Aviva

Z tego artykułu dowiesz się:

Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz. Porównaj oferty

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Aviva zaczynała swoją działalność ponad 300 lat temu od sprzedaży ubezpieczeń na wypadek pożaru, by stopniowo rozszerzać ofertę o ubezpieczenia na życie oraz turystyczne. Obecna nazwa funkcjonuje od 2002 roku, kiedy to doszło do połączenia trzech firm. Dzięki temu Aviva jest dzisiaj liderem w Wielkiej Brytanii, czyli swoim rodzimym rynku.

O firmie

W Polsce Grupa Aviva (kiedyś pod nazwą Commercial Union) działa od roku 1992. Od tamtego czasu firmie zaufało 3,5 mln klientów. TU Aviva zarządza aktywami o wartości ok. 50 mld zł. Dla firmy kluczowymi polami aktywności są ubezpieczenia na życie oraz inwestycje długoterminowe. Powodzeniem cieszą się również ubezpieczenia majątkowe – dla klientów indywidualnych oraz firm, zdrowotne, komunikacyjne i turystyczne. Szczególnie dwa ostatnie są łatwo dostępne przez internet.

Ubezpieczenia to nie jedyna działalność firmy. Od początku działalności w Polsce Aviva wspiera wolontariat i promuje stosowanie dobrych praktyk w biznesie, współpracując z organizacjami pozarządowymi, zachęcając pracowników do zachowań przyjaznych dla środowiska.

Grupa Aviva jest właścicielem fundacji korporacyjnej, która działa na rzecz polskich sportowców niepełnosprawnych. W latach 2009-2012 Fundacja Aviva przeznaczyła na ten cel ponad 2 mln złotych.

Oferta ubezpieczeniowa

Ubezpieczenia turystyczne w TU Aviva są dopasowane do potrzeb odbiorców z uwzględnieniem specyfiki wyjazdów, miejsca oraz czasu wypoczynku. Rozwiązanie dla siebie znajdą zarówno wielbiciele sportów zimowych, jak i udający się na wakacje do egzotycznych krajów. Klient ma do wyboru ubezpieczenie roczne, które przez 12 miesięcy chroni wszystkie jego podróże zagraniczne oraz krótkoterminowe dedykowane urlopowiczom oraz miłośnikom aktywnego wypoczynku

W podróży

Polisa W podróży chroni przed finansowymi konsekwencjami tych wszystkich, którzy wybierają się za granicę na okres nie dłuższy niż 29 dni. Ubezpieczenie zapewnia ochronę zdrowia oraz mienia łącznie z pomocą prawno-cywilną w razie niespodziewanego wypadku.

Ubezpieczony zyskuje assistance i pokrycie kosztów leczenia (np. badanie krwi, RTG, USG i EKG, leczenie stomatologiczne w razie ostrych stanów zapalnych, naprawa lub zakupu okularów korekcyjnych), zabezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone podczas wyjazdu osobom trzecim i koszty sądowe w razie ewentualnego pozwu, ochronę bagażu razem ze sprzętem sportowym czy pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczony może liczyć również na podjęcie akcji poszukiwawczej w górach i na morzu.

Porównaj oferty