Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-04-22

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo na Bliskim Wschodzie, w skład którego wchodzi 7 emiratów. Jedyne takie miejsce na świecie, gdzie granica miedzy tradycją, a nowoczesnością jest tak mocno zaznaczona, jak mocno przeplata się ze sobą. Wśród luksusu i futurystycznego charakteru destynacji, zdecydowanie Dubaj i Abu Dhabi wysuwają się na pierwszy plan. Najbardziej rozpoznawalne, cieszą się popularnością wśród turystów z całego świata.

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są bezpieczne?

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają jeden z najniższych na świecie wskaźników przestępczości pospolitej. I chociaż kradzieże, rozboje, czy inne niebezpieczne incydenty zdarzają się tutaj wyjątkowo rzadko, zaleca się zachowanie szczególnej uwagi w miejscach publicznych.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Największe, ale jednocześnie potencjalne zagrożenie ataku terrorystycznego wynika z niestabilnej sytuacji w regionie (wojna w Jemenie). 

✔ Jedną z ciekawostek, jaką warto wspomnieć, jest sytuacja, w której pozostawienie w miejscu publicznym torebki bez opieki nie jest niczym nadzwyczajnym. Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko jeden z najbezpieczniejszych krajów Bliskiego Wschodu, ale i jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. 

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są dostępne dla przeciętnego Polaka?

Dubaj to synonim luksusu i blichtru, kojarzony głównie z bajecznym życiem celebrytów, relacjonowanym w mediach społecznościowych. Wciąż panuje przeświadczenie, że to miejsce dla najbogatszych, a zwykły obywatel może jedynie o nim pomarzyć.

Jedziesz do Dubaju?

Z nami wyjazd do Dubaju zaplanujesz od A do Z!

☔ Miej wszystko pod kontrolą - niezbędne ubezpieczenia
 1. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Dubaju (oszczędź do 50%)
🌅 Ceny i atrakcje w Dubaju
 1. Najpiękniejsze plaże w Dubaju (nasza lista 8 najpiękniejszych plaż publicznych i prywatnych)
 2. Ceny w Dubaju w 2024 roku (kompleksowy przewodnik po cenach w ZEA)
✈️ Transport
 1. Ile trwa lot do Dubaju? (dowiedz się ile będziesz leciał z Polski)

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są dostępne dla przeciętnego Polaka? Oczywiście, że tak. 

Wbrew pozorom w Emiratach nie jest tak drogo, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście ogromną rolę gra miejsce pobytu. Ekskluzywne hotele w centrum, luksusowe butiki, modne restauracje i efektywne dania z najdalszych zakątków świata – charakteryzują się wysoką ceną. Wystarczy jednak nieco oddalić się od najbardziej popularnych miejsc, poszukać chwilę dłużej, na własną rękę noclegu przez Internet i stołować się w mniej luksusowych restauracjach, a koszt życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znacząco (i przyjemnie) spada.

Lot do Dubaju trwa ok. 10 godzin z przesiadką a ceny zaczynają się od 1000 zł w dwie strony. 

Przykładowe ceny lotów Warszawa – Dubaj (14.01.2022 – 21.01.2022). Cena za 1 osobę w obie strony:

 • Bez przesiadki, klasa ekonomiczna: 1 511 zł. Linie lotnicze Fly Dubai,
 • Bez przesiadki, klasa ekonomiczna: 2 185 zł. Linie lotnicze Emirates,
 • Bez przesiadki, klasa ekonomiczna: 2 151 zł. Linie lotnicze LOT,

Co zwiedzić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Najchętniej odwiedzane emiraty to Dubaj i Abu Dhabi ze swoją futurystyczną, monumentalną infrastrukturą, luksusowymi butikami, wykwintnymi restauracjami i licznymi atrakcjami turystycznymi. 

WSKAZÓWKA: rozwinięta sieć autostrad i stosunkowo niewielka powierzchnia ZEA sprawiają, że podróżowanie pomiędzy poszczególnymi emiratami jest szybkie i wygodne.

W Dubaju znajdują się najbardziej rozpoznawalne budynki ZEA, stąd często jest on błędnie uważany za stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest nią jednak Abu Dhabi, które stanowi 86 % powierzchni całych emiratów.  

Co warto zobaczyć, będąc w ZEA?

 • Burj Al-Arab – wizytówka Dubaju, jedyny taki, największy i najbardziej luksusowy hotel na świecie, zbudowany na sztucznej wyspie. Monumentalizm budynku i jego oryginalny kształt przypominający rozpięty żagiel przyciągają tu turystów z całego świata i zapewniły hotelowi 5 gwiazdek deluxe. Burj Al-Arab stanowi najwyższy budynek hotelowy na świecie a określające go liczby są imponujące: 321 m wysokości, 60 pięter, największy apartament 169 m 2, nawet 24 tys. dolarów za noc. Wewnątrz usytuowane są ekskluzywne restauracje, baseny, a nawet kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. 
 • Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie, który znajduje się w Dubaju a jego kształt nawiązuje do kwiatu pustyni. Turyści mogą podziwiać panoramę miasta ze 147 piętra i 555 m wysokości. Budowa Burj Khalifa trwała 5 lat i kosztowała ok. 1,5 miliarda dolarów. Łączna wysokość wieżowca to 829 m i 163 piętra użytkowe. W wieżowcu znajdują się apartamenty mieszkalne, przestrzeń biurowa oraz Armani Hotel Dubai i Armani Residences, a także tarasy widokowe, punkty odnowy biologicznej, baseny, galeria sztuki. 
 • Emirates Palace – do tej pory najbardziej luksusowy hotel na świecie, którego budowa pochłonęła 3 miliardy dolarów. Położony w Abu Dhabi. Bardziej tradycyjny i nawiązujący do motywów arabskich, nie przypomina modernistycznych i futurystycznych budowli z Dubaju. Hotel słynie z blichtru i niespotykanych nigdzie indziej standardów, m.in. każdy gość na cały okres pobytu otrzymuje całodobową pomoc osobistych kamerdynerów. Posiada w nazwie „Palace”, gdyż uznano, że określenie hotel nie oddawałoby w pełni standardów tego miejsca. 
 • Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana – wybudowany na cześć pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest największym meczetem w kraju. Charakterystyczna budowla z białego marmuru miała łączyć cały świat islamu pod jedną kopułą. Z inicjatywą budowy wyszedł sam prezydent szejk Zayed bin Sultan Al Nahyan, uwielbiany i szanowany w ZEA, nazywany ojcem narodu. Prace rozpoczęły się w 1996 roku i trwały 11 lat, zakończyły się 3 lata po śmierci prezydenta, stąd miejsce stało się jego mauzoleum. Meczet został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii największa kopuła, największy ręcznie tkany dywan oraz największy żyrandol. Co ciekawe koszt jednego żyrandola to ponad 30 mln złotych (a jest ich 3). Meczet mogą zwiedzać także osoby niebędące muzułmanami. 
 • Aquapark – Wild Wadi – znajdująca się w Dubaju idealna rozrywka dla całych rodzin. 30 atrakcji, w tym basen ze sztucznymi falami, basen z falami do surfingu, spływy dwoma rzekami, wodne roller coastery, zjeżdżalnie w formie spirali, sprawiają, że nikt nie będzie się tu nudził. Koszt za całodniowy bilet to ok. 200 zł.
 • Ras al Khaimah – mimo że Abu Dhabi i Dubaj dominują wśród wszystkich siedmiu emiratów, warto wspomnieć też o Ras al Khaimah, które stanowi kontrast do wspomnianych wcześniej metropolii. Jest to z pewnością najbardziej malowniczy z emiratów, a jego położenie – wśród gór i wód Zatoki Perskiej – stanowi największą zaletę. 

CIEKAWOSTKA! Choć ZEA słyną z upałów to nie brakuje tu atrakcji dla miłośników sportów zimowych. W centrum handlowym Dubai Mall znajduje się słynny sztuczny stok narciarski, a pod budynkiem Burj Khalifa – lodowisko. 

Kiedy najlepiej jechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Do Dubaju, Abu Dhabi czy innych emiratów warto jechać, gdy pogoda sprzyja zwiedzaniu, tj. między wrześniem i kwietniem. Temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 24-26 stopni C, a ceny są niższe niż w szczycie sezonu.

W czerwcu, lipcu i sierpniu panują tu niewyobrażalne upały. 40 stopni C to standard a na terenach pustynnych nawet 50 stopni C. 

PAMIĘTAJ! Na terenie Emiratów obowiązuje ściśle określone zasady odnośnie stroju w miejscach publicznych, zarówno kobiecego jak i męskiego. Wymagane jest osłonięcie ciała, zakryte ramiona, nogi, biust, także u mężczyzn. Zbytnia golizna grozi nawet aresztem. Zasady są mniej restrykcyjne w miejscach turystycznych czy stolicy. Na upał najlepiej sprawdzi się odzież lniana, przewiewna i z długimi rękawami/nogawkami. 

Leczenie i  hospitalizacja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Opieka medyczna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest na bardzo wysokim poziomie, ale też niezwykle kosztowna i płatna. 

Koszt poszczególnych świadczeń medycznych:

 • Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu: ok. 315 zł
 • Wizyta u lekarza specjalisty: 250-300 zł
 • Wizyta u stomatologa: 250-300 zł
 • Doba w szpitalu: 1000-2600 zł
 • Podstawowe lekarstwa nie wymagają recept.

WAŻNE! Wwożenie leków na teren kraju jest ściśle określone i kontrolowane. Niektóre leki powszechnie dostępne w Polsce, w ZEA mogą być zakazane lub dozwolone w ściśle określonych ilościach. Sprawdź listę objętych restrykcjami w ZEA TUTAJ.

Leki powinni być transportowane w oryginalnych opakowaniach oraz wraz z receptą wystawioną w języku arabskim lub angielskim. Zaleca się także, aby przed wyjazdem do ZEA ubiegać się o możliwość wwiezienia leków online. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie funkcjonuje EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Turystycznego), stąd konieczne jest wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego z odpowiednio wysokimi gwarantowanymi sumami kosztów leczenia. Takie jest też zdanie polskich władz. 

Rekomendacja Ministerstwa Zdrowia: Poważne zabiegi medyczne, hospitalizacja i transport medyczny są kosztowne. Często realizacja usługi medycznej warunkowana jest wcześniejszym wniesieniem opłaty lub zaliczki w gotówce. Zaleca się zatem wykupienie ważnej w PZEA i możliwie pełnej polisy ubezpieczeniowej.

Jakie ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybrać?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to niezbędne zabezpieczenie podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ogromne koszty leczenia i hospitalizacji, niezwykle drogi transport medyczny do kraju, brak dostępu do bezpłatnej opieki medycznej nawet w podstawowym zakresie to niepodważalne argumenty za polisą podróżną na wyjazd do emiratów. 

Jakie ubezpieczenie będzie najkorzystniejsze?  

Przede wszystkim suma gwarantowana kosztów leczenia nie powinna być niższa niż 300 000 zł. Zdecydowanie polecana jest większa kwota, ale 300 000 zł stanowi w miarę bezpieczne minimum. Różnica w kosztach jednodniowego ubezpieczenia nie jest wielka, a sumy gwarantowane mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt milionów złotych!

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Dubaju?

Ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
137 395 zł
Ratownictwo
22 899 zł
Bagaż
1 374 zł
63,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 13 739 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
64,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
73,08 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
82,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ochrona COVID-19
Europa
Koszty leczenia
457 982 zł
Ratownictwo
32 059 zł
Bagaż
4 580 zł
135,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 45 798 zł OC: 457 982 zł Ochrona COVID-19 OC sportowe: 457 982 zł Sporty objęte polisą: 10 Sprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Europa
63,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
137 395 zł
Ratownictwo
22 899 zł
Bagaż
1 374 zł
Dodatkowo: NNW: 13 739 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Proama
64,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
73,08 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Generali
82,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ochrona COVID-19
Europa
135,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
457 982 zł
Ratownictwo
32 059 zł
Bagaż
4 580 zł
Dodatkowo: NNW: 45 798 zł OC: 457 982 zł Ochrona COVID-19 OC sportowe: 457 982 zł Sporty objęte polisą: 10 Sprzęt sportowy

Więcej oferty ubezpieczycieli i szczegółowe informacje o polisie można znaleźć w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Po wstępnym wyborze ubezpieczenia, należy koniecznie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, gdzie znajdują się szczegółowe zakresy ochrony i wyłączenia.

Każdy ubezpieczyciel określa bowiem szereg sytuacji, w których wypłata odszkodowania, pokrycie kosztów leczenia czy transportu medycznego do kraju nie będzie możliwe, nawet gdy ubezpieczony dopełni wszelkich formalności i poprawnie zgłosi szkodę. Do takich sytuacji należy m.in. zdarzenie pod wypływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, zdarzenie pod wpływem środków psychotropowych, środków odurzających, zdarzenie w wyniku szeroko pojętych działań wojennych. 

Każdy ubezpieczyciel określa własne kryteria (choć są one zbieżne), dlatego dobrą praktyką jest dokładne przestudiowanie OWU.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to miejsce niezwykłe, gdzie w ciągu kilkudziesięciu lat na pustynnych terenach powstała najnowocześniejsza i najbardziej luksusowa metropolia na świecie. Podróż do ZEA wbrew pozorom nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób bardzo dobrze sytuowanych. Przy odrobinie kreatywności, cierpliwości i umiejętnym rezerwowaniu lotów i noclegów Zjednoczone Emiraty Arabskie nie muszą być najdroższą podróżą w życiu i są w zasięgu wielu podróżników. 

Co warto wiedzieć?
 1. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich najlepiej wybrać się w okresie od września do kwietnia.
 2. Na turystów czekają zadbane plaże, czyste morze, wiele zabytków i nowoczesnych budynków.
 3. W ZEA koszty leczenia są bardzo wysokie, warto więc mieć ze sobą odpowiednie ubezpieczenie.
 4. Taką polisę można mieć już od 4 zł dziennie.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments