ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Koronawirus (COVID-19) a ubezpieczenie turystyczne. Czy polisa zadziała w razie pandemii na wakacjach?

Opublikowano: 2022-09-01 (aktualizacja 2022-10-05, godz. 3:04)

Pomimo że koronawirus w ostatnich miesiącach przestał być jednym z głównych tematów w mediach, a obostrzenia zostały zniesione, specjaliści wciąż ostrzegają przed możliwym zakażeniem. Wyjeżdżając w podróż, szczególnie za granicę, nie wolno zapomnieć o pandemii i kwarantannie, która może pokrzyżować nam plany nie tylko samego wyjazdu, ale przede wszystkim powrotu do kraju. Przed podróżą należy zadbać o ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam ochronę w przypadku COVID-19.

Jaką polisę wybrać i co warto wiedzieć? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Gdy WHO – Światowa Organizacja Zdrowia – ogłosiła pandemię, podróże zagraniczne były praktycznie niemożliwe. Pozwolenie na wyjazd z kraju otrzymywali tylko ci, których zmuszała do tego wykonywana praca. Aktualnie nie ma żadnych przeciwwskazań do planowania wakacji, jednak nie oznacza to, że nie należy zachować ostrożności. Aby mieć pewność, że gdy na wakacjach zarazimy się wirusem COVID-19, otrzymamy stosowną pomoc, należy zwrócić uwagę na to, co zawiera wybrana przez nas polisa – zdarza się bowiem, że stan epidemii na danym terenie ubezpieczyciel zalicza do generalnych wyłączeń odpowiedzialności.

Warte uwagi są również rozszerzenia, które mogą okazać się szczególne przydatne, kiedy wycieczka zostanie odwołana. Zwykle w takiej sytuacji przed utratą pieniędzy chroni nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji podróży (sprawdź nasz ranking).

Epidemia, a ubezpieczenie turystyczne

W większości Ogólnych Warunków Ubezpieczenia znaleźć można informacje, że epidemia należy do generalnych wyłączeń odpowiedzialności.

Jeśli więc w konkretnym państwie lub na wyznaczonym obszarze zostanie ogłoszony taki stan, to towarzystwo ubezpieczeniowe wcale nie musi pokrywać kosztów leczenia związanych z zakażeniem wirusem ani wypłacać stosownego odszkodowania z tytułu NNW.

Firmy ubezpieczeniowe zaczynają także rozróżniać pojęcie epidemii od stanu epidemii. W tym celu wprowadzane są osobne deklaracje dotyczące ochrony w czasie kwarantanny czy oczekiwania na powrót do kraju. 

Epidemia i stan epidemii – jaka jest różnica?

Biorą pod uwagę regulacje ubezpieczycieli, należy te dwa pojęcia rozróżniać na zasadzie:

  • Epidemia to zdecydowane zwiększenie liczby zachorowań na danym obszarze na chorobę zakaźną lub wystąpienie nowej jednostki chorobowej, która dotychczas nie pojawiała się w danym rejonie.
  • Stan epidemii to z kolei sytuacja prawna, która została wprowadzona na danym obszarze w związku z pojawienie się epidemii. Ma on na celu podjęcie konkretnych działań profilaktycznych oraz przeciwepidemicznych, by doprowadzić do zmniejszenia się liczby zachorowań.

Czy ubezpieczenie turystyczne zadziała w czasie epidemii?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie – jest to zależne od wybranego przez nas pakietu. Poniżej prezentujemy tabelkę, w której analizujemy oferty kilku ubezpieczycieli pod kątem pokrywania kosztów leczenia COVID-19.

Allianz TAKOchrona COVID-19 (zakres 6/7)W przypadku przedłużonego pobytu z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą, ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów transportu.
Europa UbezpieczeniaTAKOchrona COVID-19 (zakres 7/7)Pełen zakres ochrony.
Axa AssistanceTAKOchrona COVID-19 (zakres 7/7)Pełen zakres ochrony.
ERGO Ubezpieczenia PodróżyTAKOchrona COVID-19 (zakres 6/7)Ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów testu, niezależnie od wyniku.
Proama TAKOchrona COVID-19 (zakres 5/7)W przypadku przedłużonego pobytu z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą, ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów transportu, zakwaterowania oraz wyżywienia.
WienerTAKOchrona COVID-19 (zakres 3/7)W przypadku przedłużonego pobytu z powodu pozytywnego wyniku testu lub kontaktu z chorym, ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów wyżywienia, zakwaterowania ani transportu powrotnego.

Analiza została wykonana na podstawie kalkulatora polisaturystyczna.pl i przedstawia jedynie kilku ubezpieczycieli i ich przykładowe oferty. Na przykład Europa Ubezpieczenia ma w swojej ofercie pełen zakres ochrony, ale ma również zakres ochrony COVID-19 3/7 (czyli taki sam jak np. Wiener). Należy dokładnie przeczytać, co oferuje nam wykupywana polisa oraz zastanowić się, na jakim zakresie ochrony nam zależy.
Dotychczas, większość ubezpieczycieli wyłączało w OWU zarówno stan epidemii, jak i pandemii. Obecnie jednak, sytuacja poniekąd wymusiła zmianę przyjętych wcześniej zasad. Koszty leczenia na skutek zachorowania na COVID-19 są pokrywane, a dodatkowe rozszerzenia obejmują także sytuacje, wynikające z zarażenia koronawirusem.

✔ Jednym z punktów wyłączeń pozostają koszty wynikające z działań wbrew miejscowemu prawu, zakazom i nakazom władz lokalnych.

Czy kwarantanna jest objęta ubezpieczeniem?

Kwarantanna to strategia walki z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej, która polega na odseparowaniu osób, które miały kontakt z czynnikiem zakaźnym, ale nie zachorowały. Kwarantannie podlegały również osoby, u których test na COVID-19 wyszedł dodatni, jednak nie wymagały one hospitalizacji. 

W tej chwili kwarantanna (o ile jest zalecona) trwa najczęściej 7 dni i domyślnie odbywa się ją w aktualnym miejscu zamieszkania lub – po uprzednim zgłoszeniu do sanepidu – w innym miejscu, które poda się jako miejsce odbycia kwarantanny. Co jednak w przypadku, gdy kwarantanną zostaniemy objęci na wakacjach? 

Aktualnie niektórzy ubezpieczyciele zapewniają pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia na czas kwarantanny po kontakcie z zakażonym albo izolacji w razie pozytywnego wyniku testu. Jest to jednak zależne od wybranej polisy. Poniżej przedstawiamy kilku popularnych ubezpieczycieli i ich wybrane oferty, które w różnym zakresie obejmują ochronę w przypadku kwarantanny.

AllianzUbezpieczyciel pokrywa koszty wyżywienia, zakwaterowania i transportu powrotnego w przypadku kwarantanny z powodu dodatniego wyniku testu. Gdy kwarantanna wynika z kontaktu z zakażonym, ubezpieczyciel pokrywa jedynie koszty wyżywienia i zakwaterowania – transportu powrotnego już nie.
Europa UbezpieczeniaUbezpieczyciel pokrywa koszty wyżywienia, zakwaterowania i transportu powrotnego w przypadku zarówno kwarantanny z powodu kontaktu z zakażonym, jak i kwarantanny z powodu dodatniego wyniku testu.
ProamaUbezpieczyciel pokrywa koszty wyżywienia, zakwaterowania i transportu powrotnego jedynie w przypadku kwarantanny z powodu dodatniego wyniku testu. W przypadku kwarantanny z powodu kontaktu z chorym, ubezpieczyciel nie ponosi żadnych kosztów.
WienerUbezpieczyciel NIE POKRYWA kosztów wyżywienia, zakwaterowania i transportu powrotnego w przypadku zarówno kwarantanny z powodu kontaktu z zakażonym, jak i kwarantanny z powodu dodatniego wyniku testu

Warto po raz kolejny podkreślić, że kluczowe jest wybranie nie tylko dobrego ubezpieczyciela, ale przede wszystkim dobrej polisy – ten sam zakład ubezpieczeń ma bowiem różne oferty z różnym zakresem ochrony. Analizę ofert można bardzo łatwo wykonać za pomocą kalkulatora ubezpieczeń – nie tylko poznamy tam szczegóły ofert, ale będziemy mogli od razu wykupić wybraną polisę przy pomocy kilku prostych kliknięć! 

Opieka nad chorym dzieckiem w ubezpieczeniu turystycznym

W przypadku, gdy na COVID-19 zachoruje dziecko, oczywistym jest, że oprócz opieki lekarzy, musi ono pozostać również pod opieką rodzica. Aktualnie niektórzy ubezpieczyciele zapewniają wsparcie dla zdrowych rodziców lub opiekunów w razie zachorowania na koronawirusa dziecka. Na czas hospitalizacji i leczenia zdrowi członkowie rodziny mogą liczyć na zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia. Ponownie – jest to zależne od wybranej polisy. 

W tabeli prezentujemy przykładowe oferty ubezpieczycieli.

AllianzW przypadku przedłużenia pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka, ubezpieczyciel pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia: 400 PLN dziennie (maksymalnie 7 dni).
Europa UbezpieczeniaW przypadku przedłużenia pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka, ubezpieczyciel pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu w wysokości 2 000 euro. 
ProamaW przypadku przedłużenia pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka, ubezpieczyciel pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia: 100 euro dziennie (maksymalnie 7 dni) oraz pokrycie kosztów transportu dla osoby, której obecność jest niezbędna (np. rodzica), do 300 000 złotych.
WienerW przypadku przedłużenia pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka, ubezpieczyciel pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu: 100 euro dziennie (maksymalnie 7 dni).

Co powinno zawierać ubezpieczenie na wypadek epidemii?

Im wyższe koszty leczenia, które zobowiązuje się pokrywać ubezpieczyciel, tym lepsze ubezpieczenie. To dość oczywista reguła, która sprawdza się nie tylko w przypadku wybierania polisy pod kątem zachorowania na koronawirusa. 

Najważniejsze, aby ubezpieczyciel pokrywał koszty leczenia w wysokości przynajmniej 30 000 – 40 000 euro, ale kwotę najlepiej dopasować do kierunku wyjazdu. Zakres usług Assistance powinien być możliwie jak najszerszy i oferować jak najlepszą pomoc w razie zarażenia się wirusem. Ubezpieczenie na wypadek epidemii powinno zawierać przede wszystkim takie elementy, jak:

  • pokrycie kosztów testu na koronawirusa (warto zwrócić uwagę, na jakich warunkach ubezpieczyciel pokrywa koszty wykonanego testu – niektóre polisy zapewniają pokrycie kosztów testu jedynie, gdy wynik będzie pozytywny lub gdy podróżujący dostanie skierowanie od lekarza),
  • koszty leczenia, hospitalizacji, ratownictwa, leczenia ambulatoryjnego,
  • pokrycie kosztów wyżywienia, zakwaterowania i transportu w przypadku przedłużonego pobytu z powodu zachorowania podróżującego lub z powodu zachorowania dziecka,
  • pokrycie kosztów wyżywienia, zakwaterowania i transportu w przypadku kwarantanny z powodu kontaktu z osobą chorą.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że ubezpieczyciele oddzielają przedłużenie pobytu z powodu choroby od przedłużenia pobytu z powodu kontaktu z osobą chorą. Właśnie dlatego należy dopilnować, aby nasza polisa zawierała pokrycie kosztów w obu przypadkach. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia na wypadek epidemii?

Wybierając się podróż, warto zainwestować w takie ubezpieczenie, na które w problematycznej sytuacji możemy liczyć. Decydując się więc na polisę, która ma zapewnić ochronę w przypadku zachorowania na COVID-19, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty leczenia. Powinny one oscylować w granicy 30 000 – 40 000 euro, ale kwotę najlepiej dopasować do kierunku wyjazdu. 

Również zakres usług Assistance powinien być możliwie jak najszerszy i oferować jak najlepszą pomoc w razie zarażenia się wirusem. 

Do takich usług zalicza się:

  • organizację transportu powrotnego do kraju lub do miejsca, z którego podróż może być kontynuowana,
  • organizację zakwaterowania na czas powrotu do zdrowia,
  • organizację transportu zwłok lub  pogrzebu za granicą,
  • organizację zakwaterowania i powrotu dla towarzyszy w podróży,
  • przekazywanie pilnych informacji (np. rodzinie lub osobom trzecim),
  • dostarczeni leków,
  • pomoc finansową.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne z ochroną od COVID-19?

Posłużymy się przykładem jednego z naszych klientów.

Pan Kamil wybierając się na tygodniowy urlop do Włoch, wykonał kalkulację za pomocą kalkulatora ubezpieczeń podróżnych na polisaturystyczna.pl.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
28,80 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
29,92 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19
Signal Iduna
Koszty leczenia
91 896 zł
Ratownictwo
32 164 zł
Bagaż
0 zł
30,90 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
31,36 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
32,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
Nationale-Nederlanden
28,80 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19
Allianz
29,92 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19
Signal Iduna
30,90 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
91 896 zł
Ratownictwo
32 164 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
31,36 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Proama
32,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
źródło: polisaturystyczna.pl

Dla Pana Kamila najtańsza oferta zaczynała się już od kwoty 28, 80 zł. Jest to niewielki wydatek, który gwarantuje ochronę w przypadku zachorowania na COVID-19, a także dodatkowe rozszerzenia.

Koszty rezygnacji z podróży – czy działa w czasie epidemii?

Niezależnie od tego, jak bardzo mamy dopięty plan wyjazdu, dynamicznie zmieniająca się sytuacja może zaskoczyć nas z dnia na dzień. W takiej sytuacji dobrze jest zabezpieczyć się kosztami z rezygnacji podróży.

Świetnym przykładem na potwierdzenie tego twierdzenia jest sytuacja jednej z naszych klientek:

Przykład z życia naszej klientki ✈ Pani Agnieszka wykupiła wycieczkę na kilka tygodni przed wyjazdem. Nie zastanawiała się nawet na rozszerzeniem w postaci zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji, gdyż „nie planowała odwoływać wycieczki”. Tuz przed datą wyjazdu, z przyczyn niezależnych od Pani Agnieszki, niestety upragniony urlop musiał zostać odwołany. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty ubezpieczenia, gdyż Pani Agnieszka nie zabezpieczyła się przed taką sytuacją.

Dzięki ubezpieczeniu od rezygnacji z podróży, możemy być pewni, że w sytuacji otrzymamy zwrot kosztów poniesionych z tytuł anulowania wycieczki z biura podróży, biletu, noclegu czy innego wydarzenia, wcześniej opłaconego. Trzeba jednak sprawdzić, czy taka polisa zapewnia ochronę w razie ogłoszenia stanu epidemii. Ubezpieczyciele wyróżniają dwa rodzaje umów:

  1. ubezpieczyciel odpowiada za ryzyka wymienione w OWU (i tutaj zwykle epidemia jest wyłączeniem odpowiedzialności),
  2. towarzystwo oferuje opcję „all risk”, gdzie wszystkie powody rezygnacji z podróży, które można udokumentować są objęte ochroną.

W tabeli przedstawiamy aktualne dane na temat ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

UBEZPIECZYCIELOCHRONA KOSZTÓW REZYGNACJI Z WYJAZDUWARUNKI
Europa UbezpieczeniaTAK (w wariancie Koszty Rezygnacji 100% Max, w podstawowej wersji polisy wymaga dokupienia)Dotyczy sytuacji zachorowania podróżującego, towarzysza podróży, zachorowania bliskiej osoby (jeśli jej stan wymaga hospitalizacji), objęcia kwarantanną podróżującego, towarzysza, ich dzieci. 
UNIQUATAKObejmuje jedynie zachorowanie na COVID-19 bez rokowania na wyzdrowienie przed zaplanowaną podróżą; nie zadziała w przypadku bezobjawowego przechodzenia choroby, potwierdzonej testem PCR lub antygenowym. 
SIGNAL IDUNATAK, pod warunkiem wykupienia stosowanego rozszerzeniaObejmuje ochronę od kosztów rezygnacji uczestnika podróży lub jego towarzysza w  przypadku zachorowania, objęcia kwarantanną lub izolacją (również członka rodziny), ale również w przypadku odmowy wpuszczenia na pokład ubezpieczonego, współuczestnika lub dzieci ubezpieczonego z powodu wystąpienia podwyższonej temperatury. 

Ubezpieczenie od rezygnacji kosztów podróży to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza w tak niepewnych czasach, jakie mamy dziś. Należy jednak pamiętać, żeby takie ubezpieczenie kupić odpowiednio wcześniej – najlepiej zaraz po rezerwacji zimowego wyjazdu. Ochroną można objąć wycieczkę z biura podróży, bilety lotnicze, autokarowe i pociągowe, rezerwację noclegów, czy skipassy – mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl

4.8/5 - (17 głosów)

COVID-19 a ubezpieczenie podróżne na wyjazd - Co warto wiedzieć?
  1. Epidemia to zwiększona ilość zachorowań na daną chorobę na danym obszarze, zaś stan epidemii to sytuacja prawna. Ubezpieczyciele bardzo często rozróżniają te pojęcia w zapisach polis. 
  2. Ubezpieczenie turystyczne chroni w razie pandemii, ale zakres ochrony jest zależny od wybranego ubezpieczenia turystycznego. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie w każdej sytuacji, powinniśmy wybrać droższy pakiet, z pełnym zakresem ochrony.
  3. Ubezpieczenie turystyczne często zawiera ochronę przed rezygnacją z podróży z powodu pandemii, wsparcie na okres kwarantanny w podróży lub wsparcie w opiece nad chorym dzieckiem. Należy jednak sprawdzić, czy te rozszerzenia zawiera nasza polisa.
  4. Jeśli chcemy porównać dostępne na rynku oferty ubezpieczeń, możemy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, na przykład ze strony polisaturystyczna.pl. Dzięki temu dostaniemy pełen obraz dostępnych na rynku ofert wraz z ich porównaniem, a jeśli zdecydujemy się na którąś z polis, możemy od razu dokonać zakupu przez stronę. 

Ubezpieczenie od Covid-19 - pytania i odpowiedzi

  1. Czy ubezpieczenie od Covid-19 pokryje koszty leczenia i Assistance w razie zachorowania na koronawirusa za granicą?

    Tak, aktualnie wszyscy ubezpieczyciele w mniejszym lub większym stopniu zapewniają taką ochronę. Polisa zapewni pokrycie kosztów leczenia, pobytu w szpitalu, zakupu leków. W niektórych pakietach można liczyć nawet na opłacanie zakwaterowania i wyżywienia w razie kwarantanny, izolacji po pozytywnym wyniku testu czy choroby dziecka. Ubezpieczyciele oferują również pokrycie kosztów wykonania testu czy powrót do kraju po chorobie.

  2. Czy na polisie będzie zamieszczona informacja, że ubezpieczenie chroni w razie zachorowania na Covid-19?

    To zależy od ubezpieczyciela, którego ofertę się wybrało. Część z nich zamieszcza taką informację na dokumencie ubezpieczenia.

  3. Czy osoba chorująca przewlekle otrzyma wsparcie w ramach ubezpieczenia, jeśli zachoruje na Covid-19?

    Jeśli w momencie zakupu ubezpieczenia została zaznaczona opcja, że potrzebne jest dodatkowe rozszerzenie o choroby przywykłe, to tak. Tak jak w przypadku standardowej polisie turystycznej, ubezpieczyciele wymagają dodatkowej składki w przypadku osoby ze zdiagnozowanymi schorzeniami i pozostającymi pod opieką lekarską.

  4. Czy ubezpieczenie turystyczne pokryje również koszty kwarantanny oraz izolacji?

    To zależy od wybranego pakietu. Niektórzy ubezpieczyciele oferują taką opcję. Jeśli koszty zakwaterowania i wyżywienia na czas kwarantanny lub izolacji po pozytywnym wyniku testu są odpłatne w danym kraju, to towarzystwo może je pokryć lub zwrócić.

  5. Czy ubezpieczenie pokryje koszty wykonania testu w kierunku wykrycia SARS-CoV-2?

    To również zależy, od tego jaki pakiet i zakres ochrony się wybrało. Niektórzy ubezpieczyciele oferują polisy z pokryciem kosztów testów. Zwykle jednak należy spełnić pewne warunki – test musi być zlecony przez lekarza lub jego wynik musi być pozytywny.

  6. Czy ubezpieczenie zapewni wsparcie, jeśli zachoruje dziecko?

    Tak, polisa pokryje koszty przedłużonego pobytu w razie choroby dziecka. Zostanie zorganizowane wyżywienie oraz zakwaterowanie, a także powrót do Polski po powrocie dziecka do zdrowia.

  7. Czy polisa zapewni powrót do Polski, jeśli choroba spowodowała przedłużenie pobytu za granicą?

    Tak, w ramach ubezpieczenia zostanie zorganizowany transport powrotny do Polski.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

4.8/5 - (17 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments