Ubezpieczenie na wyjazd do egzotycznych krajów zimą – 5 najciekawszych kierunków

Opublikowano: 2016-10-12 (aktualizacja 2021-07-16, godz. 11:33)

5/5 - (1 głos)

W okresie jesienno-zimowym zaczynamy tęsknić za przyjemnym ciepłem, które otaczało nas w letnich miesiącach. Marzymy wtedy o egzotycznych krajach oraz przepięknych piaszczystych plażach nad lazurową tonią wody. Myśli te nie muszą być tylko planami – mogą stać się całkiem realnymi przeżyciami. Obecnie wyjazdy do egzotycznych krajów stały się dużo bardziej przystępne czy to na własną rękę, czy z pomocą biura podróży. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Sprawdź ceny polis turystycznych!

Z pewnością nie każdy może sobie pozwolić na taki wyjazd, jednak przy odrobinie samozaparcia i chęci wakacje w egzotycznym kraju mogą stać się całkiem realne.  Wystarczy tylko zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy niż na wakacje nad Bałtykiem. Jak zaplanować taki wyjazd? Do wyboru są dwie opcje: całkowicie zdać się na biuro podróży lub pojechać na własną rękę.

Pierwsza opcja z pewnością jest wygodniejsza, jednak  wiąże się z dużo większymi kosztami. Jeżeli nie brak nam czasu i chęci, możemy samodzielnie poszukać lotów oraz noclegów. Największym wydatkiem będzie bilet lotniczy, natomiast wyżywienie oraz miejsce zakwaterowania może okazać się bardzo przystępne cenowo. A które miejsca najlepiej odwiedzić? Przedstawiamy 5 egzotycznych krajów, do których warto się wybrać zimą.

Wyjazd do Tajlandii zimą

Idealnym czasem, żeby odwiedzić Tajlandię jest okres od listopada do lutego. Właśnie wtedy kończy się pora deszczowa, a nastaje okres ciepła i suszy który jest najlepszą porą  dla zwiedzających. W sezonie turystycznym temperatury sięgają około 28-32 st. C., jest to więc idealny czas zarówno dla chcących pozwiedzać jak i odpocząć na plaży. Niestety, nie mamy możliwości bezpośredniego przelotu z Polski, możemy jednak dotrzeć do Frankfurtu nad Menem i stamtąd kontynuować podróż.

Tajlandia znajduje się w klimacie tropikalnym, tak więc możemy być narażeni na choroby, do których nasz organizm nie jest przygotowany (konieczne są szczepienia przed wyjazdem). Warto posiadać ubezpieczenie kosztów leczenia w Tajlandii, na wypadek gdybyśmy musieli na miejscu skorzystać z pomocy medycznej. Nie powinniśmy również zapominać o pozostałych rozszerzeniach polisy, takich jak chociażby NNW czy ubezpieczeniu bagażu, które może okazać się przydatne podczas licznych przesiadek w trakcie podróży do docelowego miejsca.

Wyjazd na Kubę zimą

Kraj rumu, salsy i cygar warto odwiedzić w okresie od listopada do kwietnia. Tak jak w przypadku Tajlandii, jest to najodpowiedniejszy czas, ze względu na panującą wcześniej porę deszczową. Wyjeżdżając na Kubę, konieczne będzie wyrobienie wizy turystycznej, o którą najlepiej postarać się jeszcze w Polsce. Przed wyjazdem warto  też pamiętać o szczepieniach (które nie są obowiązkowe), ponieważ występują tam okresowe zagrożenia chorobami oraz częste zatrucia pokarmowe.

Należy też pamiętać o konieczności zakupu ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Porównując polisy sprawdźmy, czy dane towarzystwo na pewno działa na terenie krajów Ameryki Łacińskiej. Na Kubie możemy spotkać się ze zwiększoną przestępczością, a szczególnie z kieszonkowcami. Przydatne okaże się ubezpieczenie bagażu podróżnego. Nie mniej jednak, należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo i pilnować swoich toreb.

Wyjazd do Meksyku zimą

Zimowy wyjazd do Meksyku również może być odpowiednim wyborem. W okresie od grudnia do marca panują tam optymalne warunki klimatyczne, ponieważ nie jest wtedy zbyt ciepło, zbyt deszczowo, ani – to co dla nas najważniejsze – zbyt zimno. W skrócie, Meksyk zimą niejednokrotnie jest bardziej pogodny niż lato w Polsce. Kraj ten daje zarówno możliwość zwiedzania najpiękniejszych zabytków architektury, jak też spędzenia czasu na wybrzeżu. Miłośnicy nurkowania z pewnością upodobają sobie półwysep Jukatan.

W Meksyku musimy liczyć się z wysokimi kosztami leczenia oraz sporym rachunkiem za ewentualny transport medyczny do Polski. Jak zdążył się przekonać pewien Polak, w przypadku udaru łączna suma kosztów może sięgnąć nawet 800 tysięcy złotych. Właśnie dlatego warto przed wyjazdem zakupić odpowiednie ubezpieczenie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co wydarzy się podczas wakacji, więc do podstawowej polisy powinniśmy dołączyć rozszerzenia umowy, takie jak NNW, OC czy ubezpieczenie bagażu.

Wyjazd na Malediwy zimą

Temperatura na Malediwach przez cały rok waha się w przedziale 25 – 30 st. C, natomiast średnia temperatura wody wynosi 28 st. Malediwy leżące w wilgotno-tropikalnym klimacie niewątpliwie są właściwym miejscem na zimowy urlop. Główny sezon turystyczny rozpoczyna się w grudniu, jednak optymalnym okresem są pierwsze 3 miesiące roku. Właśnie wtedy trafimy na idealną pogodę, szczególnie, gdy celem naszej podróży jest zażywanie równikowych kąpieli słonecznych.

Ciepła i czysta woda dookoła malediwskich wysp jest doskonałym miejscem dla nurków, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących. Sport ten jest uważany za ryzykowny, dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Koniecznie pamiętajmy wtedy o rozszerzeniu ochrony o odpowiedni rodzaj uprawianego sportu (amatorski, wysokiego ryzyka bądź ekstremalny).

Wyjazd na Dominikanę zimą

Jeżeli jesteśmy zwolennikami karaibskich plaż, Dominikana będzie dla nas idealnym miejscem. Jest to kolejny kraj, w którym optymalnym okresem na wakacje jest czas od stycznia do marca. Z pewnością nie powinniśmy wybierać się na Dominikanę w maju, kiedy jest najwięcej opadów, od czerwca do sierpnia, gdy dokuczać nam będzie bardzo wysoka wilgotność powietrza oraz we wrześniu, który jest czasem huraganów. Zima więc wydaję się najlepszym czasem na urlop, szczególnie, że w lutym na terenie całego kraju odbywa się karnawał, czyli największe kulturalne wydarzenie.

Standardowo polecamy zakup ubezpieczenia turystycznego, które może nas ochronić w wielu sytuacjach. Poza podstawą czyli zabezpieczeniem kosztów leczenia oraz pomocą assistance do wyboru mamy wiele dodatkowych opcji, które z pewnością powinniśmy rozważyć. Ubezpieczenie NNW zapewni świadczenie w przypadku śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. w wyniku uprawiania sportów zwiększonego ryzyka), OC zabezpieczy nas na wypadek wyrządzenia szkody i roszczeń osób trzecich, natomiast dzięki ubezpieczeniu bagażu nie będziemy musieli zamartwiać się o zabrane ze sobą mienie.

Wyjeżdżając do egzotycznych krajów nie powinniśmy lekceważyć konieczności zakupu ubezpieczenia. Mimo że w większości przypadków nie jest to obowiązkiem, wybierając się w tak daleką podróż powinniśmy pamiętać o polisie turystycznej. Co może nas spotkać za granicą? Oprócz wspaniałych widoków i przygód, także tropikalne choroby, zatrucia pokarmowe oraz ryzyko nieszczęśliwego wypadku na nieznanych terenach. W takich sytuacjach warto posiadać plan awaryjny, dzięki któremu będziemy wiedzieli, gdzie się udać oraz co zrobić. To oczywiście zapewni ubezpieczenie podróżne na wyjazd do ciepłych krajów zimą.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments