Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Argentyny? Pomagamy dobrać polisę podróżną

Opublikowano: 2018-08-28 (aktualizacja 2018-10-08, godz. 7:16)

Argentyna i jej stolica Buenos Aires to nie tylko światowa stolica tanga. To kraina pięknych zabytków, licznych pomników przyrody czy najwyższych gór w Ameryce Południowej, którymi są Andy. Można w niej podziwiać również liczne lodowce, a także spotkać około 2 mln pingwinów. Jednak aby wyprawa do tego wspaniałego kraju przebiegła bezpiecznie, należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypominamy je w naszym poradniku.

1. Poznaj atrakcje turystyczne Argentyny

Zwiedzanie Argentyny obowiązkowo należy rozpocząć od stolicy kraju i światowego tanga, czyli Buenos Aires. Liczne pokazy tańca odbywają się w ekskluzywnych klubach w dzielnicach San Telmo i La Boca. Najbardziej znany z nich to La Casa Blanca. Do innych atrakcji należą powstały w 1580 roku plac Plaza de Mayo, jeden z największych obiektów operowych na świecie Teatr Kolumba (Teatro Colon), czy udostępniony po obaleniu dyktatury w 1983 roku do dyspozycji zwiedzających Różowy Dom (Casa Rosada), który pełnił funkcję pałacu prezydenckiego. W mieście znajduje się również około 150 parków i wiele muzeów. Turyści mogą też kupić wysokiej jakości wyroby skórzane (przede wszystkim buty), a także wyroby jubilerskie. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Drugim co do wielkości miastem w Argentynie jest Cordoba. Stanowi mieszankę nowoczesnej i zabytkowej architektury. Znajduje się tu najstarszy w Ameryce Południowej uniwersytet Universidad Nacional de Córdoba, który założony w 1613 roku, czy XVII-wieczna katedra przy Plaza San Martin. Turyści mogą również podziwiać liczne domy z epoki kolonialnej. Spacerowanie umila wiele deptaków, które są pełne malowniczych sklepów bądź restauracji.

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni wybrać się do słynnych parków narodowych położonych na granicy argentyńsko-brazylijskiej. Najbardziej znany z nich to leżący na rzece o tej samej nazwie, Iguazu. Tworzy go 275 wodospadów zwanych w języku Indian Guarani, Wielką Wodą. Najwspanialszy z nich to 80-metrowy Gardziel Diabła (Garganta del Diabolo). Niezapomniane widoki gwarantują również Dwaj Bracia, Floriano, Deodoro, Benjamin Constant, Union, Escondido, Mitre, Belgrano, Rivadavia, Tres Mosqueteros, Dos Mosqueteros, San Martin, Adan y Eva, Bozzetti, Ramirez czy Chico.

Entuzjaści wycieczek górskich świetne warunki znajdą w Andach, w których znajduje się najwyższy szczyt Ameryki Południowej Aconcagua o wysokości 6960,8 m n.p.m. Warto również odwiedzić Patagonię, w której można podziwiać lodowce położone na obszarze 13 000 km2 ze słynnym Perito Moreno na czele. Zachwycanie się niezapomnianymi widokami błękitnych płatów lodu w Parku Narodowym Los Glaciers, ułatwią specjalnie do tego celu przygotowane liczne tarasy widokowe. Można też odbyć rejs statkiem wycieczkowym, czy z pomocą lokalnych przewoźników wybrać się na wycieczkę na Antarktydę. W tej legendarnej krainie czekają na turystów białe noce, wieloryby bądź pingwiny. Te ostatnie podróżnicy mogą spotkać także w Punta Tombo, które stało się domem dla około 2 mln tych zwierząt.

Do Patagonii turystów z całego świata przyciąga również Bariloche i jezioro Nahuel Huapi. Można tu uprawiać sporty wodne przez cały rok czy podziwiać przepiękne widoki na górę Cerro Catedral. Osoby chcące spędzić wakacje w tym rejonie, powinny odwiedzić miejscowość EL Calafate. Zapewnia podróżnym doskonałą bazę noclegową, a także stanowi doskonały punkt wypadowy do zwiedzania całego regionu.

2. Zwiedź Argentynę na własną rękę

Niestety podróż do Argentyny nie należy do najtańszych. Za bilet lotniczy z Warszawy do Buenos Aires w obie strony z kilkoma przesiadkami, trzeba zapłacić około 4000 zł za osobę. Średnia cena noclegu w hostelu w tym mieście wynosi około 100 zł, a w 3-gwiazdkowym hotelu ponad 200 zł. Do kosztów pobytu należy również doliczyć wyżywienie.

Średnie ceny noclegu Buenos Aires

Standard zakwaterowaniaCena za dobę w Buenos Aires
Hostel 91 zł
Hotel 1-gwiazdkowy107 zł
Hotel 2-gwiazdkowy128 zł
Hotel 3-gwiazdkowy204 zł
Hotel 4-gwiazdkowy273 zł
Hotel 5-gwiazdkowy687 zł

Hikersbay.com

Alternatywą może być wycieczka objazdowa do Argentyny z biurem podróży. Jednak ta opcja również nie należy do tanich. Jeden z touroperatorów oferuje siedmiodniowe zwiedzanie Buenos Aires w cenie 6500 zł za osobę. Zapewnia nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu oraz cztery śniadania i trzy obiadokolacje. Do kosztów pobytu trzeba również doliczyć zakup biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych czy innych wydatków osobistych. Ich wysokość organizator szacuje na około 170 dolarów (około 630 zł).

3. Sprawdź stan bezpieczeństwa w Argentynie

Jak ostrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych, do największych zagrożeń w Argentynie należą kradzieże kieszonkowe i napady rabunkowe. Najczęściej dochodzi do nich w miejscach często odwiedzanych przez turystów. Należą do nich dworce, lotniska lub środki transportu publicznego, a także dzielnice Buenos Aires: La Boca, San Telmo, Retiro i Microcentro. Niebezpiecznie bywa również w uboższych rejonach miasta i slumsach, zwłaszcza wieczorem i nocą. Zwykle przestępcy dopuszczają się:

 • wyrywania przechodniom torebek, plecaków, sprzętu elektronicznego przez motocyklistów i rowerzystów, najczęściej przy udziale innych osób odwracających uwagę,
 • kradzieży bagażu pozostawionego bez odpowiedniego nadzoru w restauracjach, lobby hotelowych, na dworcach i w środkach komunikacji publicznej,
 • kradzieży rzeczy wartościowych pozostawionych na widoku w samochodzie, w tym również poprzez wybicie szyby podczas postoju na skrzyżowaniu,
 • oblewania turystów nieprzyjemnym w zapachu płynem, a potem oferowanie pomocy przez „przypadkowych” przechodniów – kieszonkowców.

Szczególnie MSZ zaleca turystom zachowanie ostrożności podczas pobytu w dużych miastach, takich jak Buenos Aires. Warto bilety, większe sumy pieniędzy lub cenne przedmioty trzymać w hotelowym sejfie. Przed wyjazdem pomocne może okazać się zaopatrzenie w kopię paszportu, którą można nosić przy sobie wraz z niezbędną gotówką, a oryginał pozostawić w hotelu. W Argentynie może również czasami dochodzić do gwałtownych demonstracji. Aby ich uniknąć lepiej omijać zgromadzenia publiczne.

Przy wjeździe do Argentyny polscy turyści są zobowiązani do okazania ważnego paszportu. Celnicy mogą również poprosić o bilet powrotny, a także dowód posiadania wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów podróży i o wskazanie adresu planowanego pobytu. Wizy nie są potrzebne, jeżeli nie będziemy przebywać na terytorium tego kraju dłużej niż 90 dni.

4. Kup optymalne ubezpieczenie turystyczne do Argentyny

W Argentynie nie obowiązuje EKUZ, lecz podstawowa opieka medyczna jest dostępna bezpłatnie również dla obcokrajowców. Jednak zwykle szpitale dochodzą zwrotu kosztów od ubezpieczyciela. Warto więc przed wyjazdem zakupić dodatkową polisę turystyczną. Zwłaszcza, że średni koszt prywatnej wizyty lekarskiej w tym kraju wynosi 60 dolarów. Dodatkowo jeśli doznamy urazu uniemożliwiającego samodzielny powrót do kraju (np. złamanie nogi), za transport do Polski będziemy musieli zapłacić z własnych środków. Lot specjalistycznym samolotem może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie warto ryzykować. Szczególnie, że najtańszy koszt ubezpieczenia turystycznego do Argentyny dla osoby dorosłej wynosi 4,30 zł dzień. Jednak może okazać się niewystarczające. Najważniejszym elementem polisy podróżnej są koszty leczenia. W przypadku wyjazdu do Ameryki Południowej ich limit powinien wynosić co najmniej 60 000 euro. Tymczasem ta oferta refunduje opiekę medyczną jedynie do kwoty 129 000 zł (około 30 000 euro).

Optymalne ubezpieczenie turystyczne do Argentyny można kupić za zaledwie 12,63 zł dziennie dla osoby dorosłej. Taka oferta jednego z ubezpieczycieli jest dostępna w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.plPolisa zawiera następujący zakres ochrony:

 • koszty leczenia do 600 000 zł,
 • koszty ratownictwa do 600 000 zł,
 • OC w życiu prywatnym do 150 000 zł,
 • NNW do 50 000 zł,
 • ubezpieczenie bagażu do 3000 zł,
 • usługi assistance,
 • klauzulę alkoholową za dopłatą w wysokości 20% składki.

Największym atutem tego ubezpieczenia turystycznego do Argentyny jest bardzo wysoki limit kosztów leczenia i akcji ratowniczej w wysokości 600 000 zł (około 139 000 euro). Ochronę można też rozszerzyć o klauzulę alkoholową, która obejmuje 2 elementy ubezpieczenia turystycznego – opiekę medyczną i NNW. W przypadku, gdy turyście zostanie udzielona pomoc lekarska lub dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, to towarzystwo ubezpieczeniowe je pokryje lub wypłaci odszkodowanie do wysokości sumy gwarantowanej określonej w umowie. Pomimo, że do zdarzenie doszło w stanie nietrzeźwości.

Argentyna to raj dla turystów z całego świata. Światowa stolica tanga, pełna pięknych zabytków, malowniczych gór, pomników przyrody czy imponujących lodowców. Jednak przed wyruszeniem w niezapomnianą wyprawę warto pomyśleć o własnym bezpieczeństwie. W tym celu wystarczy w kilka minut kupić ubezpieczenie turystyczne za pomocą naszego kalkulatora. Po wyborze jednej z polis, otrzymamy umowę na wskazany adres e-mail. Wystarczy ją wydrukować i ruszać w szczęśliwą podróż.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Kamil Sztandera
Redaktor
Redaktor ds. podróży i ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych. Entuzjasta wycieczek rowerowych. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym. Prywatnie zainteresowany inwestowaniem i pomnażaniem oszczędności.

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments