Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Anglii – co zmieni się po wyjściu Brytyjczyków z Unii Europejskiej?

Redakcja

Zaktualizowano: 2021-09-28

W czerwcu 2016 roku Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Proces ten oczywiście potrwa, jednak już teraz zastanawiamy się, co z osobami wybierającymi się na wakacje lub do pracy na wyspy brytyjskie. Czy karta EKUZ będzie przydatna oraz czy ubezpieczenie do Anglii okaże się niezbędne?

Przypomnijmy, że wybierając się do europejskich państw, zazwyczaj zdajemy się na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ubezpieczenie gwarantowane przez NFZ pozwala na korzystanie z publicznych placówek medycznych na terenie państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Co jednak będzie, gdy Wielka Brytania opuści UE? Czy korzystanie z EKUZ przestanie być możliwe?

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Brexit a EKUZ

Warto przybliżyć historię EFTA, Wielka Brytania była bowiem jednym z 7 pierwszych państw członkowskich stowarzyszenia. Z czasem większość z tych krajów przeniosła się do wspólnoty, która jest filarem Unii Europejskiej. Obydwie organizacje ściśle ze sobą współpracują. Można więc przypuszczać, że Brytyjczycy po opuszczeniu UE, postanowią wrócić do EFTA. Organizacja ta, nie tylko zapewni ubezpieczenia społeczne, ale przede wszystkim określi warunki handlu zagranicznego.

Drugą opcją jest utworzenie porozumień z innymi państwami, na podstawie których możliwe będzie uzyskanie wzajemnych świadczeń zdrowotnych. Takie porozumienia, Wielka Brytania posiada już teraz z kilkoma państwami znajdującymi się poza obrębem Europy. Dzięki takiej współpracy, z opieki medycznej mogli by skorzystać nie tylko turyści odwiedzający wyspy brytyjskie, ale także sami Anglicy, podróżujący do państw z którymi zawarli porozumienie.

Ubezpieczenie turystyczne do Anglii

Nie możemy być pewni, na jaką pomoc możemy liczyć, gdy dojdzie do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, a nie zostaną jeszcze ustalone zasady wzajemnej współpracy w zakresie  świadczeń medycznych. Warto więc zatroszczyć się o pewne ubezpieczenie turystyczne, które samodzielnie zakupimy w jednym z towarzystw. Ubezpieczenie turystyczne do Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej (bo te terytoria tworzą Wielką Brytanię) będzie ponadto lepszym rozwiązaniem, niż EKUZ. NFZ nie zapewnia całkowicie bezpłatnej opieki medycznej oraz posiada ograniczony zakres w porównaniu z polisą.

EKUZ w Wielkiej Brytanii

Źródło: opracowanie własne

Ubezpieczenie turystyczne umożliwia pokrycie kosztów leczenia do wybranej sumy ubezpieczenia, odszkodowania w ramach następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, a także dodatkowe świadczenia w przypadku utraty bagażu podróżnego i sprzętu sportowego. W odróżnieniu do EKUZ zapewnia także pokrycie kosztów oraz organizację transportu medycznego do kraju stałego zamieszkania.

Koszt ubezpieczenia do Anglii

Polisa na wyjazd jest niewielkim wydatkiem, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie koszty związane z wyjazdem. Mimo, że będziemy musieli wydać te kilkadziesiąt złotych, jest to zabezpieczenie, które ma zapewnić ochronę przed niespodziewanymi wydatkami. Koszt ubezpieczenia turystycznego do Anglii jest naprawdę niewielki i przekonamy się o tym, porównując oferty polis w porównywarce. Poniżej znajduje się zestawienie cen na tygodniowy wyjazd do Anglii dla jednej osoby, w 5 wariantach różniących się sumami ubezpieczenia.

koszt ubezpieczenia turystycznego do Wielkiej Brytanii

Źródło: opracowanie własne

Wyjeżdżając za granicę, zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Jest to szczególnie ważne, gdy nie jesteśmy pewni warunków świadczenia usług medycznych w danym kraju. Oczywiście, przed wyjazdem powinniśmy zapoznać się z tym jak wygląda system opieki medycznej, aby wiedzieć, gdzie i kiedy możemy się udać. Kupując ubezpieczenie turystyczne do Anglii, możemy być spokojni, ponieważ dzwoniąc do Centrum Alarmowego, zostanie wskazana nam najbliższy gabinet lekarski.

W artykule Wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii – jak się przygotować? znajdziesz więcej informacji o ubezpieczeniu turystycznym do Anglii.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments