Wyjeżdżam do Indonezji – jak się przygotować?

Opublikowano: 2016-01-07 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

ndonezja jest jednym z najchętniej wybieranych krajów azjatyckich. Swój urok zawdzięcza wyspiarskiemu charakterowi i kulturowej różnorodności. Usłyszymy tu kilkaset dialektów i zobaczmy jak żyją rodowici Indonezyjczycy. Niektórzy odwiedzają kraj, żeby odnaleźć się duchowo, inni żeby spędzić wakacje na przepięknych plażach Oceanów: Indyjskiego i Spokojnego. Będąc tam nie zapomnijmy o jednej z najwspanialszych wysp na świecie – Bali.

Ubezpieczenie kosztów leczenia, a właściwie jego zakup jest bardzo istotny przed wyjazdem do Indonezji. Nie posiadamy takiego obowiązku, jednak o ile wakacje są tam bardzo tanie to leczenie już z całą pewnością nie. Za opiekę medyczną będziemy musieli zapłacić od razu na miejscu – czy to prywatną czy państwową. W publicznych jednostkach poziom usług nie jest zadowalający, nieco lepiej ma się sytuacja w prywatnych klinikach. Trafiając do szpitala będziemy musieli liczyć się z kosztami rzędu od 15 dolarów (publiczny) do 250 dolarów (prywatny). Sama wizyta kosztuje od 20 do 50 USD. W nagłych przypadkach kwota ta może sięgać nawet 200 USD. Przeciętnie za jedną dobę spędzoną w szpitalu, nie uwzględniając leczenia oraz lekarstw, zapłacimy 150 USD. W kraju, w którym życie jest bardzo tanie, cena usług medycznych jest wysoka? Wywindowana? Porównywalna z USA?. Nie chcąc nadwyrężać naszego budżetu, znajdźmy najlepszą dla nas ofertę polisy turystycznej. Przede wszystkim pomoże nam odzyskać wydane na leczenie pieniądze. W miarę zasobności naszego portfela możemy ją też wzbogacić o dodatkowe opcje, które zapewnią nam kompleksową ochronę.

Assistance – podstawowe czy rozszerzone?

Pomoc Assistance zapewni nam całodobową ochronę i zapewni dostęp do niezbędnych informacji. Możemy pozostać przy podstawowej wersji lub rozszerzyć ją o dodatkowe ryzyka, np. organizacja i pokrycie dodatkowych kosztów zakwaterowania i wyżywienia za granicą w celu rekonwalescencji. Podstawowe ubezpieczenie turystyczne, tak jak już wcześniej wspomniano, nie zawiera takiej opcji. Ochrona Assistance pomoże nam w wielu problemowych sytuacjach, dowiedzmy się jaką ochronę oferuje nasze towarzystwo i wybierzmy te opcje, które będą dla nas odpowiednie.

NNW – czyli, gdy wydarzy się wypadek

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków również może okazać się przydatne podczas wyjazdu. Indonezja jest krajem, w którym ze względu na występującą na tym obszarze aktywność sejsmiczną, istnieje zagrożenie trzęsienia ziemi. 70 czynnych wulkanów może w każdej chwili stwarzać zagrożenie, a wtedy najwłaściwszym dla nas rozwiązaniem będzie ubezpieczenie NNW. Obejmuje ono śmierć lub uszkodzenie ciała. W wyniku nieszczęśliwego wypadku możemy zostać trwale okaleczeni co będzie wymagało rehabilitacji lub długotrwałego dochodzenia do siebie.

Odpowiedzialność za wyrządzone szkody

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym dotyczy szkód, które sami spowodowaliśmy. Może się przydać w przypadku, gdy uszkodzimy przedmioty należące do osób trzecich, np. sprzęt fotograficzny, sportowy czy inne cenne rzeczy. Nie robimy tego umyślnie, jednak odpowiedzialność spoczywa na nas. Musimy więc liczyć się z konsekwencjami i z dużymi wydatkami, co z pewnością nie pozostawi przyjemnych wspomnień. Dlatego wybierając polisę turystyczną wybierzmy także tę ochronę.

źródło: opracowanie własne

 Co warto zobaczyć:

  • Bali– indonezyjska wyspa, której odwiedzenie jest marzeniem wielu turystów z całego świata. Poza tarasami widokowymi, cudownymi plażami warto zapoznać się z tutejszą kulturą: malarstwem, religią i tańcem.
  • Borobudur – majestatyczna świątynia pochodząca z przełomu VIII i IX wieku. Jeden z największych obiektów kultu buddyzmy znajdujący się na terenie ogromnego parku zachwyci każdego pasjonata architektury.
  • Yogyokarta – kulturalna stolica Jawy, znajdująca się u podnóża wulkanu Merapi. Słynie z niesamowitej architektury oraz duchowej aury. Koniecznie musimy zwiedzić antyczne, hinduskie świątynie wraz z pałacem sułtana.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments