ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Jedziesz z dziećmi na wakacje? Zobacz jak się ubezpieczyć!

Opublikowano: 2017-05-17 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:58)

5/5 - (1 głos)

Do rodzinnego wyjazdu za granicę należy się dobrze przygotować. Niezmiernie istotną kwestią jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, które zapewni całej rodzinie właściwą ochronę. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o możliwość bezpłatnego pójścia do lekarza, czy opłaty kosztów leczenia szpitalnego. Warto również dobrać jak najlepszy zakres assistance tak, aby rodzina uzyskała jak najszybszą pomoc i była w pełni chroniona w razie jakichkolwiek nieprzyjemnych sytuacji, jakie mogą się przytrafić na wyjeździe zagranicznym. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje specjalnie dostosowane dla potrzeb rodzinnych wyjazdów uwzględniających kompleksową ochronę ubezpieczeniową dla każdego członka rodziny. Przymierzając się do zakupu ubezpieczenia, warto dokładnie przeanalizować zakres oferowanej ochrony i zastanowić się nad zakupem możliwych rozszerzeń ubezpieczenia. Dlaczego?

Co zawiera podstawowy pakiet assistance w polisie turystycznej?

Podstawowa ochrona assistance w standardowym ubezpieczeniu turystycznym zawiera przede wszystkim:

 1.  organizację i pokrycie kosztów: transportu medycznego do domu, transportu zwłok do kraju oraz kontynuacji leczenia po powrocie do kraju,
 2.  pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa,
 3. bieżącą pomoc informacyjną (dostęp do informacji medycznej, turystycznej) oraz pośrednictwo w przekazywaniu informacji osobom wskazanym przez ubezpieczonego.

Rozszerzenia w assistance na wyjazdy rodzinne

Najbardziej podstawowy zakres ochrony asssistance może wystarczyć osobie podróżującej indywidualnie, jednak nie zabezpiecza w pełnym zakresie rodziny na wakacjach. Jakie rozszerzenie  w polisie assistance warto dokupić przed rodzinnym wyjazdem?

1. Opieka nad dzieckiem w przypadku pobytu w szpitalu rodzica lub opiekuna podróżującego z dzieckiem

Po wykupieniu tego rozszerzenia można liczyć na to, że firma ubezpieczeniowa zorganizuje i pokryje koszty:

 • zakwaterowania i wyżywienia niepełnoletniego dziecka/dzieci (najczęściej w dwu- lub w trzygwiazdkowym hotelu z limitem dziennym np. 100 euro),
 • opieki nad niepełnoletnim dzieckiem/dziećmi w trakcie pobytu w szpitalu rodzica lub opiekuna,
 • transportu niepełnoletniego dziecka do domu (wraz z opieką nad dzieckiem w trakcie podróży).

Ubezpieczyciel pokryje wspomniane wydatki w sytuacji gdy dzieci znajdują się pod wyłączną opieką ubezpieczonego, któremu przytrafił się nieszczęśliwy wypadek, czy nagłe zachorowanie.

2. Organizacja i pokrycie kosztów transportu osoby towarzyszącej

Po wykupieniu tego rozszerzenia można liczyć na to, że firma ubezpieczeniowa zorganizuje i pokryje koszty:

 • transportu do domu członków rodziny,
 • przyjazdu osoby do opieki nad poszkodowanym (koszty transportu, hotelu i wyżywienia osoby towarzyszącej).

3. Pomoc w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu do kraju

Firma ubezpieczeniowa zorganizuje i pokryje koszty wcześniejszego transportu do domu dla całej  rodziny. Przypadkiem uprawniającym do wcześniejszego powrotu do kraju są takie sytuacje jak:

 • choroba bliskiej osoby,
 • śmierć bliskiej osoby,
 • włamanie,
 • pożar, zalanie lub inne sytuacje losowe.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Ubezpieczenie NNW przyda się każdemu członkowi rodziny, a szczególnie dzieciom, które zwykle są bardzo aktywne w czasie wakacyjnych wyjazdów. Rodzice powinni upewnić się czy na przykład polisa NNW wykupiona dla dziecka np. w szkole w swoim zakresie zawiera ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą mieć miejsce w czasie zagranicznej wycieczki. Jeżeli nie, warto wykupić ubezpieczenie NNW dziecka przed wyjazdem. Świadczenie z tytułu NNW zależy od wysokości sumy ubezpieczenia oraz wielkości (określanej najczęściej w procentach) poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Kupując ubezpieczenie NNW należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach.

Pamiętaj, wybierając ubezpieczenie NNW
Nie warto „oszczędzać” na sumie gwarancyjnej. Ubezpieczając się na wyższe kwoty, zyskujemy wyższe świadczenie, które pozwoli na pokrycie kosztów leczenia za granicą i będzie stanowiło lepszą rekompensatę za nieodwracalne szkody na zdrowiu np. kalectwo.
Należy zwrócić uwagę czy ubezpieczenie NNW obejmuje zakresem uszczerbek na zdrowiu wynikający z uprawiania sportów. Wato sprawdzić jak dana firma ubezpieczeniowa definiuje „sport amatorski” i co określa mianem sportów wyczynowych bądź sportów wysokiego ryzyka.

źródło: opracowanie własne

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Przed wyjazdem z rodziną dobrze jest wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.  Ubezpieczenia przyda się w takich sytuacjach gdy:

 1. dzieci nieumyślnie zniszczą rzecz należącą do hotelu lub innego turysty np. zbiją szybę w oknie hotelowej restauracji, uszkodzą aparat fotograficzny,
 2. ktoś z rodziny uszkodzi lub zniszczy wypożyczony sprzęt sportowy na przykład rower lub kajak,
 3. dojdzie do nieszczęśliwego wypadku na przykład potrącenia pieszego w trakcie jazdy rowerem, spowodowania wypadku w trakcie kierowania motorówką lub w trakcie uprawiania sportu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments