Jaka jest najlepsza polisa turystyczna na wyjazd do Gruzji?

Opublikowano: 2017-03-23 (aktualizacja 2021-06-28, godz. 4:01)

Marzysz o zwiedzeniu Tbilisi – jednego z najstarszych miast na świecie? Masz chęć poznać Batumi – piękny kurort położony nad Morzem Czarnym? Gruzja to kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Pomimo że Gruzja jest obecnie uznawana za bezpieczny kraj, to i tak należy wykupić odpowiednią polisę turystyczną, która pomoże ci spokojnie poznać gruzińską kulturę oraz jej krajobrazy.

Do odwiedzenia Gruzji zachęcają również niskie ceny biletów lotniczych z Polski. Musimy jednak pamiętać, że należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. Gruzja to kraj, w którym często turyści padają przestępstwom na tle rabunkowym. Jeśli i ciebie to spotka, to pomoc w takich wypadkach będzie na miarę złota. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Czy Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego wystarczy na wyjazd do Gruzji? Ile kosztuje opieka lekarska w Gruzji?

Gruzja nie należy do Unii Europejskiej, więc EKUZ nie będzie działał na terenie tego kraju. Dlatego wykupienie polisy turystycznej jest tak ważnym elementem, o którym trzeba pamiętać przed wyjazdem. Poziom państwowej opieki medycznej na terenie Gruzji jest bardzo niski. Dlatego turyści decydują się na opiekę prywatnych lekarzy, za którą muszą płacić z własnej kieszeni, jeśli nie posiadają ubezpieczenia na wyjazd. Wizyta u prywatnego lekarza kosztuje około 50$. Natomiast pobyt w szpitalu może kosztować około 1000$ za dobę. Jak widać, ubezpieczenie turystyczne jest po prostu niezbędne do spokojnego spędzenia urlopu w Gruzji.

Ubezpieczenie do Gruzji – co powinna zawierać polisa turystyczna?

W trakcie każdego twojego wyjazdu powinieneś być ubezpieczony, aby nie wrócić po wakacjach z wielkim rachunkiem za np. wizytę u lekarza lub hospitalizację. Na urlopie jesteśmy bardziej narażeni na wypadki lub rabunek. Dlatego dobrze dobrana polisa turystyczna ochroni nas przed ewentualnymi, dodatkowymi kosztami. Ubezpieczenie do Gruzji powinno zawierać:

Koszty Leczenia – Jeśli w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony będzie musiał poddać się leczeniu, kosztami leczenia zajmie się ubezpieczyciel, pod warunkiem posiadania przez ubezpieczonego niezbędnych dokumentów medycznych oraz kosztowych.

NNW – Przedmiotem ubezpieczenia jest zdrowie oraz życie ubezpieczonego. W razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo ustala w jakiej wysokości przysługiwać będzie świadczenie.

OC – W przypadku wyrządzenia przez ubezpieczonego szkody osobowej (m.in. spowodowanie śmierci bądź uszkodzenia ciała) lub rzeczowej (np. zniszczenie mienia hotelowego) osobom trzecim, ubezpieczyciel podejmie się wypłacenia odszkodowania.

Assistance – Oferowana jest natychmiastowa pomoc w razie nagłych wypadków – np. w razie kradzieży oraz utraty dokumentów. Centrala Alarmowa działa 24h na dobę.

Ubezpieczenie bagażu – Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeśli bagaż ubezpieczonego ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży. Należy tu nadmienić, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie poniesie odpowiedzialności za m.in. zgubienie lub pozostawienie bagażu przez ubezpieczonego.

Ile kosztuje polisa turystyczna do Gruzji?

Nie trzeba wychodzić z domu, aby znaleźć idealnie dopasowane ubezpieczenie turystyczne Gruzja. Koszt takiej polisy również nie jest wielki, w ogólnym rozrachunku jest kroplą w morzu wydatków. Sprawdziliśmy dla ciebie ceny ubezpieczeń na 14-dniowy wyjazd do tego pięknego kraju.

* Stan cen na dzień 21.03.2017

Opracowanie własne

Ubezpieczenia turystyczne różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem i sumą ubezpieczenia. Warto zastanowić się nad droższymi wariantami, ponieważ im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepsza ochrona w trakcie wyjazdu. Jak już wspominaliśmy wcześniej, poziom państwowej opieki medycznej w Gruzji jest bardzo niski. Dlatego nawet Gruzini omijają ją szerokim łukiem i stawiają na prywatne wizyty u specjalistów.

Co warto zobaczyć w Gruzji?

1. Tbilisi – stolica Gruzji. W tym mieście znajdziesz wiele ciekawych miejsc, które należy wpisać na listę „must see”. Przejdź się na Aleję Rustaweli, która najpiękniej wygląda po zmroku. Zażyj gorącej kąpieli w tbiliskich baniach, która na pewno zregeneruje twoje ciało po wysiłkach zwiedzania.

2. Batumi – czyli jeśli chcesz wypocząć, to miejsce będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Kurort wypoczynkowy nad brzegiem Morza Czarnego może zaskoczyć architekturą i piękną promenadą.

3. Kazbek – jest to jeden z najwyższych szczytów w Kaukazie (5033m n.p.m.). Przez cały rok jest pokryty lodowcem. Jego widok zapiera dech w piersiach, dlatego jest to popularny cel wędrówek turystów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments