ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE NECKERMANN – CZY WYSTARCZY NA WYCIECZKĘ?

Opublikowano: 2017-09-01 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:58)

5/5 - (2 głosy)

Wybierasz się na wycieczkę z biurem podróży? Wymarzony kierunek masz już wybrany, walizki spakowane, tylko… czy o niczym nie zapomniałeś? Masz odpowiednie zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych sytuacji podczas wyjazdu? Dowiedz się, jak wybrać wakacyjną polisą, jadąc z biurem podróży Neckermann. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Neckermann Podróże to jeden z największych turystycznych koncernów w Europie, a w Polsce działa od 20 lat. Klientów przyciąga hasłem „Neckermann to udany urlop”. W ofercie biura przeważają wyjazdy w rejony Basenu Morza Śródziemnego, ale nie brakuje także wycieczek na inne kontynenty oraz propozycji dla nowożeńców, seniorów i rodzin z dziećmi. Aby czas na wakacjach płynął spokojnie, Neckermann korzysta z usług firmy Allianz, która ubezpiecza wyjazd.

Podstawowe ubezpieczenie na wyjazd

W cenie każdej wykupionej wycieczki uczestnicy podróży z biurem Neckermann mają zagwarantowane podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Gwarantuje on ochronę w razie wystąpienia najczęstszych zdarzeń. Neckermann zachęca jednak swoich klientów do zainteresowania się pełną wersją ubezpieczenia – ze wszystkimi opcjami. W wariancie podstawowym nie ma bowiem ubezpieczenia bagażu czy jego opóźnienia, a także zwrotu pieniędzy za zakup koniecznych leków albo zwrotu kosztów odwołania uczestnictwa w wycieczce. Poza tym sumy ubezpieczenia w podstawowym ubezpieczeniu wycieczki są limitowane, więc w razie wystąpienia niespodziewanej sytuacji mogą się wyczerpać i trzeba będzie z własnej kieszeni zapłacić za koszty leczenia czy transportu medycznego.

Dodatki do ubezpieczenia

Warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które biuro podróży oferuje w pakiecie z wycieczką, gdy już zdecydujemy się na wymarzony wyjazd. W opcjach dodatkowych znajdziemy bowiem wariant od wszystkich możliwych ryzyk, OC w życiu prywatnym czy pomoc w razie zaostrzenia czy powikłania chorób przewlekłych. Możliwe jest także pokrycie kosztów leczenia związanych z ciążą czy limit pomocy w razie konieczności leczenia stomatologicznego.

Czego nie znajdziesz w ubezpieczeniu z biura podróży?

Ubezpieczenie z biura podróży gwarantuje Ci zarówno podstawowe, jak i dodatkowe opcje do wyboru. Jednak wciąż ochrona niekoniecznie jest dopasowana do Twoich potrzeb i charakteru planowanej wycieczki, a propozycja zabezpieczenia pochodzi tylko z jednego towarzystwa. Często sumy ubezpieczenia oferowane w takim ubezpieczeniu nie wystarczają na pokrycie realnych potrzeb w razie nagłych sytuacji. A jeśli zamierzasz spędzać urlop w mniej tradycyjny sposób – np. uprawiać sport – warto zadbać o zabezpieczenie sprzętu czy zwiększyć sumę ubezpieczenia w razie nieszczęśliwych wypadków.

Aby stało się to możliwe, trzeba dać sobie wybór i spróbować poszukać szerszego zabezpieczenia także na rynku. W tym celu można skorzystać np. z porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Z jej pomocą w kilka minut otrzymasz wiele ofert jednocześnie i kupisz najbardziej odpowiadającą Ci polisę.

By spokojnie spędzać czas bez jakichkolwiek dodatkowych wydatków zagranicznych, Twoja polisa powinna zawierać wysoką (np. 200 tys. zł) lub bezlimitową sumę ubezpieczenia na pokrycie niezbędnych kosztów leczenia, a także co najmniej 100 tys. zł sumy gwarancyjnej na OC w podróży. Poza tym dodatkową pewność podczas wyjazdu zagwarantuje Ci ubezpieczenie bagażu, NNW (o sumie od 20 tys. zł) i ubezpieczenie dla aktywnych, jeśli zamierzasz uprawiać sport. Tak skomponowane ubezpieczenie na tygodniowy wyjazd np. do Chorwacji może Cię kosztować ok. 77 zł, czyli 11 zł za dzień od osoby. Sprawdź swój wyjazd w kalkulatorze.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments