Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny – ile kosztuje i jakie kupić?

Kamil Sztandera

Zaktualizowano: 2023-06-08

Wyjazdy za granicę ciesz się ogromną popularnością przez cały rok. Niektóre osoby rezygnują z pobliskich państw i stawiają na kierunki dalsze, takie jak np. Argentyna. Jakie ubezpieczenie sprawdzi się najlepiej podczas podróży do tego kraju?

Argentyna – podstawowe informacje

Argentyna jest bardzo dużym państwem w Ameryce Południowej. Leży w odległości kilku tysięcy kilometrów od Polski, dlatego nie jest ona zbyt popularnym kierunkiem dla turystów. W kraju tym można jednak znaleźć niepowtarzalne zabytki i piękne atrakcje naturalne. W Argentynie panuje również wyjątkowy klimat, a kultura tego państwa zachwyca ludzi z całego świata.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

W Argentynie można znaleźć wiele miejsc wartych odwiedzenia. Mowa tu przede wszystkim o stolicy, czyli Buenos Aires. To właśnie tam odbywają się zajęcia z tańca, skierowane m.in. do turystów z zagranicy. W Argentynie można skosztować również prawdziwej yerba mate, czyli charakterystycznego naparu z ostrokrzewu paragwajskiego. Doskonałą pamiątką z wycieczki do Argentyny może być więc zestaw do parzenia tej rośliny.

W Argentynie życie wygląda nieco inaczej niż w krajach europejskich. Ciepły klimat sprzyja tańcom, charakterystycznym dla kultury latynoskiej. W trakcie pobytu w Argentynie warto zwiedzić największe miasta i udać się do niepowtarzalnych rezerwatów. Dobrym pomysłem s wycieczki objazdowe, realizowane m.in. wypożyczonym samochodem. W takim przypadku konieczne jest jednak zabranie ze sobą dokumentów, niezbędnych w trakcie kontroli drogowych.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Argentyny?

Ubezpieczenie turystyczne jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie się przed ogromnymi kosztami. Do losowych wypadków może dojść zarówno w trakcie pobytu w Polsce, jak i wycieczek za granicę. W Argentynie koszty leczenia są jednak bardzo wysokie, a obywatele Unii Europejskiej nie mogą tam skorzystać z ubezpieczenia EKUZ. To właśnie dlatego dobrym pomysłem okazuje się wykupienie osobnej polisy turystycznej.

Ubezpieczenie turystyczne działa nie tylko w razie uszkodzenia ciała w trakcie pobytu w Argentynie. Mowa tu także o szkodach wyrządzonych innym osobom, wypadkach komunikacyjnych i awariach samochodu w trakcie przemierzania terenu tego państwa. Istnieją również specjalne produkty, które pozwalają na zabezpieczenie się przed kosztami kradzieży bagażu. Ubezpieczenia turystyczne bardzo się od siebie różnią. Na ogół są to jednak polisy dość tanie, które pozwalają na uzyskanie wymiernych korzyści w trakcie podróży.

Brak ubezpieczenia turystycznego podczas pobytu w tak egzotycznym państwie, jakim jest Argentyna, może skutkować wysokimi kosztami dla podróżnika. Czasami wydatki związane m.in. z przeprowadzonymi operacjami ratującymi życie mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu warto wykupić ubezpieczenie – wówczas koszty te pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. Konieczne jest zwrócenie uwagi m.in. na maksymalną kwotę odszkodowania. Czasem istnieje opcja jej zwiększenia, co wiąże się z dopłatą od kilku do kilkunastu złotych dziennie. Ubezpieczenie turystyczne powinno być adekwatne do tego, jakie aktywności planujesz w trakcie wycieczki.

Co zabrać na urlop w Argentynie?

Wybierając się na urlop w Argentynie, trzeba dobrze przemyśleć, czego będziesz potrzebować. Konieczne jest również zapoznanie się z dokładnym regulaminem danej linii lotniczej. Czasami niemożliwe jest bowiem przewożenie określonych przedmiotów na terytorium danego państwa lub istnieją specjalne restrykcje dotyczące ich maksymalnej ilości. Konieczne jest zapoznanie się z tymi informacjami odpowiednio wcześnie, także przed powrotem do Polski. Może bowiem okazać się, że samolotem nie da się zabrać pamiątek zakupionych na miejscu, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie i napoje, a także niektóre przedmioty o szczególnie dużej wartości.

Nie można zapominać również o dokumentach niezbędnych podczas wyjazdu do Argentyny. W przypadku tego państwa wjazd jest możliwy jedynie po okazaniu paszportu. Jeśli wyjazd ma trwać krócej niż 90 dni, nie ma konieczności wyrabiania wizy. Trzeba jednak przedstawić bilet powrotny i dowód na to, że dysponujesz środkami finansowymi, by pokryć koszty podróży. Zapobiega to nielegalnemu pozostawaniu turystów na terenie Argentyny.

Jeśli wybierasz się do Argentyny samochodem, konieczne jest również zadbanie o zabranie ze sobą polisy ubezpieczeniowej. W razie kontroli należy bowiem przedstawić ten dokument lokalnej policji. Przydatne może okazać się również międzynarodowe prawo jazdy, choć nie jest ono obowiązkowe. Podobnie jest także w przypadku legitymacji studenckich. Dobrym pomysłem jest wyrobienie ich międzynarodowych wersji przed wyjazdem.

W Argentynie trzeba zaopatrzyć się także w produkty codziennego użytku, korzystne zwłaszcza w ciepłych rejonach świata. Mowa tu m.in. o takich przedmiotach, jak:

 • okulary przeciwsłoneczne,
 • kremy z wysokim filtrem,
 • nakrycia głowy,
 • leki – mowa tu zarówno o preparatach, które bierzesz codziennie, jak i znanych, polskich środkach na przeziębienie czy inne problemy tego typu.

Niektóre produkty można kupić bezpośrednio w Argentynie, co jest korzystne zwłaszcza w sytuacji, gdy kochasz zbierać ubrania z innych państw. Jeśli chodzi o kosmetyki, zakupienie ich na miejscu jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób podróżujących wyłącznie z bagażem podręcznym. Ceny w Argentynie zwykle są znacznie niższe niż w Polsce, a na rynku tym działają zupełnie inne marki, nieznane w Europie.

Czy w Argentynie jest bezpiecznie?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, w Argentynie jest ono na znacznie niższym poziomie niż w przypadku większości krajów europejskich. Mowa tu przede wszystkim o kradzieżach. Z tego powodu popularną praktyką jest zabieranie ze sobą saszetek, które można ukryć pod ubraniem. W ten sposób istnieje opcja zabezpieczenia się m.in. przed kieszonkowcami. Nie poleca się również noszenia przy sobie całe wypłaconej gotówki. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie części w hotelu, a jeśli jest taka możliwość – w sejfie na recepcji. Przy sobie warto mieć natomiast dokumenty, niezbędne m.in. podczas legitymowania przez policję lub innych problemów. Konieczne jest jednak ich odpowiednie zabezpieczenie – najlepiej chowając pod ubraniami.

W Argentynie panuje znacznie większa przestępczość niż np. w Polsce czy krajach leżących na wybrzeżach Morza Śródziemnego. Państwo to jest przystosowane do wymagań turystów, jednak wciąż często dochodzi tam do kradzieży, np. w formie wyrywania torebek w trakcie spacerów.

Będąc w dużych, argentyńskich miastach, trzeba uważać również na demonstracje. W takich miejscach często odbywają się bowiem protesty, które mogą przebiegać dość gwałtownie. Z tego powodu należy unikać większych zgromadzeń, nie tylko w celu uniknięcia kradzieży przez kieszonkowców.

Na ulicach Argentyny można zaobserwować również bardzo charakterystyczne zachowania, które mają na celu wytrącenie przechodniów z równowagi. Mowa tu m.in. o oblewaniu ich śmierdzącą substancją, a następnie wyrywaniu bagażu. Zwykle na kradzieże są narażeni turyści – potencjalnie mają oni przy sobie znacznie więcej pieniędzy i nie wiedzą, jak chronić się przed działalnością przestępców.

Argentyna wciąż jest jednak bardzo ciekawym krajem, który warto zobaczyć. Konieczne jest jednak wzięcie pod uwagę konieczności zachowania większej ostrożności niż w wielu stolicach europejskich. Lepiej unikać większych zbiorowisk ludzi i stawiać na wypoczynek raczej w spokojnej okolicy.

Karta EKUZ na urlop w Argentynie –  czy obowiązuje?

Argentyna nie leży na terenie Unii Europejskiej, dlatego w jej przypadku nie działa darmowe ubezpieczenie EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązuje jedynie w Europie i pozwala na skorzystanie z pomocy medycznej na takich samych zasadach jak w Polsce.

To właśnie dlatego tak ważne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu możliwe jest skorzystanie z pomocy medycznej bez dodatkowych opłat. Ma to znaczenie zarówno w przypadku wizyt u specjalistów, jak i długotrwałej hospitalizacji. Niektóre polisy obejmują również darmowy transport medyczny do Polski, co ma ogromne znaczenie w razie poważniejszych wypadków w trakcie podróży.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne? 

Na rynku znaleźć można różne warianty ubezpieczeń turystycznych. To właśnie dlatego wybór odpowiedniego produktu może być trudny. Dobrym pomysłem jest skupienie się przede wszystkim na zakresie obowiązywania konkretnego pakietu. Warto, by był on jak najszerszy. Wówczas możliwe jest zapewnienie sobie ochrony zarówno w przypadku wypadków w trakcie podróży, jak i ewentualnych kradzieży czy problemów z samochodem.

Poszczególne ubezpieczenia turystyczne różnią się od siebie także ceną. Czasami dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na produkt droższy, jednak zapewniający lepszy zakres ochrony. Zwykle są to polisy dość tanie, a koszt ich wykupienia nie powinien przekroczyć 200 zł na tygodniowy wyjazd.

Dobrym pomysłem jest porównanie co najmniej kilku ofert, od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie, które z nich mają najkorzystniejszy zakres obowiązywania w stosunku do ceny. Istnieje opcja samodzielnego przeglądania stron internetowych poszczególnych firm, choć zwykle jest to bardzo czasochłonne. To właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na skorzystanie z porównywarek online. Wystarczy tylko uzupełnić informacje na temat kierunku podróży i czasu trwania wyjazdu. W ten sposób uzyskasz propozycje od różnych towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania osobnych stron.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Argentyny? 

Koszty ubezpieczeń turystycznych znacznie się od siebie różnią. Wynika to z tego, że każda polisa może mieć zupełnie inny zakres obowiązywania. Zdecydowanie najmniej kosztują ubezpieczenia grupowe, kupowane często przez biura podróży. Wówczas klient może zdecydować się na ochronę w pakiecie z wycieczką, a w razie konieczności rozszerzyć pakiet o dodatkowe opcje. W ten sposób istnieje opcja zaoszczędzenia nawet kilkudziesięciu złotych na jednym wyjeździe.

Na koszt ubezpieczenia turystycznego do Argentyny wpływają takie czynniki, jak:

 • długość wyjazdu,
 • maksymalna wysokość odszkodowania,
 • ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności,
 • liczba osób, która ma być objęta polisą,
 • aktywności w trakcie wycieczki – w przypadku sportów ekstremalnych konieczne jest zakupienie znacznie szerszego pakietu ochrony,
 • dodatkowe rozszerzenia – klienci mają możliwość zakupienia m.in. ochrony bagażu, pozwalającej na wypłacenie pieniędzy w razie jego zniszczenia lub kradzieży,
 • dokładny zakres obowiązywania – dobre ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować ewentualne wypadki, szkody wyrządzone innym osobom, kradzieże czy problemy na drodze; dobrym pomysłem jest wybieranie pakietów, które gwarantują pomoc prawnika lub tłumacza w razie jakichkolwiek problemów w obcym państwie,
 • renoma towarzystwa ubezpieczeniowego,
 • czas, w którym kupujesz polisę.

Tańsze jest również ubezpieczenie turystyczne dla dzieci. Zwykle są to osoby poniżej 18 roku życia, choć każde towarzystwo ubezpieczeniowe stawia swoje własne warunki. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ofert towarzystw ubezpieczeniowych odpowiednio wcześnie, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Zimą ceny mogą być bowiem niższe, co ma związek ze zmniejszonym popytem.

Na ogół ubezpieczenie turystyczne to koszt kilku lub kilkunastu złotych dziennie. Na rynku można znaleźć też droższe produkty, o szerszym zakresie ochrony czy wyższej kwocie odszkodowania. Wybór odpowiedniego wariantu powinien zależeć od potrzeb i możliwości finansowych danej osoby. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarek online, dzięki którym można zestawić ze sobą różne propozycje w jednym miejscu. Na tej podstawie widać, jaki jest dokładny zakres obowiązywania poszczególnych polis. Czasami bowiem tańszy produkt może mieć znacznie lepsze parametry niż ten droższy – wszystko zależy m.in. od renomy towarzystwa ubezpieczeniowego.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Kamil Sztandera
Redaktor
Redaktor ds. podróży i ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych. Entuzjasta wycieczek rowerowych. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym. Prywatnie zainteresowany inwestowaniem i pomnażaniem oszczędności.

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments