosji możemy mieć pewne obawy wynikające z historycznego aspektu przeszłości naszych państw. Obecnie Rosja jest nowoczesnym i dość bezpiecznym krajem, jednak tak jak wszędzie, również tutaj mogą wydarzyć się niezależne od nas nieszczęśliwe wypadki. W takiej sytuacji warto posiadać ubezpieczenie, dzięki któremu możliwe jest otrzymanie odszkodowania w razie śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku towarzystw Signal Iduna i Europa NNW znajduje się już w podstawowej wersji polisy, jednak kupując ubezpieczenie w innym towarzystwie, sprawdź, czy na pewno.

Odpowiedzialność Cywilna

Jak się mówi, Rosja to kraj kontrastów, w którym istnieje widoczny podział na ludzi bogatych oraz tych niezamożnych. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że jeśli wyrządzimy szkodę na czyimś mieniu, mającym dużą wartość, jego właściciel będzie domagał się pokrycia szkód. W takiej sytuacji konieczne będzie posiadanie OC w życiu prywatnym, które obejmuje nie tylko szkody wyrządzone na rzeczy, ale również na osobie.

źródło: opracowanie własne

Co warto zwiedzić w Rosji?

  • Moskwę – na czele z Placem Czerwonym i słynnym Soborem Wasyla Błogosławionego, najbardziej charakterystyczną budowlę stolicy państwa.
  • Petersburg – dawną stolicę Rosji, w której znajduje się Ermitaż – rosyjskie muzeum państwowe, będące jednym z największych muzeów na świecie.
  • Irkuck – miasto położone na Syberii, z którego niedaleko już do słynnego jeziora Bajkał. Znajduje się tutaj wiele architektonicznych atrakcji, szczególnie warto odwiedzić Starówkę.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments