Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Chin – Ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-08

Chiny to państwo w Azji Wschodniej, które przyciąga turystów ze względu na swoją niezwykłą kulturę, bogatą starożytną historię oraz miejsca, które odwiedzone raz, na długo zostają w pamięci. Od kiedy świat ogarnęła pandemiczna rzeczywistość, Chiny stały się również przez chwilę kierunkiem kompletnie nieosiągalnym. Jak wygląda sytuacja teraz i na co zwrócić uwagę , planując podróż do Chin – rozwiewamy wszelkie wątpliwości w poniższym artykule.

Zasady wjazdu do Chin

Granice lądowe i morskie Chińskiej Republiki Ludowej pozostają zamknięte. Pozostaje jedynie możliwość wjazdu tylko drogą lotniczą.  Jeśli więc planujesz podróż do Chin, przede wszystkim skonsultuj się z przewoźnikiem, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje i odpowiednio przygotować się do wyprawy. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Polscy obywatele, którzy planują podróż z Polski do Chin mogą korzystać tylko z bezpośrednich połączeń lotniczych – brak możliwości podróży do Chin z przesiadką w państwie trzecim. Przed wyjazdem musisz uzyskać:

 • negatywny wynik badania COVID-19 wykonanego metodą molekularną (RT-PCR),
 • negatywny wynik testu IgM z krwi żylnej na obecność przeciwciał SARS-CoV-2.

Nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym lotem należy wykonać badania w jednym z laboratoriów wyznaczonych przez republikę Chińską. Na podstawie wyników tych badań należy następnie wnioskować o zaświadczenie o stanie zdrowia. Na pokład samolotu zostaną wpuszczone tylko te  osoby, które będą posiadać ważny zielony kod zdrowia, uzyskany od Ambasady Chińskiej Republiki w Warszawie.

Następnie, każdy podróżny po przekroczeniu granicy:

 • poddawany jest kontroli medycznej, w tym kolejnym badaniom na obecność COVID-19 (testy PCR z nosa i gardła) oraz na przeciwciała IgM i niekiedy również IgG (z krwi żylnej).
 • jest zobowiązany do odbycia 14-dniowej lub 21-dniowej kwarantanny na własny koszt w wyznaczonym przez władze miejscu
 • może zostać skierowany na 7- lub 14-dniową kwarantannę w warunkach domowych.

✔ UWAGA! Łączna długość kwarantanny zależy od regulacji obowiązujących w regionie, do którego nastąpił przylot do Chin.

Niezbędne dokumenty, które należy mieć ze sobą w podróży do chin

Każdy, kto przyjeżdża do Chin, musi mieć przy sobie paszport z ważną chińską wizą. Jest on niezbędny m.in. do meldowania się w miejscu czasowego pobytu (hotele, pensjonaty), zakupu biletów na wszystkie rodzaje środków komunikacji, wejścia na lotniska i wymiany pieniędzy w banku.

Weź ze sobą kserokopię pierwszej strony paszportu oraz strony, na której znajduje się ważna wiza chińska ze stemplem wjazdowym.

Ponadto, zapoznaj się dokładnie z informacjami dotyczącymi wizy:

Wizy do Chin wydawane są tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach:

 • dotyczących wykonywania niezbędnych działań gospodarczych, handlowych lub naukowych,
 • z przyczyn humanitarnych.

Pasażerowie podróżujący z Polski do Chin muszą uzyskać:

 • negatywny wynik badania COVID-19 wykonanego metodą molekularną (RT-PCR),
 • negatywny wynik testu IgM z krwi żylnej na obecność przeciwciał SARS-CoV-2.

Pozytywny test na COVID-19. Co w takim wypadku?

Każdy podróżny, u którego stwierdzono po przylocie do Chin obecność wirusa COVID-19 – również jeśli postać ta jest bezobjawowa – podlega płatnej hospitalizacji. Warto w tym miejscu zauważyć, że kwarantanna może być wyznaczona na 14 lub 21 dni, a całkowity jej koszt (który może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy CNY) spoczywa na podróżującym.

Zakończenie izolacji jest możliwe tylko wtedy, kiedy podróżujący uzyska ostatecznie negatywnych wyników testów PCR oraz IgM wykonanych w odstępach kilkudniowych oraz na podstawie negatywnych wyników wymazów środowiskowych na obecność COVID-19.

✔UWAGA! Łączny czas izolacji szpitalno-kwarantannowej w takim przypadku może wynosić nawet 2-3 miesiące.

Pozytywny test na COVID-19 u dziecka. Czego się spodziewać?

Jeśli u dziecka zostanie stwierdzona obecność COVID-19 (także bezobjawowo), zostanie ono bezzwłocznie wysłane do szpitala.

UWAGA! W przypadku skierowania na kwarantannę – w wyznaczonym przez władze miejscu – według dotychczasowych zasad i praktyki, z dziećmi do lat 14 może przebywać jeden z rodziców. Dzieci powyżej lat 14 mogą zostać skierowane do osobnych pomieszczeń i spędzić całą kwarantannę w odosobnieniu.

Zasady, na które warto zwrócić uwagę podczas podróży do Chin

 • Wykonanie testów– negatywny wynik testu na COVID-19 jest wymagany podczas podróży do Chin. Nakaz posiadania wyników poświadczających odpowiedni stan zdrowia podróżnego nie tylko uchroni jego samego, lecz również pozwoli zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.
 • Unikanie zatłoczonych miejsc – duże skupiska ludzi to podwyższone ryzyko zarażenia koronawirusem. Lepiej oszczędzić sobie częstych wizyt w tych miejscach – dla dobra swojego i innych.
 • Higiena i czystość podczas podróży – przede wszystkim, warto o ten aspekt dbać niezależnie od poziomu sytuacji epidemiologicznej. Szczególnie na urlopie, przestrzeganie zasad BHP to podstawa.
 • Stosowanie się do restrykcji i obostrzeń w danym kraju – każde państwo, w zależności od panującego w nim obecnie zagrożenia epidemiologicznego, ustala zasady mające na celu dobro ogółu. Podczas podróży należy bezwzględnie stosować się do tych zasad.
 • Płatności mobilne– W miarę możliwości należy zwiększyć częstotliwość płatności kartą i on-line.
 • Odpowiednia polisa ubezpieczeniowa – podstawa w każdej podróży. Ochrona zawarta w polisie pozwoli ustrzec się nie tylko przed wirusem, ale również całą masą potencjalnych zagrożeń, na które narażony jest podróżujący. Polisa ubezpieczeniowa chroni także w przypadku kosztów związanych z przymusową usługą medyczną czy odwołaniem podróży w związku z COVID-19.

W trakcie pobytu w Chinach należy liczyć się również z różnego rodzaju ograniczeniami, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Wszystkie ograniczenia często wprowadzane są bez wcześniejszego ostrzeżenia i mogą różnić się w zależności od danego miejsca. Czego można się spodziewać? :

 • pozbawienie prawa do opuszczania miejsca zamieszkania w przypadku wykrycia lokalnego ogniska epidemii,
 • obowiązek wykonania testu na obecność COVID-19 podczas podróży między prowincjami,
 • ograniczenia podczas podróżowania po kraju,
 • przymusowej kwarantanny podczas po wykryciu symptomów COVID-19,
 • utrudniony dostęp do podstawowej opieki lekarskiej w związku z dodatkowymi procedurami wprowadzonymi przez placówki medyczne w związku z COVID-19.

źródło: opracowanie własne

Co powinno zawierać ubezpieczenie w podróż do Chin?

Wybór ubezpieczenia turystycznego do Chin musi być dobrze przemyślany. W tym przypadku nie warto ryzykować „pierwszego lepszego” wyboru, gdyż może nas to kosztować (dosłownie) bardzo dużo.

Podstawę, jaką powinna zawierać polisa ubezpieczeniowa do Chin, to:

 • Koszty leczenia– ważne, aby gwarantowana suma kosztów leczenia była odpowiednio duża, najlepiej nieograniczona. Leczenie w Chinach jest bardzo kosztowne, a bez polisy za wszystko będziemy musieli zapłacić sami Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, a przy tym zaoszczędzić nawet kilkaset dolarów, przed wyjazdem lepiej wykupić odpowiednie ubezpieczenie.
 • Koszty transportu medycznego i transportu do kraju– to wyjątkowo ważny element każdej polisy turystycznej. Transport medyczny w większości zagranicznych krajów jest bowiem odpłatny i bardzo kosztowny. Jeszcze droższe jest przetransportowanie poszkodowanej osoby do Polski, zwłaszcza wtedy, gdy odległość jest tak duża. Polisa gwarantująca pokrycie takich wydatków pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • OC– Chiny to zaludniony kraj, który skrywa w sobie wiele zagrożeń. W zatłoczonych miastach a także podczas zwiedzania turystycznych atrakcji nietrudno o wypadek. Ubezpieczenie OC zapewni ochronę w sytuacji, kiedy staniemy jego sprawcami. Dzięki niemu zabezpieczymy się przed koniecznością pokrycia kosztów szkód wynikających z naszych nieumyślnych przewinień, w wyniku których mogą ucierpieć osoby trzecie.
 • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) –dzięki niemu będziemy mogli uniknąć kosztów związanych z konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić nam się w trakcie urlopu. Doznanie uszczerbku na zdrowiu oraz będącego skutkiem tego leczenia czy rehabilitacja nie obciążą naszej kieszeni, jeśli przed wyjazdem wykupimy odpowiednią polisę.
 • Ubezpieczenie bagażu– może okazać się przydatne, jeśli na urlop zabieramy wartościowe rzeczy, takie jak choćby sprzęt elektroniczny czy sportowy. Takie ubezpieczenie zabezpieczy nas na wypadek utraty lub opóźnienia bagażu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na podróż do Chin?

Ubezpieczenie turystyczne dla 1 osoby do Chin, na 3-tygodniowy wyjazd
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
139 144 zł
Ratownictwo
23 191 zł
Bagaż
1 391 zł
96,00 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 13 914 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
106,00 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
109,62 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
135,54 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
136,00 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ochrona COVID-19
Signal Iduna
Koszty leczenia
1 875 526 zł
Ratownictwo
32 467 zł
Bagaż
1 000 zł
201,62 zł
1 os. / 21 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne dla 1 osoby do Chin, na 3-tygodniowy wyjazd
Europa
96,00 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
139 144 zł
Ratownictwo
23 191 zł
Bagaż
1 391 zł
Dodatkowo: NNW: 13 914 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Proama
106,00 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
109,62 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Nationale-Nederlanden
135,54 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Generali
136,00 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ochrona COVID-19
Signal Iduna
201,62 zł 1 os. / 21 dni
Koszty leczenia
1 875 526 zł
Ratownictwo
32 467 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy

Jak wybrać ubezpieczenie na podróż do Chin?

Wybór ubezpieczenia do Chin musi być dobrze przemyślany. W tym przypadku nie warto ryzykować „pierwszego lepszego” wyboru, gdyż może nas to kosztować (dosłownie) bardzo dużo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest porównanie dostępnych ofert.

Kalkulator ubezpieczeń na polisaturystyczna.pl to rozwiązanie, które pozwala przede wszystkim na spokojne przemyślenie wyboru ubezpieczenia. Dostępność rozwiązań na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza jeśli mamy na celu podjęcie tak ważnej decyzji, jak ubezpieczenie do Chin – mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl

Wystarczy wprowadzić podstawowe informacje, a lista dostępnych ubezpieczeń dostosowanych do danego klienta pojawia się wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami. To rozwiązanie, które kosztuje kilka minut, a pozwala na wybór odpowiedniej ( i bardzo ważnej) ochrony.

Podróż do Chin. Pytania i odpowiedzi

 • Czy mogę zabrać ze sobą do Chin Kartę EKUZ?
  Karta EKUZ działa jedynie na terenie Unii Europejskiej, dlatego w Chinach będzie zbędna.
 • Czy podczas kwarantanny w Chinach można kontaktować się z konsulatem?
  Udzielenie pomocy konsularnej osobom objętym kwarantanną lub innymi ograniczeniami wprowadzanymi przez władze lokalne może być niemożliwe lub utrudnione.
 • Jakie dokumenty musze mieć ze sobą, chcąc przemieszczać się po Chinach?Chinach musisz mieć przy sobie paszport. Wszystkie bilety lotnicze, kolejowe i na autobusy dalekobieżne są imienne i zawierają numer paszportu. Dane te są za każdym razem sprawdzane, niekiedy nawet kilkakrotnie, np. przy wejściu na dworzec, na pokład danego środka transportu, w trakcie podróży. Nie można przejechać bez okazywania paszportu lub z cudzym biletem. Jeśli stracisz paszport poza miastem, w którym jest siedziba polskiej placówki konsularnej, dokument uprawniający do zakupu biletów możesz uzyskać dopiero na posterunku policji.

Podsumowanie
 1. Wybierając się w podróż do Chin należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.
 2. Jeśli u dziecka zostanie stwierdzona obecność COVID-19 (także bezobjawowo), zostanie ono bezzwłocznie wysłane do szpitala, gdzie może towarzyszyć mu tylko jeden rodzic.
 3. Każdy podróżny, u którego stwierdzono po przylocie do Chin obecność wirusa COVID-19 – również jeśli postać ta jest bezobjawowa – podlega płatnej hospitalizacji.
 4. Granice lądowe i morskie Chińskiej Republiki Ludowej pozostają zamknięte. Możliwość wjazdu tylko drogą lotniczą.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments