ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Nowa oferta ubezpieczeń turystycznych – Gothaer

Opublikowano: 2016-09-06 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

5/5 - (1 głos)

Gothaer jest znanym na europejskim rynku ubezpieczeń towarzystwem, które proponuje kompleksową ochronę dla swoich klientów w niemal wszystkich aspektach życia. Oferuje ono podstawowe polisy, m.in. komunikacyjne, mieszkaniowe, podróżne czy NNW. W tym artykule pod uwagę zostanie wzięte ubezpieczenia turystyczne „W podróży”. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Wielu Polaków nadal planuje urlopowe wyjazdy, czy to do cieplejszych krajów, czy już z myślą o szaleństwie na śniegu. W czasie każdej podróży obowiązkowym elementem powinno być ubezpieczenie turystyczne. Jego podstawowa funkcja ma na celu pomóc Ubezpieczonym przebywającym za granicą w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

Pamiętajmy, że EKUZ obowiązuje jedynie na terenie krajów UE oraz EFTA. Może się zdarzyć, że znajdziemy nocleg w miejscu, w którym nie znajdują się publiczne placówki zdrowia, a wtedy EKUZ okaże się nieprzydatna.

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Kupując polisę Gothaer W podróży poprzez stronę internetową mamy do wyboru 4 pakiety: rekreacja, sporty wodne, sporty zimowe, sporty extreme, a w ramach nich warianty: Basic, Optimum i Premium (w pakietach sportowych nie jest dostępny wariant Basic ). Zasadniczym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, oferowane z dodatkowymi uzupełniającymi ryzykami, które stanowią kompleksową ochronę.

W ramach oferty Gothaer dostępne jest również ubezpieczenie kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków.Dotyczy ono wypadków, które miały miejsce na terenie RP oraz kosztów z nimi związanych. W ramach ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą dostępne są również podstawowe usługi Assistance.

Sumy ubezpieczenia

Najważniejszą kwestią, na którą powinniśmy zwracać uwagę kupując polisę turystyczną, jest suma ubezpieczenia. To właśnie od niej zależy, w jakim stopniu towarzystwo pokryje poniesione przez nas koszty. Pamiętajmy, aby wybierać jak najwyższe kwoty, ponieważ tylko wtedy ubezpieczenie faktycznie spełni swoją rolę i zapewni nam urlop bez stresu dotyczącego dodatkowych wydatków.

Dla każdego zakresu ubezpieczenia określa się odrębne kwoty, które zostały przedstawione w poniższej tabeli.

Przedmiot ubezpieczenia Basic Optimum Premium
Koszty leczenia 20 000 € 40 000 € 60 000 €
Koszty poszukiwań i ratownictwa 6 000 € 6 000 € 6 000 €
NNW 5 000 zł 10 000 zł 20 000 zł
Koszty leczenia NNW 500 zł 1 000 zł 2 000 zł
Bagaż podróżny 1 000 zł 2 000 zł
Sprzęt sportowy (sporty wodne i zimowe) 2 000 zł
Sprzęt sportowy (sporty ekstremalne) 5 000 zł
Odpowiedzialność Cywilna 25 000 € 50 000 €

Tabela 1. Sumy ubezpieczenia turystycznego Gothaer „W podróży”

Gothaer oferuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą z maksymalną sumą ubezpieczenia 60.000 EUR.

NNW i OC – na co zwrócić uwagę?

W przypadku Następstw Nieszczęśliwych Wypadków towarzystwo gwarantuje wypłatę świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. W pierwszym wypadku wypłatę określa się na podstawie tabeli zawierającej wysokość uszczerbków na zdrowiu przewidzianych dla poszczególnych urazów (są to wartości wyrażone procentowo, odpowiadające zdiagnozowanemu urazowi). Natomiast w przypadku śmierci ubezpieczonego, określoną kwotę otrzymuje uprawniony do świadczenia lub spadkobierca. Niektóre towarzystwa w tej sytuacji również określają procentowy udział sumy ubezpieczenia NNW i tak np. gwarantują wypłatę 50% SU NNW. W przypadku śmierci ubezpieczonego świadczenie wypłacane przez Gothaer wynosi 100% sumy ubezpieczenia NNW.

Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli ubezpieczymy się w Gothaer od NNW na sumę 20 000 zł, po śmierci uprawniony lub spadkobierca otrzyma właśnie tę kwotę.

Wybierając opcję Odpowiedzialności Cywilnej również powinniśmy zwrócić uwagę na sumę gwarancyjną, która często podzielona jest na szkody na osobie i na mieniu. TU Gothaer w obydwu przypadkach pokryje koszty maksymalnie do 50 000 EUR.

Ile kosztuje polisa turystyczna

Najlepszym sposobem będzie przedstawienie szczegółów polisy na konkretnym przykładzie. Poniższa tabela zawiera ceny oraz zakres ubezpieczeń dla jednej osoby wybierającej się na tydzień do Grecji.

Zakres ubezpieczenia Suma ubezpieczenia Gothaer „W podróży” (Pakiet Rekreacja, Wariant Premium)
Koszty leczenia 60 000 €
NNW 20 000 zł
OC 50 000 zł
Ubezpieczenie bagażu 2 000 zł
Cena 47 zł 55 zł*

*Cena promocyjna z kodem GOTHAER2016

Które ubezpieczenie wybrać ? Nie jest to proste pytanie.  Z pewnością biorąc pod uwagę najważniejsze kwestie, czyli te które zostały wymienione, na wyróżnienie zasługuje  Gothaer z ubezpieczeniem „W podróży”. Pamiętajmy, że przy wyborze ubezpieczenia najistotniejsze są sumy ubezpieczenia i to na ich wysokość musimy zwracać uwagę kupując polisę na wyjazd.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments