Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Kenii – ile kosztuje i jakie kupić?

Patrycja Pałka

Zaktualizowano: 2023-07-25

Wakacje w Kenii to marzenie wielu Polaków. Białe rajskie plaże, niesamowita kultura, brak tłumów i możliwość odwiedzenia safari – wszystkie te czynniki sprawiają, że Kenia stale zyskuje w oczach turystów.

Planujesz podróż do tego afrykańskiego kraju? Wyjaśniamy, kiedy warto jechać do Kenii i o czym koniecznie pamiętać.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Dokumenty potrzebne na wjazd do Kenii

Podróżując z Polski do Kenii, będziesz potrzebował kilku ważnych dokumentów, aby móc swobodnie podróżować i przebywać w tym kraju.

Najważniejsze dokumenty, to:

 • Paszport. Upewnij się, że twój paszport jest ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu. Warto również sprawdzić, czy w twoim paszporcie jest wystarczająca liczba wolnych stron na pieczątki i wizy.
 • Wiza. Wizę można uzyskać przed wyjazdem w konsulacie Kenii w Polsce lub wizę elektroniczną (e-wizę) online na stronie internetowej odpowiedniego urzędu konsularnego Kenii.

W czasie podróży możesz zostać poproszony też o okazanie środków finansowych, które potwierdzą, że masz wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu w Kenii. Wskazane jest również posiadanie ubezpieczenia podróżnego, które zapewni ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń medycznych lub innych sytuacji awaryjnych.

PAMIĘTAJ❗ Przed wyjazdem zawsze warto skonsultować się z ambasadą lub konsulatem Kenii w Polsce, aby uzyskać najbardziej aktualne i szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów podróży.

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do Kenii?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina:

W większych miastach usługi medyczne oraz lekarstwa są ogólnie dostępne. Są to usługi świadczone przez podmioty prywatne, w pełni odpłatne. Pobyt w szpitalu i leczenie operacyjne są bardzo kosztowne dlatego też przed przyjazdem do Kenii trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotne, najlepiej pokrywające koszt transportu lotniczego na terenie Kenii. Dodatkowo warto posiadać zabezpieczone środki na pokrycie niezbędnych usług medycznych.

Jak zatem wybrać ubezpieczenie do Kenii? Koszty leczenia to oczywiście podstawa, ale warto zwrócić uwagę też na kilka innych elementów, które zapewnią turyście pełne bezpieczeństwo. Dobra polisa powinna uwzględniać ryzyka takie jak:

 • Koszty leczenia i koszty ratownictwa – Zalecane minimalne kwoty gwarantowane to  100 000 EUR w przypadku kosztów leczenia i 20 000 EUR na akcje ratownicze.
 • Ubezpieczenie NNW – Zapewni wypłatę odszkodowania, gdy turysta ucierpi na wskutek nieszczęśliwego wypadku.
 • OC w życiu prywatnym – Dzięki niemu, w razie nieumyślnego wyrządzenia szkody osobie trzeciej, podróżnik nie będzie musiał samodzielnie rekompensować szkód. 
 • Assistance Zagwarantuje szybką pomoc specjalistów w kryzysowych sytuacjach.
 • Ubezpieczenia bagażu – pozwoli na uzyskanie odszkodowania w razie kradzieży, czy zniszczenia.

Poza podstawowymi elementami, polisa turystyczna na wyjazd do Afryki powinna posiadać rozszerzenia ochrony, takie jak:

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • Rozszerzenie o sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka.

Nie zapomnij, że Kenia, to kraj egzotyczny, dlatego podczas urlopu tam narażeni jesteśmy na zagrożenia inne niż w Europie. Tropikalna choroba, także ta przenoszona przez owady, a nawet mycie zębów wodą z kranu może skończyć się wizytą w szpitalu. Właściwą polisę wybierzesz najłatwiej, porównując ze sobą kilka ofert od różnych ubezpieczycieli w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych – mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Kenii?

Koszt polisy turystycznej do Kenii to niewielki wydatek, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę koszt leczenia na innym kontynencie.

Polisa na 7-dniowy wyjazd do Kenii dla 1 osoby
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
36,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł COVID-19 Zakres 5/7
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
41,76 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
46,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł COVID-19 Zakres 5/7
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
46,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 50 000 zł COVID-19 Zakres ochrony 5/7
Polisa na 7-dniowy wyjazd do Kenii dla 1 osoby
Proama
36,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł COVID-19 Zakres 5/7
AXA
41,76 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Proama
46,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł COVID-19 Zakres 5/7
Generali
46,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 50 000 zł COVID-19 Zakres ochrony 5/7

kalkulator ubezpieczeń turystycznych pozwoli Ci znaleźć najlepiej dopasowaną polisę do Twoich planów i możliwości.

Szczepienia do Kenii – czy jadąc do Kenii trzeba się zaszczepić?

Szczepienia na wyjazd do Kenii nie są wymagane. Turystom, którzy jadą do Mombasy, zaleca się jednak szczepienie przeciwko wściekliźnie. W podróży po wybrzeżu kenijskim oraz w zachodniej części kraju warto zachowywać standardy profilaktyki antymalarycznej.

Zaszczepić się muszą wyłącznie podróżnicy, którzy z Kenii planują udać się do innych krajów, np. Tanzanii, gdzie wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. 

Podróż do Kenii – informacje

Lot do Kenii trwa ok. 9 godzin. Loty bezpośrednie to loty czarterowe, oferowane przez biura podróży. Kenijskie porty lotnicze znajdują się w Nairobi i Mombasie. 

Czas lokalny w Kenii w stosunku do polskiego czasu polskiego to +1 godzina w okresie letnim W okresie zimowym to +2 godziny.  

Walutą obowiązującą w Kenii jest szyling kenijski. Poleca się jednak, aby wziąć ze sobą dolary i wymienić je na miejscu w kantorze.

Na urlop w Kenii warto wziąć ze sobą wtyczkę do kontaktu typu G (taką, jak do Wielkiej Brytanii). 

Bezpieczeństwo w Kenii – czy w Kenii jest bezpiecznie?

Pytanie o bezpieczeństwo zadaje sobie każdy turysta, który planuje wycieczkę do Kenii. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, polskie MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

Poza tym ostrzega przed kradzieżami w miejscach publicznych, możliwymi atakami terrorystycznymi w Nairobi i Mombasie. Odradza również udawanie się w rejony graniczące z Somalią, Etiopią i Sudanem Południowym. Polskie MSZ zaleca także, aby nie spacerować samotnie po zmroku oraz nie nawiązywać bliskich relacji z tzw. dziećmi ulicy. 

Planując wyjazd do Kenii, należy zapoznać się bardzo dokładnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa rekomendowanymi przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych!

Kiedy jechać do Kenii? Temperatura w Kenii

Kenia, położona w Afryce Wschodniej na równiku, charakteryzuje się zróżnicowanym klimatem w zależności od regionu i wysokości nad poziomem morza. W ciągu roku panują tu dwa okresy deszczowe: krótki deszczowy od października do grudnia i długi deszczowy od kwietnia do czerwca. Okresy suche występują od stycznia do marca i od lipca do września.

W Nairobi średnie temperatury wahają się od około 10°C do 26°C. Najcieplejsze miesiące to styczeń i luty, a najchłodniejsze lipiec i sierpień. Klimat nad wybrzeżem jest bardziej wilgotny i gorący. Średnie temperatury wahają się od około 23°C do 31°C. Najcieplejsze miesiące to styczeń i luty, a najchłodniejsze lipiec i sierpień. Nad jeziorem Wiktorii średnie temperatury wahają się od około 15°C do 30°C. Najcieplejsze miesiące to styczeń i luty, a najchłodniejsze lipiec i sierpień. W obszarach górskich, takich jak Park Narodowy Aberdare czy Park Narodowy Kilimandżaro, temperatura jest znacznie niższa, zwłaszcza nocą, i może występować śnieg na wyższych wysokościach.

Safari w Kenii – kiedy warto pojechać?

Większość podróżników za główny cel wizyty w Kenii obiera safari. To tak naprawdę największa atrakcja turystyczna Kenii i spełnienie marzeń wszystkich miłośników dzikiej przyrody.

Wycieczka po sawannie odbywa się w wielu kenijskich parkach narodowych – warto przejrzeć ofertę każdego z nich i wybrać tę, która odpowiada nam najbardziej. Na safari najlepiej pojechać w trakcie wielkiej migracji zwierząt. Ma ona miejsce w lipcu, sierpniu i wrześniu

Safari rozpoczyna się w momencie przekroczenia granicy Parku Narodowego. Wycieczka, w zależności od miejsca, może potrwać kilka dobrych godzin. Na terenie parków nie można wysiadać z samochodu. Z auta można obserwować m.in. zwierzęta z tzw. Wielkiej Piątki, czyli lwy, lamparty, słonie, bawoły afrykańskie, a przy odrobinie szczęścia – czarne nosorożce. 

Co zwiedzić w Kenii?

Kenia przyciąga malowniczymi plażami i możliwością obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. To raj dla wszystkich miłośników natury! Warte uwagi atrakcje to przede wszystkim:

 • Malindi Marine National Park – morski park narodowy. To kilometry pięknych plaż, idealne warunki do nurkowania i dodatkowe atrakcje dla turystów, jak np. wycieczki łodzią ze szklanym dnem. 
 • Park Narodowy Lake Nakuru. Popularny, imponujący park, słynący z obecności flamingów.
 • Schroniska i centra zwierząt. Tego typu ośrodki to Giraffe Center oraz sierociniec dla słoni i nosorożców – Elephant & Rhino Orphanage. 
 • Nairobi. Kenijska stolica z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. To także prawdziwa gratka dla spragnionych nowych smaków amatorów restauracji! 
 • Mombasa. Drugie co do wielkości miasto w Kenii. Stanowi prawdziwą mieszankę kultur: afrykańskiej, hinduskiej, europejskiej i arabskiej.

Wakacje w Kenii - Co warto wiedzieć?
 1. Kenia to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych wybieranych przez Polaków.
 2. Nie ma też żadnych obowiązkowych szczepień do Kenii.
 3. Warto jednak mieć ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszty leczenia.
 4. Na podróż do Kenii potrzebujesz dowodu osobistego oraz wizy.
 5. Koszt ubezpieczenia turystycznego do Kenii to wydatek rzędu kilku złotych dziennie.

Najczęściej zadawane pytania o wyjazd do Kenii

 1. Czy EKUZ jest w Kenii honorowane?

  Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie jest honorowana w Kenii. EKUZ jest dokumentem, który umożliwia korzystanie z niezbędnej opieki medycznej w krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz w kilku innych europejskich państwach, które są związane umowami o wzajemnym świadczeniu opieki zdrowotnej.

 2. Ile kosztuje podróż do Kenii?

  Koszt podróży do Kenii będzie w dużej mierze zależał od okres w ciągu roku, w którym chcesz wyjeżdżać. Średni koszt wyjazdu to od około 8000 zł za osobę, do kilkudziesięciu tysięcy.

 3. Czy ubezpieczenie turystyczne jest obowiązkowe do Kenii?

  Kenia to kraj, który stawia wymagania dotyczące ubezpieczenia turystycznego dla przyjezdnych turystów. Obywatele polscy, jak i obywatele wielu innych krajów, muszą posiadać ważne ubezpieczenie podróżne, aby móc wjechać do Kenii.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Patrycja Pałka
Redaktor
Podróże to moja pasja. Piszę o turystyce w taki sposób, aby zachęcić czytelników do eksplorowania świata, ale i uczulić na bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Tłumaczę kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, podpowiadam lepsze rozwiązania i podsuwam ciekawe pomysły na wakacje, urlop, czy city break.

Oceń artykuł:

4.5/5 - (76 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments