Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Jak sfinansować wakacje za granicą?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-02-13

Masz dość zmiennej pogody latem w Polsce i chcesz spędzić wakacje w miejscu, gdzie ciągle świeci słońce, jest ciepło i przyjemnie? Marzysz o podróży na tropikalną wyspę? Taka wyprawa może być nieco kosztowna. Jednak jeśli nie masz wystarczająco dużo oszczędności, nie musisz rezygnować z marzeń. Poznaj sposoby na to, jak sfinansować wakacje za granicą. 

Spędzenie urlopu w Polsce to dobry pomysł, jednak wiąże się także z ryzykiem, że… pogoda popsuje Ci wakacje. Zdarza się, że w lipcu temperatura spada poniżej 20°C, a w sierpniu nieustannie pada! W takich warunkach trudno odpocząć. Czy jednak wiesz, że w podobnej cenie możesz wykupić wycieczkę za granicę i mieć pewność, że pogoda będzie idealna? Aby jednak wyjechać, musisz mieć na to pieniądze. Zobacz, skąd pozyskać środki na podróż.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Jak zapłacić za wakacje za granicą?

W ofercie banków na próżno szukać specjalnych pożyczek przeznaczonych na opłacenie wakacji. Zatem jak sfinansować pobyt za granicą? Środki możesz pozyskać np. z karty kredytowej lub standardowego kredytu gotówkowego na dowolny cel. Inna opcja to zakup wakacji na raty w wybranym biurze podróży. Nie wiesz, na co się zdecydować? Przed podjęciem decyzji poznaj szczegóły każdej możliwości.

Karta kredytowa

Kartą kredytową można posługiwać się tak samo jak tradycyjną kartą debetową. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, z jakich środków korzystasz. Jeśli płacisz kartą kredytową, pożyczasz pieniądze banku w ramach przyznanego Ci dodatkowego limitu. Natomiast, jeśli używasz zwykłej karty debetowej, gotówka jest pobierana z Twojego konta osobistego.

Warto pamiętać, że:

 • za każdym razem, gdy korzystasz ze środków banku przy pomocy karty kredytowej, zaciągasz pożyczkę. Pieniądze należy zwrócić w tzw. okresie bezodsetkowym — zazwyczaj jest to 50-60 dni. Jeśli dotrzymasz terminu, nie zapłacisz ani grosza za z
 • skorzystanie z finansowania. Natomiast jeśli spóźnisz się ze zwrotem gotówki, bank zacznie naliczać odsetki;
 • kartą kredytową można płacić tylko do wysokości limitu, który został przyznany przez bank. Może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ta kwota jest ustalana indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej każdego klienta. Uzyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel — bank tego nie kontroluje w żaden sposób. A zatem można zapłacić kartą kredytową także za wakacje.

Ten środek płatniczy przyda Ci się podczas pobytu za granicą także po to, aby móc uregulować rachunek w hotelu czy wypożyczalni samochodów. W wielu krajach firmy przyjmują płatność tylko za pomocą karty kredytowej — inne środki są odrzucane. 

Ponadto używanie tego środka płatniczego na wakacjach za granicą:

 • jest gwarancją bezpieczeństwa. Jeśli zgubisz kartę lub przypadkowo zostawisz ją w szafce w szatni na basenie, możesz ją tymczasowo zablokować, np. przez aplikację mobilną banku. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ktoś bezprawnie z niej skorzysta. A gdy ją znajdziesz, po prostu ją odblokujesz i znów będzie w pełni funkcjonalna;
 • pozwala uniknąć opłat za przewalutowanie środków — bank robi to automatycznie podczas realizacji transakcji. Zatem nie trzeba wymieniać gotówki w kantorach i można zaoszczędzić sporo czasu, a także pieniędzy!

Jaka jest wada tego rozwiązania? Trzeba zwrócić pożyczone środki w dość krótkim czasie. Inaczej trzeba będzie zapłacić także odsetki, które mogą znacznie podwyższyć całkowity koszt wakacji. W rezultacie skorzystanie z limitu dostępnego w ramach karty kredytowej może być korzystne tylko dla osób, które spodziewają się zastrzyku gotówki po powrocie z wakacji.

Kredyt gotówkowy

Drugim sposobem na to, żeby pozyskać środki na opłacenie wakacji za granicą, jest wzięcie kredytu gotówkowego. Jest on udzielany na dowolny cel, dzięki czemu możesz pożyczyć środki i jedną część wykorzystać na urlop, a drugą na zakup niezbędnego wyposażenia – np. ubrań, walizek itp. Bank nie sprawdzi, na co przeznaczasz pieniądze. Jednak to nie jedyna zaleta kredytu gotówkowego. Jako klient możesz:

 • pożyczyć do nawet 200 000 zł — warto jednak pamiętać, że przyznana kwota pożyczki zależy głównie od Twojej zdolności kredytowej. Jest ona oceniana na podstawie dochodów, wysokości zobowiązań, a także dotychczasowej historii w spłacie pożyczek;
 • rozłożyć płatność na kilka lat — dzięki temu rata za wymarzone wakacje nie obciąży nadmiernie budżetu domowego i pozwoli Ci zachować płynność finansową;
 • wziąć pożyczkę za pośrednictwem Internetu — to wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia pozyskanie środków na wycieczkę za granicę. Nie wymaga wychodzenia z domu ani bezpośredniego kontaktowania się z doradcami kredytowymi. Dzięki temu to idealne rozwiązanie np. dla osób wykluczonych komunikacyjnie, z niepełnosprawnościami lub mających małe dzieci pod opieką.

Wzięcie kredytu gotówkowego jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz dużej ilości gotówki, ale nie możesz jej zwrócić w krótkim czasie. Środki są przelewane bezpośrednio na konto osobiste lub wręczane do ręki na miejscu. Dzięki temu możesz od razu zacząć z nich korzystać bez żadnych dodatkowych opłat.

Zakup wycieczki za granicę na raty

Jeśli kupujesz wycieczkę w biurze podróży, możesz poprosić o rozłożenie płatności na dogodne raty. Przy skorzystaniu z tego rozwiązania nie trzeba się martwić o żadne formalności — agencja sama ustala warunki udzielenia kredytu z bankiem i przygotowuje umowę. Ty musisz tylko przedstawić swoje dochody, podpisać stosowne dokumenty, a następnie regularnie opłacać raty.

Skorzystanie z oferty biura podróży jest wygodne. Idealnie się sprawdzi dla osób, które nigdy nie były na zagranicznych wakacjach i boją się samodzielnie organizować taki wyjazd. A rozłożenie płatności na raty zapewni im płynność finansową po powrocie z wakacji.

Jednak pamiętaj, że kupując wycieczkę w biurze podróży, nie otrzymasz pieniędzy do ręki — bank przekaże środki za wakacje bezpośrednio do organizatora wyprawy. W rezultacie, aby np. kupić niezbędne rzeczy na wyjazd, trzeba będzie skorzystać z własnych oszczędności lub wziąć dodatkowy kredyt gotówkowy.

Gdzie znaleźć korzystny kredyt gotówkowy?

Najbardziej „elastycznym” źródłem pieniędzy na wakacje jest kredyt gotówkowy. Ten produkt pozwala zdobyć gotówkę na dowolny cel i dostosować okres spłaty do własnych możliwości finansowych.

Zastanawiasz się, jednak w którym banku wziąć pożyczkę? Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj wszystkie oferty dostępne na rynku. Aby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, możesz skorzystać z kalkulatora online, np. na stronie finanse.rankomat.pl.

Jest to proste w obsłudze narzędzie, które jest dostępne przez całą dobę. Aby z niego skorzystać, należy wejść na stronę i podać:

 • informacje na temat tego, jakiego kredytu szukasz — wskaż cel pożyczki, potrzebną kwotę, okres, w którym zamierzasz spłacić zobowiązanie, oraz to, jak szybko potrzebujesz pieniędzy;
 • dane odnośnie do Twoich dochodów (źródła i wysokości wynagrodzenia miesięcznego netto) oraz zobowiązań (m.in. suma wydatków w gospodarstwie domowym, liczba osób na utrzymaniu, spłacane kredyty, karty kredytowe i limity odnawialne);
 • datę urodzenia, numer telefonu i adres e-mail.

Po zaakceptowaniu wszystkich zgód system przedstawi listę ofert dopasowanych do Twojej sytuacji i potrzeb. Znajdziesz na niej informacje o wysokości całkowitej kwoty kredytu, RRSO, oprocentowania, prowizji oraz comiesięcznej raty.  Dzięki nim z łatwością określisz, który bank ma dla Ciebie najkorzystniejszą propozycję.

Aby dopełnić formalności, kliknij przycisk „złóż wniosek”. System automatycznie przeniesie Cię na stronę banku. Tam należy przejść procedurę weryfikacji tożsamości oraz dołączyć do wniosku niezbędne dokumenty potwierdzające dochody. Informację o tym, czy instytucja przyznała Ci kredyt, otrzymasz na adres e-mail. Zazwyczaj środki są przesyłane na konto tego samego dnia lub następnego dnia roboczego.

Wzięcie kredytu gotówkowego na wakacje pozwoli Ci spełnić marzenia o beztroskim urlopie w ciepłym kraju z dala od codziennych trosk i nieprzewidywalnej, polskiej pogody. Skorzystaj z tego rozwiązania i ciesz się cudownym urlopem!

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments