Wyjeżdżam do Meksyku – jak się przygotować?

Opublikowano: 2015-10-30 (aktualizacja 2019-07-01, godz. 11:27)

Kraj, który kojarzy nam się sombrero, kolorową narzutą wąsatych Meksykanów popijających tequilę. Jedziemy tam, aby zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie tych wesołych, pozytywnie nastawionych do życia ludzi oraz poznać ich kulturę. Nie możemy oczekiwać, że każdy przechodzień będzie miał na głowie wielki kapelusz (za to wąsy zobaczymy u większości mężczyzn), będziemy mieli jednak możliwość spróbowania ostrych potraw, które na długo zostaną w naszej pamięci. Meksyk to pustynie, ocean, piękne krajobrazy oraz wszelkie pozostałości po kulturach Indian.

Jak ubezpieczyć się przed wyjazdem?

Wizyta u meksykańskiego lekarza nie będzie należeć do najtańszych, gdyż będziemy musieli zapłacić 30-50 USD. Doba pobytu w szpitalu może nas kosztować nawet 2000 USD. Ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkiem turystów jednak warto zabezpieczyć się przed utratą takiej sumy pieniędzy. Musimy liczyć się z koniecznością posiadania karty płatniczej Visa, MasterCard czy American Express. Opłaty za wszelkie usługi medyczne, konsultacje i leczenie będziemy musieli od razu opłacić. Posiadając europejską polisę uwzględniającą ubezpieczenie kosztów leczenia, po powrocie do Polski możemy domagać się refundacji. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Pomoc Assistance

Assistance może obejmować podstawową lub rozszerzoną wersję. Obejmują całodobową pomoc ubezpieczyciela podczas naszego pobytu w Meksyku. W zależności od oferty ubezpieczyciela może zapewniać nam dostarczenie niezbędnych informacji, pomoc tłumacza, a w przypadku zaginięcia pokrycia kosztów poszukiwań. Nie wiemy, co może się wydarzyć wybierając się w rejs po oceanie spokojnym, ani na wycieczce w góry, którymi także może pochwalić się Meksyk. W niekorzystnych sytuacjach konieczny może okazać się transport ubezpieczonego na teren Polski oraz kontynuowanie tu leczenia. W zorganizowaniu formalności oraz dofinansowaniu pomoże nam ubezpieczyciel, u którego wykupimy ochronę Assistance.

Ubezpiecznenie NNW

Zaleca się wykupienie polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków. Uprawiając wszelkiego rodzaju sporty, w szczególności jesteśmy narażeni na urazy. Wybierając się nad ocean z deską surfingową musimy zachować wzmożoną ostrożność. Ubezpieczenie NNW może obejmować uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Ochrona okaże się przydatna jeżeli mamy w planach także wspinaczkę górską, wędrówki czy nurkowanie.

Odpowiedzialność Cywilna

Nieszczęśliwe skutki zdarzeń mogą nie tylko nas obejmować. Czasem sami nieumyślnie wyrządzamy szkodę drugiej osobie i musimy pokryć jej koszty. Uszkodzenie chociażby sprzętu sportowego lub fotograficznego będzie oznaczać dla nas spory wydatek. Ubezpieczenie OC pozwoli na pokrycie szkód, które wyrządzimy w Meksyku innym osobom.
 

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć:

  • Chichén Itzá – miejsce z najbardziej charakterystyczną budowlą Meksyku – piramidą Kukulkana. Odkryjemy tutaj archeologiczne wykopaliska prekolumbijskiego miasta związanego z kulturą Majów i Tolteków.
  • Kanion Sumidero – znajdujący się w stanie Chiapas kanion, który możemy obejrzeć z punktów widokowych, jednak niezapomnianym przeżyciem będzie przepłynięcie go łodzią z indiańskim przewodnikiem.
  • Acapulco – legendarna perła Pacyfiku, dająca nam do dyspozycji cudowne plaże nad oceanem oraz zniewalające widoki. Warto wybrać się tam jeżeli nie przeszkadzają nam tłumy innych turystów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments