Nowy produkt w porównywarce Polisy Turystycznej – Gothaer W podróży

Opublikowano: 2017-02-03 (aktualizacja 2021-05-27, godz. 3:28)

5/5 - (2 głosy)

Kolejny produkt wzmacnia pozycję porównywarki polisaturystyczna.pl, zapewniając coraz szerszą ofertę ubezpieczeń na wyjazd. Gothaer Towarzystwu Ubezpieczeń (czyt. Gotar) podjęło z nami współpracę i umożliwiło zakup ubezpieczenia „W podróży” szerszemu gronu odbiorców. Mamy nadzieję, że współpraca okaże się owocna zarówno dla nas, jak i dla ubezpieczyciela, ale przede wszystkim, że klienci mając większy wybór ubezpieczeń, będą mogli znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne Gothaer zapewnia kompleksową ochronę nie tylko osobom, które mają zamiar wypoczynkowo spędzić urlop, ale również tym, którzy stawiają na aktywność fizyczną i zamierzają uprawiać sporty. „W podróży” jest odpowiednią polisą zarówno dla tych, którzy preferują ryzykowne sporty, jak i te popularne.

Warianty ubezpieczenia Gothaer „W podróży”

Gothaer proponuje klientom zakup ubezpieczenia w 4 wariantach, w zależności od tego jaki jest cel wyjazdu. Są to pakiety:

  1. Podróże i wypoczynek;
  2. Podróże i praca;
  3. Podróże i sport – amatorskie uprawianie sportów zimowych i wodnych;
  4. Podróże i sport – wyczynowe uprawianie sportów oraz uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Sprawdź ceny polis turystycznych!

Dodatkowo w ramach tych wariantów należy określić wysokość sum ubezpieczenia, co ilustruje poniższa tabela.

Przedmiot ubezpieczenia Podróże i wypoczynek Podróże i praca Podróże i sport (zimowe i wodne) Podróże i sport (wyczynowe)
OBLIGATORYJNE
Koszty leczenia za granicą RP i kraju stałego pobytu 10 000 €, 20 000 €, 40 000 €, 60 000 €
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków 5 000 zł, 10 000 zł, 15 000 zł, 20 000 zł
Koszty leczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 10% wybranej sumy ubezpieczenia NNW
FAKULTATYWNE
Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym 25 000 €, 50 000 €
Bagaż podróżny 1 000 zł, 2 000 zł, 3 000 zł
Assistance
Sprzęt sportowy X 2 000 zł, 5 000 zł, 10 000 zł
Koszty poszukiwań i ratownictwa 6 000 € 10 000 €

Źródło: opracowanie własne

Gdzie obowiązuje ubezpieczenie „W podróży”?

Polisa turystyczna „W podróży” obejmuje zdarzenia, które miały miejsce w czasie podróży na terenie państw znajdujących się poza granicami RP oraz kraju stałego pobytu. Ubezpieczyciel wyodrębnił 2 strefy, które będą decydować o wysokości składki ubezpieczeniowej. Są to:

  1. Europa i Basen Morza Śródziemnego, poza RP i krajem stałego pobytu Kraje europejskie oraz kraje leżące nad Morzem Śródziemnym (Europa, Azja, Afryka): Gibraltar, Hiszpania, Francja, Monako, Włochy, Malta, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Cypr, Turcja, Syria, Liban, Izrael (w tym strefy Gazy), Egipt, Libia, Tunezja, Algieria i Maroko. Ważniejsze wyspy: Ibiza, Majorka, Minorka, Formentera (wszystkie cztery z archipelagu Balearów), Sardynia, Korsyka, Sycylia, Wyspy Liparyjskie, Malta, Kreta, Rodos i Cypr. Znajdujące się między Korsyką a Półwyspem Apenińskim: Elba, Pianosa, Gorgona i Monte Christo.
  2. Cały świat poza RP i krajem stałego pobytu Pozostałe kraje niewymienione w pkt. 1.

Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Korzyści dla klienta

Decydując się na ubezpieczenie podróżne należy pamiętać, żeby ustalić jak najwyższe sumy ubezpieczenia. W takiej sytuacji zapewnione będą wysokie kwoty odszkodowania. W ramach polisy Gothaer możesz liczyć na:

  • wypłatę 100% sumy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadku śmierci, czyli nawet 20 000 zł,
  • wypłatę 100% sumy gwarancyjnej ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym zarówno przy szkodach na mieniu, jak i osobie,
  • pokrycie kosztów ratownictwa nawet do 16 000 €, czyli około 70 000 zł. W podstawowym wariancie suma ubezpieczenia KR wynosi  6 000 €, można jednak wykupić dodatkową opcję kosztów ratownictwa i poszukiwań, zwiększając sumę ubezpieczenia o 10 000 €.

Szersza oferta ubezpieczeń w porównywarce to również więcej możliwości. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz i co zamierzasz robić podczas wyjazdu, potrzebujesz odpowiedniej ochrony, którą znajdziesz dzięki właściwemu porównaniu. Polecamy zapoznać się z nowym produktem i sprawdzić, jakie jeszcze korzyści możesz osiągnąć dzięki ubezpieczeniu „W podróży”  Gothaer.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments