Wyjeżdżam do Malezji – jak się przygotować?

Opublikowano: 2016-02-05 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Malezja w kilku słowach to cudowne krajobrazy, wspaniałe plaże i wyśmienite jedzenie. Zwłaszcza ostatni element zachwyca turystów z całego świata. Będąc tam koniecznie musimy spróbować Roti Canai, Nasi Lemak czy Banana Leaf. Odwiedzając stolicę Kuala Lumpur zobaczymy najwyższe na świecie bliźniacze wieże Petronas Towers – obowiązkowy cel każdej wycieczki.

Jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem?

Malezja jest krajem, w którym opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Publiczne lecznictwo jest tanie (tak jak i życie), jednak jego poziom jest zróżnicowany w zależności od regionu kraju. Znacznie lepszą opiekę mogą nam zapewnić łatwo osiągalni specjaliści przyjmujący prywatnie. Wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami. Za wizytę u lekarza zapłacimy od 10 do 100 USD. Jedna doba hospitalizacji to koszt około 50-80 USD.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Polisa turystyczna jest koniecznością, jeżeli chcemy zachować pełne bezpieczeństwo podczas podróży do odległej Malezji. Ubezpieczenie kosztów leczenia jest jednym z podstawowych zabezpieczeń, których nie możemy lekceważyć. Zdrowie powinno być dla nas najcenniejsze i w razie nieoczekiwanych dolegliwości będziemy musieli skorzystać z konsultacji lekarskich. Nie jest to co prawda przyjemny aspekt wyprawy, jednak w pokryciu kosztów niezbędnego leczenia pomoże nam towarzystwo ubezpieczeniowe.

Assistance

Powinniśmy zwrócić uwagę również na Assistance, który występuje wraz z kosztami leczenia w polisie turystycznej. W Malezji mimo niskiej przestępczości jesteśmy narażeni na kradzieże. Najczęściej odnotowanym zdarzeniem jest wyrywanie damskich torebek przez rabusiów na motocyklach. W takiej sytuacji odzyskanie swoich rzeczy będzie mało prawdopodobne. A co jeśli mieliśmy tam wszystkie dokumenty? Dzięki usłudze Assistance, ubezpieczyciel właśnie wtedy zorganizuje pomoc. Umowę możemy zawrzeć w podstawowej wersji oraz rozszerzonej, uwzględniającej zdarzenia dodatkowe.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków również może okazać się niezastąpione. Malezja jest krajem, który nie należy do grona szczególnie zagrożonych. Oczywistym jest jednak, że nie możemy przewidzieć, co się wydarzy. Podczas wyjazdów turystycznych pozwalamy sobie na ryzykowne przygody i czasem zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Ubezpieczenie NNW zapewni wypłatę świadczenia w przypadku naszej śmierci lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie OC

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym obowiązuje nas, jeżeli staniemy się sprawcami zdarzenia, w wyniku którego inna osoba poniosła straty. Może to być pogorszenie stanu zdrowia lub uszkodzenie mienia. Zarówno w sytuacji leczenia jak i naprawy szkód, będziemy musieli ponieść niezbędne koszty. Ubezpieczenie OC jest pomocą finansową, która może być bardzo przydatna. Nie chcielibyśmy przecież w czasie wyjazdu turystycznego płacić za drogi sprzęt fotograficzny, który przypadkowo nam upadł.

 

źródło: opracowanie własne

 Co warto zobaczyć:

  • Kuala Lumpur – stolica kraju, razem z najbardziej charakterystycznym punktem – bliźniaczymi wieżami Petronas Towers. Koniecznie odwieźmy także dzielnicę Little India.
  • Borneo – jedna z największych wysp na świecie, częściowo należąca do Malezji. Charakterystyczne są tutaj egzotyczny klimat, dżungla i wspaniałe plaże.
  • Cameron Highlands – coś dla wielbicieli przepięknych krajobrazów. Intensywnie zielone wzgórza, które pokrywają pola herbaciane oraz plantacje truskawek.
    Penang – niewielka wyspa w cieśninie Malakka. Szczególnie urokliwym miejscem, które warto odwiedzić, jest dzielnica George Town z cudowną architekturą.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments