Wyjeżdżam do Chin – jak się przygotować?

Opublikowano: 2017-05-16 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Chiny to fascynująca, orientalna kultura. Ten najludniejszy kraj świata zamieszkuje ponad 1,3 mld osób z 56 różnych narodowości. Turystów kusi niepowtarzalnymi budowlami, jak choćby Wielki Mur Chiński, znakomitą kuchnią i orientalną przyrodą, której symbolem są tarasy ryżowe. Podróż do Chin to z pewnością niezapomniana przygoda. Warto przygotować się dobrze do tej wyprawy i przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam spokojny urlop. To co powinna zawierać dobra polisa turystyczna i na co warto zwrócić uwagę przed podróżą do Chin prezentujemy w poniższym artykule.

Co powinno zawierać kompleksowe ubezpieczenie turystyczne? Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Przed wyjazdem do Chin warto wykupić polisę, która pokryje koszty naszego leczenia. Dla polskiego turysty Chiny to kraj egzotyczny. Inna kultura, inne zwyczaje, inne nawyki żywieniowe i inne choroby, z którymi w Europie nie ma szansy zetknięcia się. Począwszy od błahych infekcji, które dla nieprzystosowanego organizmu mogą okazać się niebezpieczne, aż po tropikalne, śmiertelne choroby. W Chinach odnotowuje się zwiększoną liczbę zachorowań na żółtaczkę pokarmową typu A. Na południu kraju występuje zagrożenie amebą, malarią i gorączką tropikalną oraz przenoszonym przez komary wirusowy zapaleniem opon mózgowych. Chiny to także kraj, w którym występuje duże zagrożenie wirusem ptasiej grypy.

Pamiętajmy, że cudzoziemiec za leczenie płaci gotówką. Chociaż w Chinach jest dobry dostęp do szpitali i w dużych miastach znajdują się zagraniczne kliniki medyczne i stomatologiczne, to koszty usług medycznych są bardzo wysokie. Cena za pobyt w szpitalu, bez kosztów usług medycznych i leków to koszt od 60 do 200 USD za dobę. Wizyta lekarska w przychodni to koszt ok. 90 USD. Mając wykupioną polisę, która pokrywa koszty leczenia za granicą, po przedstawieniu rachunków, zaległości reguluje towarzystwo ubezpieczeniowe, a w przypadku hospitalizacji jest możliwość bezgotówkowego rozliczenia pomiędzy szpitalem a Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Warto zwrócić uwagę, na to, by suma ubezpieczenia kosztów leczenia nie była zbyt niska. Niska stawka, może okazać się nie wystarczająca, na pokrycie wszystkich naszych zobowiązań związanych z ewentualnym leczeniem w Chinach.

Pomoc Assistance

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferując pakiet Assistance proponują dwa warianty: podstawowy i rozszerzony. Wyjeżdżając do tak egzotycznego kraju jak Chiny, warto zapoznać się z rozszerzoną ofertą Pomocy Assistance. W jej ramach ubezpieczyciel może nam zaoferować:

  • pomoc tłumacza – bariera językowa w Chinach jest ogromna, nie wielu Chińczyków posługuje się językami obcymi. Wykupując ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia nam pomoc tłumacza możemy liczyć na wparcie w sytuacji, gdy będziemy musieli rozmawiać z lekarzem, policjantem czy prawnikiem
  • infolinia – całodobowa infolinia może być przydatna, gdy będziemy chcieli zgłosić szkodę lub będziemy potrzebować pomocy ubezpieczyciela.
  • dostarczenie potrzebnych rzeczy – ubezpieczyciel pokryje koszty dostarczenia przedmiotu, który zapomnieliśmy ze sobą zabrać, a który może okazać się niezbędny, abyśmy mogli kontynuować podróż
  • transport do Polski – jeśli zdarzy się, że ulegniemy wypadkowi lub będziemy chorzy i konieczny będzie specjalistyczny transport do Polski, koszty naszego przejazdu pokryje ubezpieczyciel. Ze względu na odległość i konieczność podróży samolotem (ponad 9 godzin) rachunek za tego typu transport zapewne będzie bardzo wysoki.

NNW – Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Nieszczęśliwy wypadek może zdążyć się wszędzie. Podczas spaceru po Wielkim Murze Chińskim czy wsiadając do metra w Pekinie. Polisa NNW gwarantuje wsparcie finansowe po wypadku. W jej ramach możemy liczyć na wypłacenie odszkodowania czy opłacenie dłuższej rehabilitacji. Wysokość odszkodowania zależna jest jednak od tego, jak wysoką sumę ubezpieczenia zawiera dana polisa.

OC – Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

W przypadku, kiedy to my będziemy sprawcami wypadku, poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie za wyrządzoną szkodę. Może to dotyczyć zarówno uszczerbku na zdrowia jak i zniszczenia sprzętu sportowego czy fotograficznego, który może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć?

  • Tarasy ryżowe Smoczego Grzbietu – wybudowane przez rolników na stromych zboczach przepiękne tarasy do uprawy ryżu. Warte do obejrzenia o każdej porze roku
  • Instytut Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu – możemy tam obserwować zagrożone wyginięciem pandy, które są symbolem Chin
  • Klasztor Shaolin – to obowiązkowy punkt programu nie tylko dla miłośników sztuk walki, w tej buddyjskiej świątyni, uczniowie klasztoru prezentują niesamowite pokazy
  • Wielki Mur Chiński – czyli najsłynniejszy i najbardziej rozpoznawalny symbol Chin

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments