Wyjeżdżam do Brazylii – jak się przygotować?

Opublikowano: 2016-01-28 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Brazylia to jeden z największych krajów na świecie. Kojarzy nam się z Amazonką, capoeirą, sambą i ogromnym pomnikiem Jezusa. Największą atrakcją jest jednak karnawał w Rio de Janeiro. Co roku przyciąga multum turystów chcących zobaczyć jak powinna wyglądać prawdziwa zabawa i karnawał pełen kolorów, tańca oraz radości życia. Zanim jednak udamy się do Brazylii, powinniśmy pomyśleć o właściwym ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

W sytuacji, gdy będziemy potrzebować pomocy lekarskiej mamy do wyboru publiczne placówki i szpitale, które wprawdzie są bezpłatne, ale ich standard zdecydowanie nie należy do najlepszych. Płatne kliniki działają na wyższym poziomie, wiąże się to jednak z dużymi opłatami. Jedna doba w prywatnym szpitalu kosztuje około 100-200 USD, kolejne 50-70 USD musimy wydać na wizytę u lekarza ogólnego, nie wspominając już o specjalistycznych konsultacjach. Musimy pamiętać także o kosztach leków. Prawo zabrania wwożenia na teren Brazylii własnych leków. Jeżeli w naszym przypadku są one konieczne, pamiętajmy o wyszczególnieniu ich w deklaracji celnej.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie kosztów leczenia może pokryć wydatki związane z koniecznością korzystania z usług medycznych podczas pobytu w Brazylii. Nie mamy pewności, że będąc po drugiej stronie oceanu, w kraju o zupełnie innym klimacie i różnym sposobie odżywiania, nasz organizm bez problemu się przystosuje. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, która zmusi nas do zgłoszenia się do najbliższej przychodni. Polisa turystyczna zapewnia ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala na pokrycie wydatków związanych z leczeniem w danym kraju. Przed wybraniem oferty upewnijmy się, że polisa na pewno obowiązuje także w Brazylii oraz że suma ubezpieczenia jest wystarczająca.

Assistance

Pomoc Assistance zapewnia nieprzerwany dostęp do informacji oraz załatwienie skomplikowanych formalności organizacyjnych. Razem z polisą turystyczną oferowana jest podstawowa lub rozszerzona wersja Asistance. Oprócz 24- godzinnej możliwości skontaktowania się z ubezpieczycielem zagwarantuje wsparcie w momencie, kiedy na skutek nieoczekiwanych zdarzeń będziemy musieli wcześniej wrócić do domu. Załatwienie wszystkich formalności na miejscu może okazać się trudniejsze niż nam się wydaje, a na pewno bardziej kosztowne. Zazwyczaj mamy zaplanowaną podróż powrotną i wykupione dużo wcześniej bilety. Podróż z Brazylii do Polski z pewnością będzie kosztowna, zwłaszcza oczekiwanie na połączenia w jak najszybszym terminie.

Ubezpieczenie NNW

Brazylia nie należy do szczególnie bezpiecznych krajów. Odnotowuje się tu dużą przestępczość oraz liczne kradzieże i napaści, także na turystów. Nierzadko spotykane są rozboje z bronią w ręku, co zdecydowanie może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność w miejscach, w których jest wiele turystów. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia ono pomoc finansową na wypadek naszej śmierci lub uszczerbku na zdrowiu. Nie czując się pewnie w kraju, który nie należy do najbezpieczniejszych, warto mieć wsparcie, choćby w polisie.

Odpowiedzialność cywilna

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym wesprze nas wtedy, gdy będziemy winni zdarzenia, w którym ktoś ucierpiał. Może to być przykładowo uszczerbek na zdrowiu lub zniszczenie czyjegoś mienia. Wybierając się na wakacje, zabieramy ze sobą telefony, aparaty fotograficzne, kamery czy sprzęt sportowy. Nie są to przedmioty należące do najtańszych. Jeżeli zdarzy się nam zepsuć czyjąś własność, ubezpieczyciel pomoże nam pokryć koszty naprawy.

   

 

źródło: opracowanie własne

Warto zobaczyć:

  • Wodospad Iguazú – imponujące masy wody, które przyciągają turystów z całego świata, znajdujące się na granicy brazylijsko – argentyńskiej.
  • Rio de Janeiro – drugie co do wielkości miasto Brazylii razem ze swoim słynnym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela. Niewątpliwie najbardziej charakterystyczną atrakcję są coroczne obchody karnawałowe.
  • Salvador – jedno z większych brazylijskich miast leżące nad Zatoką Wszystkich Świętych, słynące z kolonialnego przepychu oraz cudownych plaż.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments