Jak kupić polisę turystyczną? Sprawdź w nowym materiale filmowym!

Opublikowano: 2021-05-26 (aktualizacja 2021-05-27, godz. 5:00)

5/5 - (1 głos)
Z tego artykułu dowiesz się:

Teraz zakup polisy turystycznej przez naszą porównywarkę będzie jeszcze łatwiejszy. A wszystko dzięki stworzonemu filmowi, wyjaśniającemu jak krok po kroku zakupić ubezpieczenie na wyjazd. Przewodnikiem po prostym formularzu jest Tomasz Knapik, właściciel najpopularniejszego głosu w Polsce. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Film instruktażowy został stworzony po to, aby każdy, nawet największy komputerowy laik, mógł bez problemu porównać oferty ubezpieczeń i w łatwy sposób dokonać zakupu. Prawie 2 minuty filmu szczegółowo obrazują krok po kroku, jak korzystać z porównywarki polisaturystyczna.pl

Sprawdź ceny polis turystycznych!

Jak kupić polisę turystyczną?

Poniżej znajduje się film „Jak kupić polisę turystyczną?”, warto jednak przypomnieć również „na piśmie”, że zakup odbywa się w kilku prostych krokach.

  1. Po kliknięciu w przycisk Porównaj na głównej stronie polisaturystyczna.pl wyświetli się porównywarka, którą uzupełnimy w intuicyjny sposób. Wybieramy:
Informacja Szczegóły 
1 Kraj wyjazdu Wybierając się do Europejskich krajów cena polisy będzie z pewnością niższa niż np. do USA.
2 Data wyjazdu i powrotu W celu określenia ilości dni objętych ochroną.
3 Czy wszyscy ubezpieczeni znajdują się w Polsce? Jeżeli wybierzemy opcję „Nie”, musimy liczyć się z kilkudniowym okresem karencji.
4 Liczba osób Cena naturalnie jest naliczana dla każdego ubezpieczonego.
5 Data urodzenia Ubezpieczyciele przewidują zniżki dla młodych (zazwyczaj do 26 lat) lub starszych (po 65. roku życia) osób.
6 Opcje dodatkowe Czyli interesujący nas zakres polisy. Do wyboru mamy: NNW, OC, Sprzęt Sportowy, Bagaż oraz rozszerzone Assistance.
7 Inne opcje Jeżeli jesteśmy w ciąży lub chorujemy przewlekle ubezpieczyciel będzie musiał zwiększyć zakres ochrony. W przypadku chorób wiąże się to ze znacznym zwiększeniem ceny ubezpieczenia.
8 Charakter wyjazdu Osoby, które zamierzają wykonywać za granicą pracę, naturalnie stwarzają większe ryzyko dla towarzystwa.
9 Typ ochrony W tym punkcie wybierasz orientacyjną wysokość sumy ubezpieczenia. Do wyboru jest 5 podstawowych zakresów ochrony: Podstawowa, Standardowa, Wyważona, Maksimum i VIP.

źródło: opracowanie własne

  1. Po uzupełnieniu formularza klikamy Porównaj i po kilku sekundach wyświetlą się dopasowane dla nas oferty polis. Na tym etapie możemy zapoznać się ze szczegółami każdego z nich, między innymi zakresem oraz sumami ubezpieczenia. Mimo że w poprzednim kroku wybraliśmy interesujący nas typ ochrony, tutaj możemy zmodyfikować sumy ubezpieczenia (zazwyczaj odrębnie dla każdej z opcji). Wystarczy, że wybierzemy przycisk Modyfikuj Pakiet, a po ustawieniu własnych sum Przelicz składkę. Wyświetli się nowa cena. Jeżeli podjęliśmy już decyzję, przy wybranym produkcie klikamy KUP POLISĘ.
  2. Kolejnym etapem jest uzupełnienie danych osób objętych ubezpieczeniem, tak aby ubezpieczyciel mógł wystawić polisę.
  3. Ostatnim krokiem i dopełniającym formalności jest płatność. Możemy wybrać odpowiadającą nam opcję – zapłatę kartą lub poprzez przelew.

Zakup polisy turystycznej naprawdę jest bardzo prosty i każdy może sobie z nim poradzić. Porównanie pomaga w wybraniu najlepszej oferty oraz dodatkowo modyfikację pakietu do własnych potrzeb. Materiał objaśnia też sposób płatności za wybraną polisę.

Zachęcamy do obejrzenia oraz porównania ofert polis turystycznych.

Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments