ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Przedsiębiorco! Oto 5 sytuacji, gdy pożałujesz braku ubezpieczenia na wakacjach

Opublikowano: 2014-08-13 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 1:00)

5/5 - (1 głos)

Każdy ma prawo do odpoczynku i relaksu po miesiącach wytężonej pracy. Jesteś właścicielem firmy i planujesz wyjazd na zagraniczny urlop? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! Dobra polisa zaoszczędzi Ci wielu kłopotów oraz zabezpieczy finanse. Poznaj 5 powodów, dlaczego zakup ubezpieczenia przed wyjazdem powinien być jednym z twoich priorytetów. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Właściciele małych i średnich firm przed wyjazdem na wakacje wydają ostatnie polecenia podległym pracownikom. Drobni przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą na dzień przed wylotem na urlop kończą bieżące zlecenia. A potem? Myślą już jedynie o zbliżającym się odpoczynku i chwili relaksu. W ferworze wakacyjnych przygotowań nie powinni jednak zapomnieć o zakupie polisy turystycznej.

Oto 5 sytuacji, gdy mogą mocno pożałować braku ochrony ubezpieczeniowej.

1. Nieoczekiwana choroba – leczenie za granicą może kosztować dorobek twojego życia

Wyjeżdżający do krajów UE mogą się jeszcze łudzić, że rozwiązaniem będzie dla nich karta EKUZ poświadczająca prawo do publicznej opieki zdrowotnej w Polsce oraz – na mocy umów międzynarodowych pomiędzy państwami członkowskimi – w krajach należących do wspólnoty. Jeśli spędzasz urlop na jachcie opływając greckie wyspy, powinieneś liczyć się z tym, że w razie wypadku lub nagłej choroby, możesz mieć problem z szybkim przemieszczeniem się do pierwszej publicznej placówki. Gdy sprawa jest poważna, liczy się tylko szybka pomoc medyczna. Rachunek za prywatną opiekę  medyczną może cię przyprawić o zawrót głowy. Lepiej mieć polisę!

Wyjeżdżając poza obręb Unii Europejskiej, nie masz się już nad czymkolwiek zastanawiać. Musisz zakupić ubezpieczenie turystyczne, jeśli nie chcesz otrzymać np. rachunku opiewającego na 100 000 zł za kilkudniowy pobyt w amerykańskiej klinice czy koszty opieki medycznej i transportu medycznego do Polski np. z Meksyku po skomplikowanym złamaniu kończyny. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Morał jest jeden: nie warto tracić oszczędności swojego życia z powodu braku odpowiedniego ubezpieczenia na wakacjach.

2. Poważne konsekwencje kradzieży lub utraty dokumentów na wakacjach

Wakacje to okres łowny dla złodziei i kieszonkowców. Utrata cennego sprzętu do nurkowania, deski surfingowej czy drogiego sprzętu elektronicznego może być bolesna. Jeszcze bardziej uciążliwą sytuacją okaże się utrata dokumentów i karty kredytowej. Znikające środki z konta i problemy z powrotem do kraju, to tylko początek. W ramach polisy turystycznej możesz wykupić ochronę od ryzyka kradzieży oraz wsparcie ubezpieczyciela przy wyrabianiu nowych dokumentów i zgłoszeniu ich utraty odpowiednim instytucjom. Pomyśl o zabezpieczeniu jeszcze przed wyjazdem! Zrób kserokopię dokumentów (trzymaj je osobno np. w bagażu pozostawionym w hotelu) i miej oczy szeroko otwarte. Zbyt wiele możesz stracić.

 3. Nieszczęśliwy wypadek w połowie urlopu

Złamałeś nogę. Ktoś powiedziałby, że to jeszcze nie dramat. W rzeczywistości nieszczęśliwy wypadek może kosztować więcej niż przypuszczasz. Zepsute wakacje i czas, którego nikt ci nie zwróci. Wizyta w szpitalu i niemałe koszty leczenia poniesione w związku z wypadkiem. Następna kwestia: powrót do kraju. Transport może być problematyczny, gdy musisz zostać przewieziony w pozycji leżącej. Po powrocie do domu, zamiast wrócić do pracy i prowadzenia firmy, musisz przeznaczyć sporo czasu na leczenie i rehabilitację. To wszystko kosztuje twój czas i pieniądze! Dlatego dobrze mieć wartościową ochronę z dużą sumą ubezpieczenia.

4. Rezygnacja z wyjazdu to podwójna strata: odpoczynku i poniesionych kosztów

Na właścicielu firmy spoczywa olbrzymia odpowiedzialność za prowadzoną działalność. Dlatego w sytuacji, gdy w ostatniej chwili zostaniesz zmuszony do odwołania wyjazdu, a wydałeś już niemałe pieniądze na wycieczkę, koszty przelotu i noclegi, dobrze mieć wykupioną polisę od rezygnacji z wyjazdu (najlepiej w formule all risks gwarantującej najszerszy wachlarz ochrony). Dzięki takiej ochronie stracisz tylko… wakacje, ale nie poniesiesz szkody finansowej, gdy z polisy otrzymasz zwrot poniesionych kosztów. Pomyśl o wykupieniu takiego ryzyka w ramach ubezpieczenia turystycznego, jeżeli uważasz, że taka sytuacja jak niespodziewana rezygnacja z wyjazdu, w twoim zawodzie nie należy do rzadkości.

5. Uwaga: problem! Spowodowałeś szkodę lub wypadek

Zakup kompleksowej polisy turystycznej to bezcenna pomoc w razie wakacyjnych kłopotów. Nieszczęśliwy wypadek z twojej winy – to nic, że nie znasz języka w danym kraju i nie wiesz jak postąpić. Kontaktujesz się z ubezpieczycielem, a on wzywa na pomoc tłumacza lub prawnika, w razie potrzeby w twoim imieniu zajmie się formalnościami. Mając wykupione OC w życiu prywatnym w ramach polisy turystycznej, to firma ubezpieczeniowa wypłaci świadczenie poszkodowanej przez ciebie osobie (oczywiście, zdarzają się wyjątki w umowie, koniecznie się z nimi zapoznaj). Dobrze mieć świadomość, że w razie problemów, ktoś podejmie się pomocy w ich rozwiązaniu.

Przedsiębiorco! Jeśli wyjeżdżasz na zagraniczny urlop, nie zapomnij o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Odpowiednio zabezpieczony, będziesz mógł cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem i odpocząć od trudów dnia codziennego. A w razie wakacyjnych kłopotów, ktoś inny zajmie się ich rozwiązaniem. Przynajmniej w okresie wakacyjnym nie musisz mieć wszystkiego na głowie! Spokój na wakacjach jest bezcenny.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments